Зміст

  • Види ролетних автоматичних механізмів
  • На що слід звернути увагу при покупці і установці швидкісний автоматики?

Швидкісні рулонні ворота – це зручний сучасний винахід, який допоможе вам не тільки захистити свій автомобіль, але і зберегти немало місця. А також ви зможете одним натисканням кнопки відкрити автоматичні ворота і заощадити час і сили, які б ви витратили на отворение стулок, замків і засувів в звичайних орних конструкціях.

Ролетні ворота

Рулонні ворота завдяки своїй надійній структурі забезпечують порівняно зі своїми аналогами найвищий рівень герметичності та теплоізоляції. Так що такий виріб чудово підійде для неопалюваних приміщень.

Ролетні ворота, так ще їх називають, можуть приводитися в дію вручну або бути обладнані швидкісним електроприводом. Більш практичний і надійний ефект забезпечує, звичайно ж, другий варіант, оскільки автоматика виконує функцію не лише щодо забезпечення зручності користування, але і посиленого захисту. Завдяки апаратних налаштувань, замки в автономному режимі замикаються намертво, практично, виключаючи можливість злому.

Принцип функціонування рулонних воріт нескладний. Полотно складається з металевих ламелей шириною до 14 см, які з’єднуються між собою завдяки своїй формі за спеціальним шарнірному принципом. Найчастіше ці секції виготовляються із сталі або алюмінію.

Елементи конструкції ролетних воріт

Рухома металева стулка кріпиться на вал, який при відкриванні воріт скручує полотно в рулон і найчастіше накритий захисним коробом. Завдяки такій системі виріб практично не займає зайвого місця. Рулонний короб можна встановлювати як із внутрішньої сторони прорізу, так і з зовнішнього.

Для більшої надійності та рівномірності ходу полотна по периметру гаражного отвору зміцнюються металеві напрямні, по яких вона рухається з допомогою підшипникового механізму. Герметичність рулонних воріт забезпечується завдяки ущільнювачам, встановлених на напрямних і між стиками ламелей. Також слід зазначити, що сьогодні такі автоматичні ворота завдяки своїй швидкості дії і компактності активно використовуються на промислових об’єктах, наприклад, на великих цехах або на складах.

Види ролетних автоматичних механізмів

Автоматичні ворота рулонного типу можуть бути оснащені різними видами електричних приводів. Одні передбачають ручне управління через стаціонарну панель, інші ж можуть приводитися в дію дистанційно, через пульт. І це не єдина відмінність. Всі мотори для таких воріт сьогодні поділяються на такі види:

  • Навальний мотор. Цей тип механізму відрізняється особливою силою тяги і запасом потужності. Найчастіше такі пристосування встановлюються на великі ангарні автоматичні ворота або на рулонні полотна громадських гаражів. Цей мотор кріпиться до однієї з сторін рухомого валу. Він досить великий, тому він зміцнюється спеціальними кріпленнями і зовні легко помітний.

Конструкція воріт

  • Внутревальный привід. Такий тип пристосування встановлюється в прямому зв’язку з валом і зміцнюється під захисним коробом. У підсумку внутревальная автоматика для рулонних воріт візуально непомітна. Потужність такого механізму, звичайно, більш слабка на відміну від першого варіанта, але все ж її цілком вистачить для швидкісного руху гаражної стулки. Тому такий привід найбільш поширена і часто використовується в домашніх гаражах.

Специфікація

  • Ланцюговий механізм. Принцип його дії дуже простий. За рахунок двох шестернею, які кріпляться з однією з сторін валу і з’єднані між собою ланцюгом, ролетне полотно приводиться в рух. Найчастіше такий тип автоматики використовують не в домашніх гаражах, а на промислових підприємствах.

Конструкція приводу воріт

Загальною особливістю для перших обох видів механізмів є те, що вони забезпечують відчутну швидкість при функціонуванні. В залежності від ваги і величини рулонних воріт один метр полотна може підніматися за час від 3 до 6 секунд. Ланцюговий привід найчастіше відображає менш показові результати по швидкості.

На що слід звернути увагу при покупці і установці швидкісний автоматики?

Автоматика для рулонних воріт представлена на ринку широким асортиментом, і кожен автолюбитель знайде для себе відповідний варіант. Однак при покупці слід звернути увагу на такі важливі особливості:

  • Параметри системи. Всі автоматичні механізми розраховані на певну вагу, величину рулонного полотна і валу. Тому ретельно підбирайте привід за своїми розмірами, найчастіше всі потрібні дані вказуються на упаковці виробу.
  • Виробник. Враховуйте, що назва бренду в цьому випадку досить важливо. Відомі компанії-виробники виготовляють свій продукт на основі останніх технологічних інновацій і часто використовують матеріали хорошої якості. Тому краще не женіться за економією і не купуйте дешевий привід китайського виробництва. Такий виріб може вийти з ладу раніше, ніж ви думаєте. Зупиніть свою увагу на таких європейських бренди, як Hormann, Alutech, DojrHan і Nice.
  • Різні характеристики. Кожен комплект автоматики для рулонних воріт має свою функцію і швидкість дії. Одні автоматичні системи обладнані повним дистанційним управлінням. Такі вироби коштують дорожче за все за рахунок того, що в них використовуються інфрачервоні датчики і повністю відсутні дроти. Більш дешеві варіанти з ручним управлінням. Купивши цей привід, вам слід подумати про найбільш зручному розміщенні проводки в гаражі.

Автоматичні ворота

Самостійно встановити автоматику не складе праці. Головне, точно заміряйте проріз, закріпіть напрямні балки за рівнем і встановіть механізм на вал. При монтажних роботах обов’язково дотримуйтесь інструкції, що додається до комплекту вироби. Таким чином, швидкісні рулонні ворота – це корисний виріб, яке позбавить вас від клопоту і принесе тільки задоволення в користуванні.