Зміст

 • З яких матеріалів можливе виготовлення розпашних воріт своїми руками
 • З чого почати виготовлення воріт своїми руками?

Незважаючи на велику кількість різновидів воріт, ворота розпашні володіють цілим рядом переваг. Простота експлуатації, тривалий термін служби, невелика вартість і мала трудомісткість їх зведення своїми руками – все це давно оцінили власники таких воріт.

Ворота орного типу з дерева

Мова піде саме про орних воротах, про особливості технології їх зведення своїми руками.

З яких матеріалів можливе виготовлення розпашних воріт своїми руками

Існує безліч варіацій у виготовленні своїми руками воріт орного типу. А ось матеріалів – лише два варіанти.

 • Дерево. Дерев’яні ворота виглядають досить красиво, але вони не дуже практичні і досить складні у догляді. Крім того, найбільш поширені породи дерева не відрізняються надмірною міцністю.
 • Метал. Саме про металевих воротах далі піде мова. І тому є причини. Саме ворота, виготовлені з металу, дуже міцні, надійні в експлуатації. Чимале значення має можливість комбінування металу з іншими матеріалами. Основу таких воріт становить зварений каркас з металу. Декорувати ворота можна деревом, металом, профільним листом і багатьма іншими матеріалами.

З чого почати виготовлення воріт своїми руками?

Перед тим, як взятися за справу, підготуємо необхідні матеріали. Загалом, матеріалів небагато: близько 7 м профільної труби перерізом 100 х 100 мм З неї будуть робитися опорні стовпи.

Знадобиться труба перетином 20 х 40 мм для каркаса комірних стулок. Потрібно запастися навісами з опорним підшипником. Розміри петель повинні відповідати масі воріт.

І, звичайно ж, визначаємося, чим будемо обшивати каркас: профнастилом, металевим листом (можна для прикраси використовувати ковані елементи!) або полікарбонатом. Рішення за вами!

Тепер безпосередньо перейдемо до питання виготовлення воріт.

 • Зварювання рами для майбутніх воріт. Конфігурація стулок може бути будь-яка. Найбільш поширена форма – прямокутна. Можливий варіант з плавно вигнуту верхньою частиною цих прямокутників (тут обов’язково знадобиться вміння гнути труби або знання майстра, який зможе професійно це зробити). Найважливіший момент – дотримання геометричної правильності стулок воріт.
 • Зварювальний стіл

  Контроль геометрії стулок здійснюється за допомогою рулетки (це потрібно робити до початку капітального зварювання конструкції. Використовуючи професійний арго зварників, спочатку збираємо рами стулок «на прихватках». Тільки переконавшись в тому, що розміри стулок витримані бездоганно, проводиться обварювання стиків «набіло».

  Важливе значення мають «ребра жорсткості» — посилюючі горизонтальні перемички. Розташовуватися вони можуть, загалом-то, як завгодно, але в більшості випадків вони приварюються, відступивши 40 — 50 см від верхньої і нижньої частини стулок.

  На цьому ж етапі слід подумати про виготовлення короба для замку. Виготовлений з металевого листа, такий короб добре захищає замок від шкідливої дії опадів.

 • Установка опорних стовпів. Починають з отглушки верхній їх частині. Необхідно закрити стовпи вгорі, щоб дощ і сніг не потрапляли всередину труби. Наступний етап – приварювання петель (тієї їх частини, яка забезпечена штирем). Штир петель повинен дивитися в бік заглушеній частині стовпа. Лівий і правий опорні стовпи повинні бути розмічені так, щоб відстань від заглушок до петель було рівним.
 • Так, при двометровій висоті воріт стовпи розмічаються так, що перша петля розташовується на відстані 30 см від заглушки, а друга – на відстані від неї 140 див.

  Після приварювання петель на стовпи в нижній їх частині хаотично наварюють обрізки труб: це потрібно, щоб стовпи були більш стійкі при їх бетонуванні в ямах.

 • Приварюємо відповідні частини петель на стулки (розташування петель на стовпах переноситься на стулки після нескладних вимірів рулеткою. Розмітка петель контролюється кілька разів. Ворота готові. Всі наступні роботи присвячені тому, щоб їх установка пройшла правильно.
 • Для того щоб встановити опорні стовпи, викопуються ями. Глибина їх – від 0,5 м. Важливо стежити за дотриманням площині огорожі і за тим, щоб відстань між ямами під опорні стовпи було правильним. Після установки опор в ями відстань між ними коригується буквально по міліметрам. Слід надійно встановити і закріпити ці опори. Після надійного застигання бетону необхідність в цих додаткових опорах відпадає.
 • Процес бетонування дуже простий. Спочатку готується стандартний цементний розчин. Потім він заливається в ями з опорними стовпами (слід заливати до самого верху). Тепер потрібно почекати 2-3 дні, поки бетон надійно затвердіє. Залишається тільки навісити стулки і перевірити, наскільки якісно виконані всі роботи. Проблема в тому, що при виявленні помилок що-небудь переробити дуже проблематично. Саме тому на всіх попередніх стадіях всі роботи повинні виконуватися з максимальною точністю і акуратністю.
 • Розпашні ворота можна автоматизувати. Електричний привід продається готовим. Тут своїми руками майже нічого не потрібно робити. Залишається лише, дотримуючись наведену схему, змонтувати його і не забути про подачу електроживлення до місця установки.
 • Незважаючи на здаються складності, ворота розпашні – це дуже проста в монтажі конструкція.

  Головне – бажання встановити їх своїми руками, проявити максимум терпіння, дбайливості і обережності. Також важливо зрозуміти, що ворота своїми руками – це цілком можливо!