Зміст

 • Основні види залізних воріт орного типу
 • Приступаємо до самостійного виготовлення виробу

Будь працьовитий господар постійно намагається змайструвати своїми руками якісь корисні вироби для облаштування домашнього вогнища своєї сім’ї.

Розсувні металеві ворота

Не є винятком у цьому плані дворові або гаражні розпашні ворота. Самостійне виготовлення такого виробу – нескладне завдання для переважної більшості чоловіків навіть для тих, які не володіють глибокими знаннями в сфері будівельної справи.

Але перш ніж приступити до роботи, потрібно провести всі необхідні заміри місця для монтажу виробу, а потім продумати конструкцію і матеріал, з якого воно буде проводитися.

Краще всього використовувати метал, оскільки він більш довговічний і практичний у відміну від дерева.

Металеві ворота будуть відмінним захистом для вашого двору, а покривши їх фарбою стриманих тонів, вони стануть приємним його прикрасою.

Для гаража такі ворота – ідеальний варіант, тому що ваш автомобіль буде постійно захищений від впливу зовнішніх погодних умов і сторонніх очей.

Залізні гаражні ворота

Основні види залізних воріт орного типу

Приступаючи до роздумів з приводу конструкції майбутнього виробу, виходьте з ваших повсякденних практик та інтенсивності застосування готових воріт.

В залежності від того, як інтенсивно ви збираєтеся використовувати металеві ворота, слід зробити вибір на користь того чи іншого їх виду.

На сьогоднішній день можна виділити такі типи розпашних воріт з металу:

 • Одностулкові двері користуються малою популярністю, оскільки вони виступають у вигляді масивного суцільного полотна з металу і для їх надійного функціонування потрібен посилений опорний стовп. У випадку з гаражним прорізом потрібно буде встановити міцну залізну раму і додатково зміцнити петлі. Важливим фактором у цьому разі є вага цієї суцільний стулки, з його розрахунку слід зміцнювати фундамент і власники воріт. Особливу увагу слід приділити вільного місця для відкриття стулки, його в цьому випадку знадобиться чимало.
 • Двостулкові металеві ворота – це найбільш практичний і поширений варіант. Його можна виготовити своїми руками в домашніх умовах без будь-яких труднощів. Конструкція нескладна, спочатку конструюються рама або стовпи, каркаси двох стулок, які в підсумку обшиваються залізними листами.
 • Розпашні ворота з двома стулками і хвірткою найбільш зручні в щоденному використанні. Якщо ви захочете зробити своїми руками такі ворота для свого двору, вам потрібно буде закріпити у відповідних місцях три опорні колони з петлями для установки двох стулок і хвіртки.

Ковані ворота металеві

Для гаража використовують врізний тип хвіртки, коли на полотні одній із стулок вирізають отвір потрібної величини і встановлюють вхідні двері.

Така конструкція розроблена в цілях економії місця і часу, яке витрачається на відкривання масивних комірних стулок.

 • Ковані металеві ворота створюються більше для естетичного ефекту. Для облаштування двору багато людей використовують відкритий тип таких воріт, коли конструкція виконана у вигляді декоративної ковки без закритих елементів. Для виготовлення такого виробу своїми руками напевно знадобиться допомога коваля.

У гаражі застосовуються тільки закриті моделі з елементами ковки. У цьому випадку ворота мають стандартний вигляд з закритими металевими стулками, які зовні прикрашені кованим візерунком.

Ковані ворота для гаража

 • Металеві гаражні ворота з утепленням захистять ваш автомобіль від сильного морозу. Такий тип воріт добре зберігає тепло в гаражному просторі і найчастіше використовується в місцях, де занадто суворий клімат, і морозна температура тримається практично круглий рік. Пристрій вироби являє собою подвійну або одинарну металеву оболонку, всередині якої знаходиться утеплювач у вигляді деревних пластин або пенополипропиленовых плит.

Утеплення воріт гаража

Виходячи з цих типів воріт, спробуйте визначитися, який з них краще підійде для вашого двору або гаража. Якщо для вас важливі незвичайні рішення зовнішнього вигляду, зупиніть свій вибір на брамі з кованим декором.

А для господарів, які цінують практичність і довговічність експлуатації, підійдуть двостулкові ворота з хвірткою.

Приступаємо до самостійного виготовлення виробу

Якщо ви будете дотримуватися певної послідовності дій і проведете всі необхідні точні виміри, у вас вийде змайструвати своїми руками надійні металеві розпашні ворота.

Перш ніж приступити до роботи, вам потрібно буде скласти як можна більш докладний креслення майбутньої конструкції.

Якщо у вас виникнуть складнощі з виконанням ескізів, можете використовувати вже готовий стандартний малюнок, який представлений нижче.

Схема розпашних металевих воріт

Для виготовлення гаражних воріт вам потрібно буде спорудити металеву раму, яка закріплюється у вхідному отворі.

