Вирівнювання стін гіпсокартоном з каркасом

Вирівнювання стін гіпсокартоном з каркасомДля вирівнювання стін краще використовувати гіпсокартон – так ви позбавитеся від будівельної бруду і пилу, витратите набагато менше зусиль і часу. Крім того, гіпсокартон сприяє більш вишуканому декорування приміщень, яке можна виконати навіть своїми руками.

Основні властивості

Будівельники люблять використовувати гіпсокартон, так як він має відмінні теплоізоляційні властивості, прекрасно вбирає надлишки вологи, віддаючи її тому при нестачі, при цьому багато в чому він не поступається таким будівельним матеріалам, як бетон і цегла. Крім того, ГКЛ не мають кислотності, вони легкі, вогнестійкі і міцні, а також не містять різних шкідливих для здоров’я людини речовин і добавок.

Гіпсокартон простий в обробці, що дає можливість домашнім майстрам монтувати конструкції своїми руками.

Також перевагою є і час ремонту з допомогою гіпсокартону – вирівнювання стін відбувається найчастіше швидше в два і більше разів, ніж при використанні штукатурних сумішей.

Виходячи з технічних характеристик матеріалу, можна виділити своєрідні «протипоказання» до використання гіпсокартону. Крихкість ГКЛ не дозволяє їх застосовувати в спортзалах та інших приміщеннях з небезпекою зайвого тиску на стіни. Якщо ж сталася поломка, то приготуйтеся до того, що ремонт буде аж ніяк не простим.

Вирівнювати стіни гіпсокартоном можна двома способами:

 • Каркасний метод. Вирівнювання стін проводиться за допомогою каркаса з металевого профілю, до якого кріпиться гіпсокартон.
 • Безкаркасний спосіб. Гіпсокартон кріпиться до поверхні стін на клей.

Види

Гіпсокартон хоч і вважається універсальним матеріалом, що використовуються в будівництві та оздобленні приміщень, однак, як і будь-який інший матеріал, має свої різновиди, вибір яких залежить від застосування і особливостей приміщення.

Основні види гіпсокартону:

 • Гіпсокартонний лист стандартний (ГКЛ);
 • Вогнестійкий ГКЛ (ГКЛО);
 • Вологостійкий ГКЛ (ГКЛВ);
 • Гіпсокартон з утеплювачем.

Вирівнювання стін гіпсокартоном з каркасом

Також рекомендуємо прочитати:Як позбутися від мотлоху і почати жити
Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?
Підготовка гіпсокартону до поклейки шпалер: важливий етап ремонту
Докладний інструктаж: як закріпити телевізор на стіні з гіпсокартону

Алгоритм вирівнювання з каркасом

Метод сухої штукатурки дозволяє уникнути тривалої процедури – вирівнювання стін за допомогою штукатурних сумішей. Саме тому цей метод носить назву сухого. Крім того, каркасний метод вирівнювання стін ГКЛ універсальний – його застосовують як при обробці нових приміщень (ще не поштукатурені поверхні), так і старих (оброблені стіни).

За допомогою гіпсокартону вирівняти стіни своїми руками набагато простіше, крім цього, ідеально рівна поверхня в результаті дозволяє без зайвих зусиль клеїти на них шпалери, фарбувати, наносити декоративну штукатурку, укладати плитку або виробляти будь-яку іншу обробку.

Вирівнювання стін гіпсокартоном з каркасом

Алгоритм дій:

