Визначаємо, як повісити полку на стіну з гіпсокартону: популярні методи

Визначаємо, як повісити полку на стіну з гіпсокартону: популярні методиНезважаючи на те, що гіпсокартон вважається досить популярним і затребуваним в будівництві та ремонтах матеріалом, деякі впливу на нього вкрай небажані. Стосується це і граничного навантаження, наприклад, при підвішуванні на стіну з ГКЛ полиці або елементів декору. Чим вони важчі і об’ємніше, тим більше шанс, що цілісність стіни з гіпсокартону буде порушена, матеріал дасть тріщину і зіпсує зовнішній вигляд поверхні, якщо і взагалі не упустить полицю або підвішується предмет.

 

Існує кілька способів навішування на ГКЛ різних елементів декору і меблів, починаючи з легких полиць і закінчуючи навіть навісними шафами. Сьогодні ми відповімо на кілька найпоширеніших питань, пов’язаних з даною темою.

Як вішати легкі полиці

Для того щоб закріпити на гіпсокартонної стіні полицю невеликого розміру і ваги, можна використовувати спеціальні дюбелі. Це дюбель-метелик або дюбель-парасольку. Який саме з них підібрати і як потрапити на відповідні параметри, вам підкажуть в будь-якому будівельному магазині, де вкажуть граничну навантаження, вага і так далі. Якщо ж говорити про принцип дії таких кріплень, то він приблизно однаковий: під час закручування в стіну дюбеля, його капелюшок розкривається, утворюючи собою значний упор і беручи на себе більшу частину навантаження. Тут дуже важливо підібрати правильний комплект, в якому гвинт або шуруп буде трохи довше самого дюбеля, приблизно на 1-1,2 див

Також рекомендуємо прочитати:Як закріпити гіпсокартон на гіпсокартон
Саморіз для гіпсокартону
Чим прикрутити кріплення телевізора до гіпсокартону
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі

Краще всього для кріплення полиць на гіпсокартон знайти профіль в стіні.

Робота з таким кріпленням відбувається наступним чином: в стіні просвердлюється отвір потрібного діаметру, туди вставляється дюбель під гіпсокартон, на шуруп або саморіз закріплюється кріплення для полички, наприклад, гак або кронштейн, і підвішується сама поличка.

Визначаємо, як повісити полку на стіну з гіпсокартону: популярні методи

Як вішати важкі полиці

Звичайним способом закріпити важку полку на гіпсокартону (або який-небудь об’ємний аксесуар, елемент декору та інше) може не вийти, так як вага виробу просто раскрошит матеріал обшивки стін і зіпсує загальну картину і настрій. Але для цього існує свій, особливий спосіб: закріплення полиці крізь гіпсокартон на металевий профіль каркаса з використанням спеціальних кріплень.

У необхідному місці свердлиться отвір, крізь гіпсокартон та профіль, на якому він закріплений.

Щоб знайти металевий профіль каркаса, на який закріплений гіпсокартон, необхідно використовувати магніт.

Далі в отвір через профіль вставляється дюбель метелик або Дрива (все залежить від конструкції) і сам шуруп з основним кріпленням для подвешиваемого елемента. Всі затискається з певною силою, щоб стіна витримала тиск, а готове кріплення – вага подвешиваемого елемента меблів або декору.

Визначаємо, як повісити полку на стіну з гіпсокартону: популярні методи

Популярний спосіб

Є спосіб анкерних болтів, відомий практично кожному будівельнику, але використовується лише в крайніх випадках. Кріплення чого-небудь в стіну, основну стіну через обшивку гіпсокартоном, завжди надійніше, навіть у випадку мінімального навантаження.

Отже, в гипсокартоне свердляться отвори для установки анкерних болтів в тих місцях, де буде відбуватися кріплення полиці, шафки або необхідно го аксесуара. Далі крізь готові проробляються отвори і отвори потрібної глибини в основній стіні, наприклад, в панелі будинку. Тепер крізь стіну з гіпсокартону анкер заводиться у стіну і затискається. Він може і сам бути якісним кріпленням, а може і закріплювати собою гачок або кронштейн для подвешиваемого предмета.

Також, використовувати подібний спосіб можна й з дюбелем Дрива, який входить в саму стіну і відмінно тримає поличку, світильник чи навіть невелику вішалку, забираючи майже все навантаження на себе. Але подібний спосіб установки на ГКЛ можливий тільки в тому випадку, якщо гіпсокартонна стіна встановлена не на металокаркас, а гіпс просто приклеєний до поверхні. Якщо ж відстань між дюбелем і основною стіною велике, краще використовувати анкерні болти, про яких ми говорили трохи раніше.

При роботі з ГКЛ і установкою на його поверхні різноманітних елементів, необхідно обов’язково розраховувати правильно, адже некоректна довжина саморіза або шурупа в дюбелі може повернути вас на кілька кроків назад.

Якщо ви не впевнені, що те чи інше кріплення зможе витримати вагу подвешиваемого елементи або конструкції, вибирайте прямий монтаж до стіни через гіпсокартон, або встановлення спеціального каркаса для важких предметів, які потрібно встановити на поверхні стіни із ГКЛ.

Полиця на гіпсокартонної стіні, кріплення через профіль (відео)