Вирівнювання стін шпаклівкою

Вирівнювання стін шпаклівкоюНайголовніше, що вам потрібно знати – вид шпаклівки, яка підійде для цього ремонту, інструменти, без яких не обійтися, особливості підготовчого етапу і сам процес вирівнювання стін.

Яку вибрати шпаклівку

Цей вибір буде залежати, що очевидно, від виду фінішної обробки. Впливає і те, які стіни ви маєте до вирівнювання, наскільки велика деформація. І, звичайно, важливо призначення приміщення – житлова це кімната або господарське приміщення і т. д.

Спочатку орієнтир буде на тип шпаклівки:

 • Стартовою шпаклівкою користуються, якщо потрібно усунути глибокі нерівності. Даний тип шпаклівки потрібно наносити товстим шаром, приблизно на 10-30 мм Боятися розтріскування шарів не варто.
 • Фінішні шпаклівки наносяться тонким шаром, не більше 10 мм, відрізняються вони дрібною зернистістю.
 • Універсальна шпаклівка має міцність стартовою, але вона при цьому дрібнозерниста, це значить, може застосовуватися для фінішної обробки.

Вирівнювання стін шпаклівкою

Коли ви визначитеся з типом шпаклівки, потрібно вибрати її вид, тобто особливості складу.

Яку вибрати шпаклівку:

Також рекомендуємо прочитати:Яка шпаклівка краще: гіпсова або полімерна
Як правильно зробити структурну шпаклівку (відео)
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику

 • Гіпсова – підходить фактично під будь-яку фінішну обробку, але її не можна використовувати в приміщ-ях з високою вологістю;
 • Полімерна – також підходить під будь-яку обробку, наноситься тонким шаром, але ціна її буде високою;
 • Вапняна – у її складі є просеянная негашене вапно, крім неї цемент і полімери, використовують частіше під обробку вапняними фарбами;
 • Цементна – підходить під фінішну обробку, використовується в приміщ-ях з високою вологістю, але є ризик розтріскування поверхні, відрізняється тривалим періодом застигання.
 • Які бувають шпаклівки (відео)

  Вирівнює шпаклівка

  По-іншому цей вид шпаклівки називається шпаклівкою першого шару. Їх призначення – попереднє вирівнювання поверхні основи.

  Головні вимоги до вирівнюючої основі:

  • Вона повинна відрізнятися хорошою адгезією до основ, бути з нею сумісної;
  • Надійно і без праці заповнювати дефекти основи, щоб виправити геометрію поверхні;
  • Відрізнятися потрібної міцністю і довговічністю основи.

  Вирівнювання стін шпаклівкою

  Якщо ви купуєте сучасну шпаклівку, то будете мати справу з продуктом, який не вимагає додаткового армування. Сам продукт повинен володіти такими характеристиками, щоб в стандартних умовах не утворилися тріщини, і не було усадки. Армуючий матеріал потрібен тільки в місці підвищеної деформації конструкції, або ж якщо роботи проходять у складних умовах.

  Зручно користуватися матеріалами, які мають нормованим часом життя. Щоб стабільно працювати протягом дня, за умови, що обсяг роботи великий, матеріали використовуються з часом життя від 8 до 24 годин.

  Вирівнювання своїми руками

  Робота починається з підготовки площині, від її якості залежить, як ляжуть матеріали на поверхню і який буде результат. Спочатку зі стіни знімається попередня обробка. Зазвичай доводиться змивати стару гіпсову штукатурку або водоемульсійну фарбу. Робиться це так – поверхня потрібно намочити водою, а потім знімати матеріал шпателем. Тільки не змочуйте водою всю стіну, а тільки невелику ділянку.

  Другий етап робіт зводиться до грунтовки стіни. Ґрунтовка дозволить краще підготувати стіну для зчеплення з новим складом. Вона ж прикриває невеликі недоліки стіни. Ґрунтують стіну пензлем або валиком, фахівці рекомендують грунтувати двічі.

  Вирівнювання стін шпаклівкою

  Як відбувається вирівнювання стін:

 • Перед тим, як замішати розчин, перевірте стіну на рівність, з’ясувавши, в яких місцях найбільші деформації (робиться це за допомогою правила).
 • Шпаклівку наносити потрібно там, де між стіною і правилом є пробіл.
 • Якщо виявлені нерівні місця, вони виділяються олівцем. При вертикальному розташуванні виступів шпаклювати потрібно зверху вниз, при горизонтальному – зліва направо.
 • Коли нерівності стін виділені, потрібно вже і замішувати шпаклівку. Перші заміси не робіть великими, поки не проясниться, яка буде швидкість робіт. Шпаклівка з мішка набирається ковшем.
 • Розчин змішалась насадкою міксера на дриль. Розчин по консистенції має бути схожий зі сметаною, з шпателя шпаклівка повинна зніматися добре.
 • Вузьким шпателем шпаклівку накладають на широкий шпатель. Рівномірно нанесіть суміш на край шпателя, потім його треба прикласти до стіни під кутом в 60 градусів, потім протягнути уздовж стінки. Шпаклівка починається з кута приміщення.
 • Коли на першому етапі закінчується шпаклівка, процедура повторюється.

  Важливі моменти

  Нову шпаклівку накладати потрібно внапуск першого шару, не забуваючи про нерівностях стіни. Коли подшпаклевать буде половина квадратного метра, правило потрібно знову прикладіть до стіни, протягнути його рухом вниз, щоб зайвий шар матеріалу знімався.

  Вирівнювання стін шпаклівкою

  Шпаклювати ж треба до тієї пори, поки не закінчиться замішана шпаклівка.

  Коли стіни будуть готові, вони повинні гарненько просохнути приблизно добу. Після висихання оцініть якість виконаної роботи – нерівності визначаються так же правилом. Потім ви або наносити один шар шпаклівки в місцях виявлення нерівностей, або зняти терткою зайвий шпаклювальний шар, щоб поверхня стала рівною. Після цього наноситься фінішний шар.

  Використовується шпаклівка для вирівнювання підлоги. Чи використовуєте ви стартової, фінішної або універсальної шпаклівкою, технологія вирівнювання повинна дотримуватися, і фінішна обробка повинна бути після повного висихання шпаклівки.

  Як вирівняти стіни шпаклівкою своїми руками (відео)

  Трудіться в сприятливих умовах, дотримуючись температурний і вологісний режим, ретельно перевіряйте нерівності і оцінюйте кожен пройдений етап роботи.