C урахуванням того, як нечасто доводиться робити ремонт і міняти покриття підлоги, мало хто встигає стежити за новинками на будівельному ринку. Адже нові колекції виробники випускають посезонно. І розібратися в їх відмінності з першого погляду непросто. Тому вибираючи вологостійкий ламінат на кухню, варто звернути увагу на рекомендації наведені нижче.

Зміст

 • Перше правило — основне
 • Виробники: фірми і країни
 • Особливі переваги
 • Наявність підкладки
 • Класи та їх особливості
 • Дизайн
 • Установка
 • Висновок і напуття
 • ? Перше правило — основне

  Для багатьох покупців водостійкий ламінат і вологостійкий — одне і те ж. Але немає. Насправді це два абсолютно різні матеріали. Перший виготовляють з полімерів, та натуральних компонентів в ньому немає. У другому ж за основу беруться HDF плити пресованої тирси, і забезпечити для нього повноцінний захист від рідини майже неможливо. Відрізнити їх можна за двома основними критеріями – боковому зрізу і вагою елемента. На бічному зрізі вологостійкого ламінату немає отворів, т. зв. сот, як у водостійкого, а видно щільна дерев’яна основа, формована гарячим методом під високим тиском. Хороший вологостійкий варіант має воскове захисне покриття, яке можна відчути на дотик. Водостійкий ламінат дещо відрізняється по щільності, але міцність у них майже однакова.

  Маркуються вони по-різному. Для кожного виду є своя графічна маркування — кран з краплею або парасолю з краплею.

  ? Виробники: фірми і країни

  У питанні вибору такого будматеріалу небезпечно бути патріотом. Вітчизняні матеріали досить низької якості, порівнянного з китайськими аналогами, тому варто вибирати з марок європейських брендів. Так, вони трохи дорожче, але така стратегія дозволить уникнути падіння на слизькій підлозі, розшарування покриття та його передчасного пошкодження, навіть якщо ходити по його поверхні взуття.

  Особливою повагою користуються німецькі марки, тому любителі плагіату часто використовують на своїх виробах написи на кшталт German Quality, незважаючи на те, що жодного стосунку до цієї країни вони не мають зовсім. Варто відзначити якість марок Castilla, Grande і Vitex.

  Важливо! що, незважаючи на обіцянку виробників провести заміну по гарантії, роблять вони це неохоче і захищаються юридичними положеннями, прописаними в гарантійному зобов’язанні. Згідно з ним гарантія поширюється тільки на той ламінат, який був встановлений акредитованим співробітником. В такому випадку установка своїми руками виключає поширення гарантії.

  ? Особливі переваги

  Деякі моделі ламінату мають спеціальне покриття, яке створює антибактеріальний і антистатичний ефект. Варто зазначити, що такий ефект буде зовсім недовго тривати, оскільки з часом при частих фізичних навантаженнях це покриття буде стиратися. Але не варто повністю відмовлятися від такого варіанту, т. к. деякий час покриття буде полегшувати прибирання підлоги.

  Структура вологостійкого ламінату

  Деякі виробники нехтують безпекою своїх виробів, і від них часто можна почути сторонній запах. Щоб убезпечити себе потрібно вибирати марки з додатковою маркуванням E1. Вона говорить про високої екологічності матеріалу.

  ? Наявність підкладки

  Якісна підкладка не дає гарантії водонепроникності, однак, дозволяє знизити шум від ходіння по покриттю підлоги. Допускається використання синтетичної та коркової підкладки. Останній варіант, незважаючи на свою натуральність, забезпечує відмінну вологонепроникність, а також дає більш відчутний ефект звукопоглинання.

  Існують також моделі з не настилаемым під елементи шаром підкладки, а вже вмонтованим демпфуючим шаром. Зазвичай він має клейову основу, за рахунок якої він кріпиться на нижній частині дощечки.

  ? Класи та їх особливості

  Цей матеріал має сувору класифікацію, яка відповідає зносостійкості. Кожна модель має свій код, в якому зашифровані її характеристики. Код складається з двох цифр. Перша зліва відповідає інтенсивності допустимого навантаження. Якщо перша цифра — 2, це означає, що застосовувати такий варіант можна виключно в приміщеннях, які не призначені для частого використання та інтенсивного ходіння. Його встановлюють у спальні, комори, але точно не в дитячій і не на кухні. Вологостійкий ламінат у ванну або передпокій, де часто доводиться мити підлогу, повинен мати в коді першу цифру — 3.

  Таблиця, яка допоможе вибрати клас ламінату під різні потреби

  Вологостійкий ламінат 33 клас — це повноцінний варіант для такого приміщення. Друга цифра 3 вказує на ступінь захисту, якою володіє цей матеріал. Надмірною буде в цьому випадку вологостійкий ламінат 34 клас, т. к. він розрахований на експлуатацію в більш жорстких умовах, наприклад, в приміщеннях, де ходять виключно у взутті, а прохідність в годину перевищує середній показник. Подібні покриття доречні в приміщеннях громадського використання, наприклад, в кафе, де потрібно зберегти автентичність стилю і вберегтися від наслідків випадково розлитих рідин.

  ? Дизайн

  Бажання підібрати ламінат в колір кухонних обробки похвально, але на колірну гаму потрібно звертати в останню чергу і вибирати з колекцій вже обраного бренду. Іноді зробити це важко, оскільки продавці навмисне розставляють матеріали по колірній гамі, мотивуючи це зручністю.

  Позначення маркування на упаковці

  Крім кольору, водостійкий ламінат відрізняється наявністю текстур на поверхні. Вологостійкий ламінат для ванної кімнати може зовсім не мати текстури, т. к. розглянути її в обмеженому просторі буде складно, а поєднувати її в інтер’єрі санвузла проблематично.

  За зовнішнім виглядом покриття може імітувати не тільки дерев’яну дошку, але і металеві поверхні. Можливо це завдяки друкованим зображенням, які знаходяться на плівці під прозорими верхнім шаром вироби.

  По малюнку на ламінаті також можна визначити якість виробу. Відомі марки в одній упаковці роблять близько шести варіантів однієї текстури, в той час як вироби якістю нижче мають не більше 2-3.

  Ламінат, що імітує керамічну плитку, відрізняється від всіх інших нестандартними розмірами, але це як і раніше ламінат, оскільки технологія виробництва аналогічна.

  ? Установка

  Додаткову гідроізоляцію можна забезпечити своїми руками під час монтажу покриття. Для цього на шви з’єднання між елементами наноситься тонкий шар герметика. Важливо не переборщити. Надлишок герметика на швах призведе до забруднення поверхні і перевитрати матеріалу. В якості герметика можна використовувати мастику на основі силікону або воску. Такі склади будуть перешкоджати проникненню вологи між елементами і відповідно його намокання.

  Але при такому варіанті втрачається одна з важливих переваг такого покриття — простота демонтажу. Розібрати покриття після такої установки безболісно для ламінату не вийде.

  Варто відзначити, що дорогі марки ламінату вже мають в замочному з’єднанні гумові прокладки. Їх наявність виключає необхідність мастила герметиком.

  При наявності базових навиків будівництва будь-якої з описаних варіантів можна встановити на підлогу набагато швидше, ніж укладати плитку.

  ? Висновок і напуття

  Відправляючись за покупкою, не варто забувати наведені вище правила. Вони допоможуть раціонально витрачати кошти і отримати не тільки якісний, але і довговічний будівельний матеріал.