Зміст

 • Розпашні ворота
 • Підйомно-поворотні ворота
 • Секційні ворота
 • Рулонні ворота

При будівництві гаража, одну з основних деталей представляють ворота. Адже саме вони відповідають за безпеку і запобігають незаконне проникнення зловмисників. Тому ворота для гаража повинні бути максимально надійними.

Види воріт для гаража

Крім цього вони також повинні володіти хорошою функціональністю, мати естетичний вигляд та відповідати всім експлуатаційним вимогам, тоді ваш гараж буде дійсно практичним.

Сьогодні для вашого гаража можна використовувати різні ворота, різноманітність їх моделей підійдуть для будь-якої будови. Причому зробити вибір буде досить просто, потрібно лише ознайомитися з кожною моделлю ближче, ну а деякі ворота ви з легкістю можете виготовити своїми руками.

Розпашні ворота

Найбільш поширеною моделлю є розпашні ворота. Завдяки своїй простоті і низькій вартості, вони стали настільки популярні. До того ж їх легко зробити своїми руками. Найчастіше вони складаються з двох стулок, що відкриваються назовні гаража. Іноді зустрічаються і одностулкові моделі, але такі саморобні конструкції мають безліч недоліків, тому що рідко зустрічаються.

Для більшої зручності, вони оснащуються хвірткою. Конструкція таких воріт складається з рами і стулок. Для виготовлення рами в основному використовують металевий куточок, а стулки робляться з листового металу, хоча конструкція може включати в себе і дерево.

Металеві ворота в гараж

Щоб гараж був більш теплим, з внутрішньої сторони ворота утеплюються пінопластом чи мінватою, в цьому випадку внутрішня сторона зашивається листами OSB.

Переваги:

 • простота конструкції;
 • низька вартість.

Недоліки:

 • попереду гараж повинен мати великий простір;
 • недостатньо привабливий вигляд;
 • потрібна жорстка рама, так як конструкція має велику вагу.

Підйомно-поворотні ворота

Дана модель завойовує все більшої популярності, оскільки через використання автоматизації, гараж стає більш функціональним. У ній враховані такі якості: міцність і легкість в експлуатації. Такі ворота для гаража можуть відкриватися як вручну, так і автоматично, якщо їх оснастити приводом. Їх можна зробити і своїми руками, тільки такі саморобні конструкції вимагають особливої уваги при монтажі.

Займає конструкція всю площу отвору і складається з суцільного плоского полотна. Для підняття полотна призначений шарнірно-важільний механізм. Щоб врівноважити вага воріт, обабіч встановлюються пружини, захищені чохлами.

Підйомні ворота для гаража

За рахунок відсутності направляючих, робота даної моделі здійснюється практично безшумно. Завдяки щільному натисненню полотна до рами, забезпечується повна герметичність, і гараж не має протягів.

Правда після установки такої конструкції необхідно враховувати, що автомобіль не варто підганяти до воріт занадто близько, так як при відкритті вони зможуть його зачепити. Щоб цього уникнути, потрібно зробити саморобні поріжки перед в’їздом, висотою близько 3 див. Ця перешкода буде незначна для проїзду авто, але при цьому ви її відчуєте, і будете знати точку зупинки. Якщо ви якимось чином пошкодили полотно, то його ремонт не доречний, краще виготовити його своїми руками заново.

Для виготовлення полотна можна використовувати різні матеріали: дерево, сендвіч-панелі, метал. Їх можна комбінувати, наприклад листовий метал обшити зверху пластиковими панелями. Щоб утеплити гараж, полотно забезпечується утеплювачем.

Переваги:

 • зручності монтажу (всі роботи можна виконати своїми руками);
 • економія площі, так як ворота не займають багато місця;
 • можливість оснащення автоматикою.

Недоліки:

 • Полотно не підлягає ремонту;
 • обмеження під’їзду, не можна під’їхати впритул;
 • недосконала захист від зломів.

Схема підйомних воріт

Секційні ворота

Завдяки своїм експлуатаційним якостям секційні ворота для гаража мають багато шанувальників серед автолюбителів. Дана модель здатна максимально економити місце, так як при відкритті переміщається під стелю, також вона легко збирається своїми руками. Правда саморобні комплектуючі в даному випадку краще не використовувати, необхідно придбати заводську фурнітуру, це в подальшому вплине на працездатність конструкції.

Конструкція включає в себе полотно з декількох секцій, їх довжина може досягати 5 м, а ширина 61 см Висота залежить від прорізу воріт і певних рамок не має. В якості матеріалу найчастіше використовується алюміній або листовий метал до 1 мм, іноді застосовується і дерево, але такі моделі коштують набагато дорожче. В принципі для гаража можна зробити і саморобні секції, але інші комплектуючі краще купити.

Секційні ворота в гараж

При роботі дана конструкція з легкістю вертикально зсувається вгору і розташовується під стелею. Для з’єднання секцій полотна використовуються шарнірні петлі. За допомогою роликів, розташованих по краях секцій, вони рухаються по напрямних, а потім розпрямляються під стелею. Щоб гараж був захищеним, остання секція забезпечується додатковими бічними напрямними.

Для установки такої моделі не вимагається певних розмірів гаража або отвору, вона універсальна по відношенню до архітектурним формам. Щоб відкрити такі ворота можна використовувати як ручний силу, так і автоматичний привід, який легко можна встановити своїми руками.

Переваги:

 • універсальність, використовуються для гаражів будь-якого типу будівлі;
 • економія місця, не вимагає додаткової площадки біля гаража;
 • модель володіє тепло – і звукоізоляційними якостями.

Недоліки

 • недосконала захист від злому;
 • висока вартість.

Рулонні ворота

Досить нова конструкція, яка ще не знайшла великого попиту серед автолюбителів. Для її виготовлення використовуються ламелі. Максимальна ширина таких профільованих смуг становить 1,5 см. За допомогою шарнірів, якими з’єднуються ламелі, виходить гнучке полотно, яке в свою чергу намотується на вал. Вал встановлюється над отвором воріт гаража. Дана модель не передбачає саморобні комплектуючі, так як зробити їх можна тільки в заводських умовах.

Руллоные ворота в гараж

Правда товщина ламелей суттєва і складає всього 2, 5 см, з-за цього важко добитися, щоб гараж був теплим. Зробити більш товсті профільовані смуги не вийде, так як вони не дадуть рулону бути потрібного діаметру, і він заклинить у бічних напрямних. Найчастіше така конструкція призначена для отворів не вище 2,5 м. Причому встановити її можна своїми руками. Модель оснащена автоматичним приводом, але і вручну її нескладно відкрити.

Переваги:

 • легкість конструкції, гараж не вимагає посиленого отвору;
 • наявність автоматичного приводу;
 • не потребує додаткової майданчику перед гаражем.

Недоліки:

 • мала захист від злому;
 • недостатня теплоізоляція;
 • велика ціна.