Підлога – це поверхня, яка відчуває на собі основне навантаження. Якщо Ви шукайте підлогове покриття, яке поєднувало б у собі такі властивості, як естетичність, міцність, зносостійкість, вологонепроникність, стійкість до стирання і впливу ультрафіолетових променів, простота в догляді, то варто звернути увагу на вініловий підлогу. Таке покриття може з успіхом імітувати будь-які породи дерева, керамічну плитку, мармурову крихту, натуральний камінь, шкіру, килимові покриття, тканини і багато іншого. Поверхня підлоги може бути глянсовою або матовою, гладкою або рифленою. Малюнок виглядає настільки натурально, що навіть не виникає сумнівів, що перед Вами елітне підлогове покриття.

Вініловий підлогу можна укладати в будь-якому приміщенні будинку, в тому числі і у ванній кімнаті

Зміст

 • Що собою являє вінілове покриття
 • Переваги вінілових підлоги
 • Недоліки вінілових підлоги
 • Укладання вінілових підлоги
  • Підготовчі роботи
  • Укладання самоклеющейся вінілової плитки
  • Укладання вінілової плитки на клей
  • Укладання вінілової плитки з клейовим замковим з’єднанням
  • Укладання рулонного вінілового полотна
 • Вінілові підлоги: фото – приклади
 • ? Що собою являє вінілове покриття

  Можливо, Ви пам’ятаєте, що ще в радянські часи плитку ПВХ укладали на кухнях, у під’їздах і приміщеннях з великим скупченням людей, але вона мала низку недоліків: колір тьмянів і вигоряв на сонці, плитка легко ушкоджувалася і тріскалася. Завдяки розвитку технологій сучасна вінілова плитка позбавлена цих недоліків.

  Вінілове покриття для підлоги, яке на сьогоднішній день пропонує ринок, є багатошаровим. Саме це і забезпечує його високий клас зносостійкості та інші якості.

  Вінілове покриття являє собою багатошаровий пиріг

  Верхній шар – термопластик або високоміцна вінілова плівка. Цей шар повністю прозорий і служить для захисту покриття від механічних ушкоджень, впливу хімічних реактивів, від ударів та тертя, від гострих предметів. Від товщини і якості верхнього шару залежить клас зносостійкості матеріалу.

  Наступний за верхнім шар – малюнок. Це може бути імітація натурального матеріалу, абстракція або просто однотонна поверхню різних відтінків. Малюнок наноситься на вініл з допомогою трафаретного друку або геліогравюри, що забезпечує високу якість зображення виходить чітким і правдоподібним. Шар з малюнком обов’язково покривається спеціальним лаком або UV плівкою, які захищають його від впливу ультрафіолетових променів.

  Середній шар – пресована кварцова крихта з пластифікаторами. Цей шар забезпечує міцність, твердість, жорсткість і пружність покриття.

  Нижній шар – вінілова основа (ПВХ), яка служить для стабілізації покриття. Вона гасить коливання, при ходьбі покриття пружинить, але кроків не чути, деренчащих звуків теж немає.

  Всі ці шари з’єднуються між собою методом гарячого пресування з додаванням різних пластифікатором і стабілізаторів, так що ні екологічним, ні натуральним вінілове покриття ніяк не назвеш.

  Форма випуску вінілових покриттів для підлоги також розливається:

 • Самоклеюча вінілова плитка може мати квадратну, прямокутну форму різного розміру. Нижня клеюча поверхня прихована паперовим захисним покриттям. Вимагає приклеювання повністю всій поверхні основи.
 • Вінілова плитка з замковим з’єднанням і клеїться стрічкою. Не вимагає повного приклеювання до основи, досить тільки з’єднати між собою.
 • Рулонне вінілове покриття. Полотно вимагає повного приклеювання до основи з використанням спеціальних клеїв.
 • Вінілова плитка, яку необхідно приклеювати до основи спеціальним клеєм.
 • Від того, який саме вініловий підлогу Ви оберете, буде залежати міцність його прилягання до основи, а також естетична складова: можливість плитками різного кольору виконати індивідуальний малюнок.

