Вивчаємо кріплення гіпсокартону: елементи кріплень для різних конструкцій

Вивчаємо кріплення гіпсокартону: елементи кріплень для різних конструкційПристрій будь-якої конструкції з гіпсокартону (будь це арка, перегородка, колона або стелю), включає в себе крепение даного материалал до стіни або каркаса. Якщо у виняткових випадках на стіни гіпсокартон можна приклеїти, то при зборці шафи або ніші такий метод непридатний.

Для здійснення обробки з застосуванням ГКЛ майстри використовують різні кріпильні деталі.

Найбільш популярні з них:

 • Самонарізи для ГКЛ;
 • Дюбелі для фіксації аркушів (кілька видів);
 • «насіння» і «блішки».

Кожен із згаданих вище типів фіксаторів використовується для певних видів ремонтно-будівельних робіт із застосуванням гіпсових плит.

Саморіз tn

Ці елементи є найбільш необхідними деталями при установці ГКЛ конструкцій.

Існує два типи таких елементів:

 • По дереву;
 • По металу.

Фіксатор першого виду застосовується в тих випадках, коли обробка здійснюється на дерев’яний каркас. Шліц шурупа – хрестоподібний. В якості антикорозійного захисту застосований фосфат, що покриває саморізи для гіпсокартону по дереву по всій площі. Якщо остов з дерева передбачається обшивати в два шари, то купуються кріплення описуваного типу з маркуванням tn 45. Для одношарової обшивки використовуються саморіз tn 35.

Для кріплення ГКЛ до металевого профільованому каркаса використовуються саморізи для гіпсокартону по металу, мають менший крок різьби по порівнянні з аналогом для дерев’яних підконструкцій.

Також рекомендуємо прочитати:Саморізи для профілю під гіпсокартон
Чому бізнес вибирає LED
Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів
Які бувають комплектуючі для гіпсокартону: їх види та призначення

Вивчаємо кріплення гіпсокартону: елементи кріплень для різних конструкцій

Дюбель-метелик

Застосовується для закріплення предметів меблів і елементів декору невеликої маси на гіпсокартонну поверхню (бра, полиці, фоторамки, картини тощо).

Бувають двох типорозмірів:

 • 8?28 мм;
 • 10?50 мм.

Виготовляються вони з пролипропилена. У продажу можна зустріти металеві дюбелі-метелики для гіпсокартону.

Перед монтажем елемента в гіпсокартонній стіні свердлиться отвір відповідного діаметру, в яке вставляється дюбель. Його «крила» жорстко фіксують деталь всередині гіпсового сердечника, що дозволяє запобігти прокручування встановлюється самореза.

Дюбель Driva

Дюбелі для гіпсокартону дрива може бути металевим або пластиковим. На кінці деталі є свердло, за рахунок чого процес реалізації монтажу здійснюється в досить стислі терміни. Застосовується для закріплення до гіпсокартонної поверхні різних інтер’єрних елементів.

Його установка не вимагає обов’язкового свердління основної поверхні, і монтаж може бути проведений викруткою або ж за допомогою шуруповерта. Дюбель з металу має рідкісну, що надійно фіксує різьблення. Особливості конструкції деталі зберігає цілісність гіпсового сердечника від кришення. Кріплення для гіпсокартону зазначеної різновиди проходить крізь аркуш основний матеріал стіни, забезпечуючи тим самим міцну і надійну фіксацію.

Вивчаємо кріплення гіпсокартону: елементи кріплень для різних конструкцій

Дюбель Molly

Це виріб виготовляється зі сталі. В якості захисної оболонки дюбея моллі виступає цинкове гальванічне покриття. Використовується для установки предметів на гіпсокартонну облицювання. Дюбеля моллі для гіпсокартону зовні схожі з ручкою парасольки, тому має другу назву – дюбель-парасольку.

 • Для встановлення кріплення необхідно реалізувати попереднє свердління поверхні. В отвір (8,00 мм) здійснюється установка деталі. Її зубці заглиблюються в поверхню ГКЛ плит, забезпечуючи надійну фіксацію кріплення. Після чого в анкер вкручується гвинт, при цьому центральна частина втулки скручується, створюючи необхідну нерухомість фіксатора.
 • При дотриманні всіх правил реалізації монтажу основний гіпсокартонної конструкції такий дюбель моллі може витримати вагу встановленого предмета меблів, побутової техніки, люстри, карниза небудь спортивного снаряда, за умови, що їх маса не перевищує 35,00 кг.
 • Елемент має досить цікаву конструкцію, що дозволяє створити потужний наголос в основному матеріалі кріплення за рахунок розкриття спеціальних «плічок» або «крилець». І чим більше ви вкручиваете дюбель, тим сильніше він впирається в стінки отвору.
 • Такий вид кріплення комплектується вушками, гаками, гвинтами, що дозволяє широко використовувати його в будівництві.

Дюбель-цвяхи

Використовуються для з’єднання каркасних елементів ГКЛ підсистеми з бетонної базовою поверхнею. Такий вид кріплення для гіпсокартону дає можливість скоротити терміни монтажу завдяки спрощеній моделі установки. Вона включає в себе лише два етапи:

 • просвердлювання отвору в стіні або стелі;
 • забивання дюбеля з допомогою молотка.

Необхідно враховувати, що демонтувати дюбель-цвях не вдасться. Якщо передбачається необхідність у видаленні кріплення з встановленою поверхні, то слід вибрати інший вид дюбелів.

Вивчаємо кріплення гіпсокартону: елементи кріплень для різних конструкцій

Самонарізи-клопи (lb)

Саморізи для гіпсокартону цього виду застосовуються для фіксації між собою профілів каркасної підсистеми гіпсокартонного вироби. Для їх установки не потрібно здійснювати попереднє свердління, так як деталь забезпечена свердлом, що дозволяє робити отвір (d=2,0 м) в металевій деталі в процесі вкручування з допомогою шуруповерта з реверсним ходом.

Самонарізи-клопи (ln)

Такі саморізи для гіпсокартону використовуються з метою забезпечення надійного з’єднання профілів з металу, товщина стінки яких не перевищує 1,20 мм.

Основними відмінностями деталей від попереднього виду є:

 • наявність гострого наконечника замість свердла;
 • колір покриття;
 • діаметр утвореного під час монтажу отвори (близько 1,00 мм)

Вивчаємо кріплення гіпсокартону: елементи кріплень для різних конструкцій

У нашій статті ми описали найбільш затребувані супутні матеріали (саморізи для гіпсокартону і дюбелі), використовувані для кріплення елементів гіпсокартонної конструкції. Ми рекомендуємо вам купувати їх у спеціалізованих магазинах, які можуть підтвердити якість товару сертифікатами відповідності. Зайва економія і необачність не тільки істотно знизять естетичні та експлуатаційні характеристики виробу, але і можуть призвести до травм.

Кріплення профілів (відео)