 • Підготовка матеріалів та інструменту. Розрахунок необхідної кількості матеріалів проводиться, сходячи їх загальної площі выравниваемых стін. Гіпсокартон вираховується за квадратурою, а комплектуючі (зокрема – кріплення і профілю) – з розрахунком того, що каркас виконується з кроком не менше 400 мм, а саморізи кріпляться не рідше ніж через 150 – 200 мм. Основний інструмент, за допомогою якого буде проводитись вирівнювання стін, включає в себе рівень, рулетка, олівець, висок, ніж за ГКЛ, ножиці по металу або болгарку, дриль або перфоратор, а також шуруповерт або повітряний пістолет.
 • Підготовка поверхні. На даному етапі стіни лише необхідно звільнити від павутини і сміття. Демонтувати стару обробку і штукатурку не обов’язково. При наявності електропроводки та інших комунікацій, які необхідно приховати в стіні, здійснити їх монтаж, проклавши по підлозі або прикріпивши до інших поверхонь.
 • Розмітка проводиться у разі, якщо ці роботи своїми руками виконуються досить рідко, і майстер не має певного досвіду у вирівнюванні стін. Виробляти розмітку потрібно на підлозі і стелі (для направляючого профілю), з допомогою рулетки, рівня, виска і олівця.
 • Збірка каркаса. Збірка несучого «скелета» конструкції починається з встановлення направляючого профілю, який повинен бути виставлений чітко по рівню. Стійкові профілю встановлюється в направляючі, при необхідності можна використовувати поперечки.
 • Обшивка решетування гіпсокартоном. Листи матеріалу кріпляться до решетування за допомогою самонарізних гвинтів з кроком не менше 150 мм. Слід особливу увагу приділяти стикам листів і глибині занурення саморізів.
 • Фінішна декоративна обробка проводиться виходячи з переваг.

  Вирівнювання стін гіпсокартоном з каркасом

  Без каркасу

  Для цього необхідно використовувати ГКЛ стандартного розміру, товщиною 12,5 мм і шириною 1200 мм. Крім того, можна використовувати спеціальний клей під штукатурку. Висота облицювання, яка допустима при використанні клею – 3 метри.

  Якщо ви вирівнюєте стіни, використовуючи гіпсовий клей, то необхідно виконати наступні умови:

  • Основа повинна бути міцною і не піддано просторової деформації;
  • Воно обов’язково має бути захищений від впливу вологи;
  • Не повинно бути обсипаються областей;
  • Не можна допускати промерзання і поява конденсату.

  Підготовка поверхні

  По-перше, необхідно очистити поверхню стіни від непотрібних елементів (такими можуть бути залишки обробки, будівельних матеріалів і розчинів). Це значно поліпшить зчіпні властивості при використанні клею.

  Очистити поверхню стін можна з допомогою молотка і шпателя.

  Цементно-піщаний розчин повинен обов’язково висохнути, на гладкі підстави нанесіть ґрунтовку для захисту від вбирання вологи. Якщо ви використовуєте одночасно і мокру і суху штукатурку, то спочатку видаліть першу – мокру.

  Вирівнювання стін гіпсокартоном з каркасом

  Монтаж на клей

  Щоб вирівняти стіну в короткі терміни, відразу зробіть прирізку на потрібну довжину для вашого гіпсокартону – це дозволить заощадити час надалі. При цьому слід враховувати, що для здійснення вентиляції в період твердіння клею потрібні певні зазори між стелею і гіпсокартоном 0,5 сантиметра, і між підлогою і гіпсокартоном – 1 сантиметр. Вже зараз можна підготувати дерев’яні підкладки для створення зазорів.

  Перед тим, як здійснити встановлення гіпсокартону на стіни, необхідно, при наявності, провести приховану проводку. Коробки під електричні вимикачі і розетки повинні виступати не менш ніж на 2 сантиметри.

  Клей для приклеювання листів ви можете приготувати, слідуючи інструкціям на упаковці, а потім нанести на ГКЛ. Після цього ГКЛ прикладіть до стіни, простукуючи киянкою для кращої стикування. Потім можна почати вирівнювати листи по вертикалі вздовж лінії.

  Як ви помітили, цей метод досить простий, але все ж більшою популярністю користується методика встановлення гіпсокартону на дерев’яний або металевий каркас.

  Вирівнювання у ванній під плитку

  Для того щоб вирівняти стіни у ванній під плитку за допомогою ГКЛ, клей використовувати не рекомендується. У ванній кімнаті підвищений рівень вологості, крім цього, на стінах може збиратися конденсат, що не дозволяє кріпити ГКЛ безкаркасним методом.

  Вирівнювання стін гіпсокартоном з каркасом

  Вирівнювання стін під плитку у ванній здійснюється каркасним методом, що дозволяє приховати всі необхідні комунікації і зробити приміщення естетично привабливим.

  Як з’ясувалося, вирівняти стіни гіпсокартоном можна двома способами. Більш кращим є каркасний, так як дозволяє здійснити обробку в умовах ванної кімнати, що значно розширює можливості методу. До того ж, даний метод може включати в себе пристрій ніш і коробів на поверхні стін.

  Вирівнювання стін ГКЛ своїми руками (відео-інструкція)