  За призначенням вінілові підлоги поділяються на 3 типи:

 • Побутовий вініловий підлогу призначений для житлових приміщень з низькою прохідністю. Верхній захисний шар в такому матеріалі мінімально тонкий або відсутня зовсім. Цього цілком достатньо, щоб забезпечити середній термін експлуатації 5 – 6 років.
 • Комерційна лінія вінілових покриттів досить міцна і вкладається в офісних приміщеннях

 • Комерційний вініловий підлогу укладають в приміщеннях з великою прохідністю, наприклад, офісах, медичних установах, ресторанах, на вокзалах, аеропортах і т. д. Верхній шар набагато більше, ніж у побутового статі, тому такий підлога прослужить 8 – 10 років.
 • Спеціальне вінілове покриття застосовується в приміщеннях, де поверхня підлоги піддається підвищеним механічним навантаженням і велика ймовірність пошкоджень. Верхній шар містить у собі спеціальні добавки з мінеральних матеріалів, які знижують ковзання по поверхні вінілового підлоги і підвищують міцність і статичність покриття. Це дозволяє використовувати такі покриття в промислових цехах або спортивних залах, де вони можуть прослужити 10 – 15 років.
 • Для укладання в житловому будинку побутового вінілового статі буде більш ніж достатньо. Тим більше що саме цей тип покриттів славиться різноманітністю колірних рішень і малюнків.

  ? Переваги вінілових підлоги

  На вінілові підлоги відгуки реальних власників суцільно хвалебні, тому постараємося виділити основні їх переваги:

  Вінілові покриття з успіхом затримують вологу

  • Вологонепроникність. Вінілове покриття повністю не пропускає воду і не боїться її скупчення на поверхні. Єдине АЛЕ – у шви між вініловими плитками може потрапляти вода і руйнувати основу, тому так важливо шви старанно закрити або в приміщеннях, де є прямий контакт з водою, настилати рулонні вінілові підлоги.
  • Простота укладання. Більш легка в монтажі покриття складно навіть уявити.
  • Простота у догляді. Вологе прибирання із застосуванням миючих засобів не страшна вініловим підлог.
  • Висока міцність. Господині стверджують, що покриття, постелене в кухні, ніяк не пошкодилося після того, як на нього впав і практично долучився гострий ніж. Так що можна не боятися слідів від каблуків або випадкових ушкоджень іншим способом.
  • Комфортні відчуття. Незважаючи на те, що вініловий підлогу – абсолютно синтетичний матеріал, ходити по ньому дуже приємно. Поверхня тепла й м’яко пружна під ногами.
  • Великий вибір кольорів і малюнків різної тематики.
  • Довговічність.
  • Хороша звукоізоляція. Не чути ні кроків, ні клацання, ні скрипів.
  • Хороша теплоізоляція. Служать своєрідним утеплювачем для підлоги, залишаючи все тепло всередині приміщення.
  • Антистатичний (не електризується).
  • Практичний. Стійкий до утворення плям, потертостей, не ковзає, не деформується в місцях стикування.

  ? Недоліки вінілових підлоги

  Було б нечесно не попередити про мінуси вінілових покриттів:

  • Неекологічність. Матеріал повністю виконаний з нафтопродуктів. Під час горіння виділяє токсичні гази.
  • Не піддається реставрації. В принципі більшість покриттів доводиться міняти з часом, так як їх поверхня не піддається реставрації, на відміну від дерев’яної – поциклевал і як нова.
  • Трудомісткість ремонту. Якщо на підлогу постелено рулонне вінілове покриття, у разі його пошкодження доведеться повністю видаляти полотно і міняти на нове. З вінілової плиткою справа дещо простіше – достатньо видалити плитку з пошкодженим фрагментом і замінити на нову.
  • При контакті з гумою на поверхні вінілу утворюються плями. Це результат хімічної реакції, так що стерти їх не вийде.
  • Жовтіють. Це стосується не всіх, а тільки низькоякісних матеріалів.

  ? Укладання вінілових підлоги

  Незаперечною перевагою вінілового покриття є те, що його можна укладати практично на будь-яку поверхню, не видаляючи, наприклад, лінолеум, дерев’яна підлога, паркет або керамічну плитку.

  ? Підготовчі роботи

  Насамперед необхідно закупити матеріал. Для цього вимірюємо площа приміщення, враховуючи всі ніші і виступи, і додаємо 5 – 10 % про запас.

  Після придбання вінілову плитку необхідно зберігати не менше 2 діб у тому ж приміщенні, де буде проводитися укладання при кімнатній температурі +20 °С (мінімальна +15 °С). Бажано розміщувати не більше 3-х упаковок одна-на-інший. Рулонний матеріал слід розгорнути і дати йому відлежатися і розпрямитися.

  Якщо укладання покриття буде проводитися на підлогу з системою «тепла підлога», її необхідно вимкнути за 2 – 3 дні до початку укладання, а включити не раніше ніж через 5 днів після неї. Глибина розташування системи обігріву повинна бути 12 – 15 мм.

  Підготовка поверхонь:

  Бетон повинен повністю висохнути і набрати максимальну міцність. Якщо заливка стяжки проводилася нещодавно, слід почекати 90 днів до повного її висихання. Така обережність необхідна тому, що вініловий підлогу повністю влагоизолирует в обидві сторони. Якщо в бетоні залишилася волога, доступ їй назовні буде перегороджений. Це загрожує негативними наслідками. Вади в покритті розміром більше 5*5 мм бажано видалити для більш якісного прилягання матеріалу.

