Ринок підлогових покриттів постійно розвивається, на ньому з’являються все нові і нові матеріали з унікальними якостями і властивостями. Одним з таких підлогових покриттів є вініловий паркет. Це відносне молоде підлогове покриття поєднує в собі цілий ряд унікальних властивостей, властивих іншим підлоговим покриттям, швидко укладається, а також має прекрасний дизайн.

Найбільш затребуваним є вініловий паркет з плиток з самоклеющейся стороною

Зміст

 • Структура вінілового паркету
 • Характеристики вінілового паркету
  • Зносостійкість
  • Вологостійкість
  • Антиковзка поверхня
  • Антибактеріальне покриття
  • Стійкість до вогню і хімії
  • Шумо – і теплоізоляція
  • Естетичність
  • Простота і легкість монтажу
 • Особливості укладання
  • Підготовчі роботи
  • Технологія укладання
  • Всього існує кілька видів вінілового паркету. Перший являє собою прості плитки, які кріпляться на спеціальні клеї. Плитки другого типу виготовлені з замковою системою кріплення і можуть укладатися як з клеєм, так і без нього. На сьогоднішній день найбільш популярним є третій вид вінілового паркету – плитки з клейкою технологією GripStrip, про яких і піде мова нижче.

   ? Структура вінілового паркету

   Вініловий паркет випускається в плитках прямокутної форми 300*125 мм або 600*125мм з товщиною від 1,6 мм до 3,2 мм. Крім прямокутних плиток випускаються ще квадратні і трикутні, комбінуючи їх з прямокутними, отримують підлогове покриття з унікальним малюнком. Самі плитки складаються з декількох шарів, кожен з яких виконує свої функції.

   Кожна плитка вінілового паркету складається з декількох шарів

   Нижній шар в плитці виготовляється з міцного вінілу, а сам шар трохи зміщений відносно верхнього. На виступаючі краї нижнього шару нанесена клейка стрічка за технологією GripStrip.

   Верхній шар виготовляється з ПВХ з різними добавками, пластифікаторами та наповнювачами. Це надає вініловому паркету естетичну красу, міцність і надійність поверхні.

   ? Характеристики вінілового паркету

   Вініловий паркет зміг швидко отримати визнання на ринку підлогових покриттів завдяки своїм експлуатаційним характеристикам. Унікальність цього підлогового покриття полягає в об’єднанні переваг різних підлогових матеріалів в одному.

   Вініловий паркет володіє рядом переваг, поєднуючи в собі характеристики різних матеріалів

   ? Зносостійкість

   42-й клас зносостійкості вінілового паркету і його термін служби в 25 – 30 років забезпечуються вінілом, який володіє чудовими показниками міцності. Завдяки цьому вініловий паркет можна укладати в приміщеннях з високою прохідністю, а по зносостійкості його можна порівняти з комерційним лінолеумом, але за ціною паркет набагато краще.

   ? Вологостійкість

   Підлога з вінілового паркету не боїться води, що дуже корисно при укладанні у ванній або кухні. Саме ця характеристика залишає далеко позаду звичайний паркет і ламінат. Вода, що потрапила у великій кількості на поверхню, не буде деформувати вініловий паркет.

   ? Антиковзка поверхня

   Поверхня вінілового паркету оброблена спеціальними засобами, які запобігають ковзання, тим самим роблячи це підлогове покриття травмобезпечним.

   ? Антибактеріальне покриття

   Поверхня вінілового паркету легко абсорбує будь-який бруд, пил і бактерії. Такий паркет антиалергенів і антистатичний. Його можна укладати в дитячій, медустановах або в громадських місцях. Незважаючи на своє штучне походження, вініловий паркет відноситься до екологічних матеріалів.

   ? Стійкість до вогню і хімії

   Це підлогове покриття відносять до класу В1, що характеризує його хорошу стійкість до вогню і агресивної хімії.

   ? Шумо – і теплоізоляція

   Завдяки комбінації вінілу і ПВХ паркет володіє високими шумо – і теплоізоляційні властивості. А висока еластичність і міцність дозволяють укладати вініловий паркет на підлогах з системою «тепла підлога».

   ? Естетичність

   Різноманітність фактур і відтінків вінілового паркету може задовольнити будь-який смак. Поверхня цього підлогового покриття дозволяє імітувати різні породи дерева, каменю, керамічну плитку та інші матеріали.

   ? Простота і легкість монтажу

   Вініловий паркет, завдяки наявності клейкої стрічки, можна укладати самостійно в мінімальні терміни і без спеціальних знань і навичок. А завдяки своїй еластичності і пружності це підлогове покриття, що легко лягає на будь-яку підставу без підкладки та клею.

   ? Особливості укладання

   Роботи з укладання вінілового паркету можна проводити самостійно. Яких-небудь спеціальних знань чи умінь не потрібно, але є ряд правил, дотримання яких впливає на якість підлогового покриття, його надійність і довговічність.

   ? Підготовчі роботи

   Після придбання і доставки паркету його необхідно залишити в приміщенні на добу при температурі не нижче +18 °C. Це робиться з метою звикання матеріалу до температурного режиму приміщення і для того, щоб розправилися деформовані плитки.

   Сам паркет слід доставати з упаковки безпосередньо перед укладанням та стежити, щоб до клейкій стрічці не приставали пил, пісок або інше будівельне сміття. Від того на скільки чистої буде клеюча поверхню, залежить надійність і якість з’єднання паркету.

   Як вже говорилося раніше, вініловий паркет не вимагає ретельної підготовки підстави. Але деяку підготовку провести все ж рекомендується. В основному доведеться подбати про чистоту підстави, на ньому не повинно бути пилу та сміття. Це забезпечить чистоту клейких з’єднань під час укладання. Більш трудомісткі підготовчі роботи з підставою можуть знадобитися в разі порушення його цілісності.

   Якщо вініловий паркет укладається на систему «тепла підлога», тоді необхідно включити систему за добу до початку укладання паркету. Температура поверхні підлоги на момент укладання повинна бути не більше +30 °C.

   Важливо! Укладання вінілового паркету на систему «тепла підлога» можлива лише у разі її розташування на глибині 10 – 15 мм під бетонною стяжкою.

   ? Технологія укладання

   Вініловий паркет можна укладати на різні поверхні, в тому числі керамічну плитку

   Укладання вінілового паркету здійснюється практично на будь-які поверхні: дерев’яна підлога, бетон, керамічну плитку або навіть лінолеум. Саму укладання необхідно починати з протилежного від дверей кута. Прямокутні плитки вінілового паркету укладаються вразбежку, тим самим досягається надійність з’єднання і цілісність всього покриття. Якщо при укладанні виявили нещільне прилягання або занадто великий зазор між плитками, то можна акуратно від’єднати покладену плитку і заново укласти на місце.

   Для підрізування вінілового паркету можна використовувати гострий ніж

   При необхідності підрізування вінілового паркету використовуємо металеву лінійку і спеціальний ніж для підрізування лінолеуму. Щоб отримати надійне і міцне з’єднання паркету в місцях його склейки проводимо з натиском металевим валиком або валиком.

   Зупинивши свій вибір на вініловому паркеті можна досить відчутно заощадити не тільки гроші, але на час укладання самого підлогового покриття, і в найкоротші терміни відновити свою стать. Головне, пам’ятати і дотримуватися правил та вимог щодо монтажу вінілового паркету.