Якщо ви хочете зробити розпашні ворота для свого двору, краще вибрати варіант з хвірткою. Однак у цьому випадку вам потрібно буде передбачити спеціальні стовпи, які зможуть витримати вагу стулок, тому вам доведеться використовувати трохи інший креслення.

Найбільш докладний і зрозумілий малюнок такого типу воріт зображено нижче.

Схема розпашних воріт з хвірткою

Виходячи з цієї схеми, вам слід лише підставити свої параметри, які ви отримаєте в результаті вимірів.

Для встановлення опор своїми руками вам знадобляться такі інструменти та матеріали:

 • рулетка або будівельний рівень;
 • три міцних металевих труби діаметром мінімум 10 см;
 • лопата;
 • лицювальні цегли (при необхідності);
 • щебінь, пісок, вода і цемент;
 • схил з натягнутої нитки і бруска.

Спочатку виміряйте вхідний проріз між двома краями паркану з допомогою рулетки і позначте відповідні місця для опорних стовпів. Тепер в цих точках слід викопати ями з допомогою лопати.

Для воріт, приміром, двометрової висоти, глибина ями повинна бути не менше 1 метра. У діаметрі поглиблення слід зробити більше на 10 см від перерізу самої труби.

Тепер настав час встановити опори.

Слід зазначити, що вага і величина загальної конструкції є в цьому випадку визначальним фактором. Тому в залежності від ваги слід вибирати товщину опорних труб.

Закріпивши їх за рівнем в ямках, засипте підстави щебенем, а потім зробіть будівельний розчин.

Для цього розмішайте цемент з піском в співвідношенні 1:3 і додайте не більше 25% води від загальної маси. Тепер зміцніть підстави стовпів отриманим розчином.

Встановлення стовпів

Для більшої надійності стійок, можете обкласти своїми руками металеві стовпи цеглою. В цьому випадку слід використовувати схил з бруском, який буде орієнтувати вас з рівності.

Такі опори витримають будь-вага конструкції.

Заливка фундаменту для стовпів

Спорудивши опорні стовпи, приступайте до виготовлення самих воріт.

У процесі роботи вам знадобляться наступні комплектуючі, інструменти і матеріали:

 • металеві листи потрібного розміру (товщиною не менше 2-3 мм);
 • залізні профілі, куточки або труби;
 • метр, рулетка і будівельний рівень;
 • петлі з металу;
 • зварювальний апарат.

Якщо ви робите розпашні ворота з металу для гаража, вам потрібно буде для початку зібрати раму, яку потім слід вмонтувати в отвір.

Для цього візьміть металеві куточки і розташуйте їх на рівній поверхні таким чином, щоб вийшов квадрат або прямокутник згідно з вимірами вашого отвору.

Потім зваріть місця стиків за допомогою зварювального апарату.

Краще всього якщо ви зробите дві рами, одна буде кріпитися з зовнішньої сторони прорізу, інша з внутрішнього краю. Вмонтируете готові рами в отвір з двох сторін і зміцните їх між собою, приварюючи металеві пластини по периметру.

Врахуйте, що кріплення рами повинно бути дійсно надійним, щоб витримати загальна вага металевих стулок.

Монтаж силової рами воріт

 • Тепер настав час спорудити своїми руками воротні стулки. За таким же принципом розкладіть металеві профілі на рівному місці у відповідності з кресленням і зваріть місця зіткнення. Зміцніть отримані квадрати або прямокутники залізними балками в середині. В таких же умовах відбувається виготовлення каркаса для хвіртки.
 • Після цього приступайте до монтажу покриття для воріт. Використовуйте частини листового металу потрібної величини, товщина їх повинна бути не менше 2 мм Однак, не варто брати листи занадто товсті і важкі, їх вага повинні витримати опорні стійки або рама. Розкладіть листи на каркасній частини і приварите повністю всі місця дотиків.
 • Міцні і надійні петлі, які витримають велику вагу і навантаження – запорука довговічності розпашних воріт, тому не пошкодуйте своїх заощаджень і придбайте ці деталі хорошої якості. Приварите петлі у відповідних місцях на опорах і на стулках.
 • Тепер ворота практично готові, залишилося встановити віконниці і хвіртку на петлі. На закінчення вмонтуйте замки, додаткові засуви і розкрийте готовий виріб олійною фарбою.

Розпашні ворота з металу

Як бачите, виготовлення розпашних воріт з металу – справа нескладна.

Головне, проводите точні виміри, використовуйте докладні креслення і приділіть особливу увагу зміцненню опорних стовпів, які повинні витримати вагу стулок в процесі експлуатації.

І не забувайте доглядати за металевими воротами, подкрашивайте місця, які з часом можуть поржавіти і змащуйте петлі солідолом, якщо вони почнуть видавати скрип.