  Дерево (ДСП, ДВП, фанера) має бути просто міцним, рівним і сухим.

  Керамічна плитка. Шви і вади розміром більше 5*5 мм необхідно закрити цементним розчином.

  Еластичні підстави, наприклад, лінолеум, мають міцно кріпитися до основи підлоги, а також бути в гарному, не пошарпаному стані.

  ? Укладання самоклеющейся вінілової плитки

  Самоклеюча вінілова плитка проста в укладанні

  Починати укладання плитки можна від стіни приміщення або від середини.

  Самоклеющуюся вінілову плитку укладати простіше простого. Досить зняти захисну паперову плівку з основи і щільно притиснути плитку до поверхні підлоги.

  Розташовувати плитки бажано «вразбежку». Для цього деякі доведеться підрізати. В цьому теж немає нічого складного. Плитка легко ріжеться ножем або ножицями. На лицьовій стороні робиться надріз гострим предметом, потім плитка згинається по надрізу і розламується, залишок розрізається.

  ? Укладання вінілової плитки на клей

  Вінілова плитка кріпиться до підстави за допомогою спеціального клею

  Виробники вінілової плитки рекомендують використовувати спеціальні клеї для їх монтажу покриттів. В інструкції до клею повинна бути написана технологія його використання. Обов’язково дотримуйтесь їй.

  Основа підлоги змащується клеєм за допомогою зубчастого шпателя таким чином, щоб покрити два ряди плитки. Не варто намазувати велику площу, так як найчастіше такі клеї швидко схоплюються.

  На змащену клеєм поверхню прикладаємо вінілову плитку і щільно притискаємо її. Потім прокатує по поверхні гумовим валиком, щоб видалити надлишки повітря. Після укладання плитки по всій поверхні підлоги ще раз прокатують гумовим валиком всі плитки і особливо шви між ними.

  ? Укладання вінілової плитки з клейовим замковим з’єднанням

  Для укладання вінілової плитки з замковим з’єднанням досить склеїти кромки плитки

  Даний вид плитки має замкове з’єднання типу «шип-паз», в якому шип і паз змащені клеєм і закриті захисною паперової плівкою.

  Укладання такої плитки краще всього починати від стіни. Перший ряд плиток розташовується шипом до стіни, тому з плиток першого ряду повністю зрізається цей шип. Між стіною і плиткою слід залишити зазор в 3 мм.

  Цей вид плиток обов’язково розташовується «вразбежку», щоб замкові з’єднання не утворювали пряму лінію. Частина плиток доведеться підрізати під необхідний розмір так, як вже було описано вище.

  Укладаємо плитку до стіни і знімаємо з паза паперову плівку. З верхньої плитки знімаємо також стрічку, що закриває клейову крайку. Прикладаємо плитку під кутом в 45 °, акуратно з’єднуємо і намагаємося зробити так, щоб з’єднання вийшло максимально рівним. Якщо не вийшло з першого разу, плитки потрібно повільно і акуратно роз’єднати і знову з’єднати.

  Якщо необхідно укласти плитку, обійшовши перешкоду, можна заздалегідь приготувати шаблон перешкоди і підрізати плитки необхідним чином.

  Після завершення укладання вінілової плитки по всьому приміщенні рекомендується походити по стиках або прокатати їх спеціальним роликом, що створюють навантаження до 80 кг

  ? Укладання рулонного вінілового полотна

  Рулонне вінілове покриття приклеюється до основи спеціальним клеєм

  Рулонний вініловий підлогу укладають точно так само, як і плитка на клей. Тільки промазати клеєм доведеться всю поверхню, яку буде займати полотно. Також слід звернути ще більш пильну увагу на повітряні бульбашки і обов’язково прокатувати валиком полотно.

  На закінчення хотілося б сказати, що іноді шви між вініловими плитками або рулонними полотнами зашпаровують за допомогою гарячої зварювання. Для цього необхідно підібрати шнур в тон до кольору покриття або навпаки, контрастний – для створення певного малюнка. Після гарячого зварювання поверхня вінілового статі стає повністю вологонепроникною.

  ? Вінілові підлоги: фото – приклади

  Вінілове покриття прекрасно виглядає у вітальні

   

  Вініловий підлогу — вдале рішення для спальні

   

  Вініловий підлогу прекрасно імітує натуральні матеріали

  Камінний зал з вініловим підлогою

   

  Вінілове покриття для підлоги в дитячій

  Вінілова плитка на кухні

  Вінілова плитка контрастних відтінків в шаховому порядку

  Стать «шахова дошка» з вінілової плитки

  Вінілові покриття з успіхом імітують натуральний камінь