Зміст

 • Основні переваги підйомних воріт
 • Принцип роботи конструкції
 • Метод правильного монтажу воріт
 • Які моменти в монтажі слід враховувати?

Інноваційні технології дають про себе знати у багатьох сферах життя, і будівництво воріт не виняток. На сьогоднішній день є сенс поговорити про шторні ворота з приводом підйому, електропривод яких дозволяє комфортно користуватися гаражем за будь-яких умов на вулиці.

Ворота підйомні з електроприводом

Основні переваги підйомних воріт

По своїй популярності відома орні конструкція пішла в минуле, тому що назвати її простий в експлуатації не можна. Під час розкриття стулок потрібно багато місця. Конструкція зазвичай створюється з металу, а цей матеріал потребує постійного догляду: є необхідність постійно змащувати петлі, при цьому взимку вони стають причиною відсутності можливості відкрити стулки, особливо під час сильних морозів – петлі і замок доводиться відігрівати пальником.

Підйомні гаражні ворота своїми руками – це великі секційні або цільні панелі, які створюються із спеціального металу з покриттям або з пластику. Зазвичай дана конструкція виходить на ринок вже з утеплювачем.

Під час відкривання панель переміщається під стелю, при цьому багато місця вона не займає. Варто зауважити, що в конструкції є ряд незаперечних переваг, одним з них вважається безпека. Такі ворота відкрити практично нереально, цей процес буде дуже гучним і довгим і не має ніякого сенсу.

Принцип роботи конструкції

Основна частина – це сталева рама. Її кріплення здійснюється в проємі або за ним у гаражі. Дверна коробка є провідним об’єктом під час підняття воріт.

Управління здійснюється вручну або використовується привід для підйомних воріт. Безумовно, другий варіант більш зручний, при цьому відкривати і закривати конструкцію можна, перебуваючи на дистанції.

Принцип конструкції підйомних воріт

Метод правильного монтажу воріт

Під час монтажу конструкції своїми руками вам знадобляться наступні інструменти:

 • мотузка або шнур;
 • затискачі для блокування і натяжні стрижні;
 • рівень, висок і рулетка;
 • мастило, плоскогубці і ножівка;
 • напилок для металу, ланцюгової кернер і кутомір;
 • торцеві ключі на 3 і 4, а також хрестова і шлицевая викрутки;
 • електропривод;
 • дриль зі свердлами по металу (діаметр 5, 7, 10, 13, 15, 16).

Фахівці радять відразу починати монтаж конструкції своїми руками правильно, щоб потім не йшло багато часу на необхідність щось підправляти і переробляти. Може здатися, що весь процес досить простий, але поспішати не варто. Існує послідовність при установці, якої потрібно дотримуватися.

Перш ніж почати монтаж, необхідно завершити всі оздоблювальні роботи, щоб бруд і пил не потрапляли в механізм конструкції. Пол краще залити вже після того, як будуть встановлені підйомні ворота. Щоб зробити прикидку, в отвір встановлюється коробка – збірна рамка.

Її можна створити з металу або дерева. Після проведення її монтажу бажано підрівняти елемент за допомогою рівня. Далі вона кріпиться по всьому периметру анкерними болтами. На цьому етапі найголовніше – правильно поставити і закріпити раму.

Під кронштейни необхідно зробити відмітки. Верхній елемент буде виноситися уперед, щоб підйомні ворота при експлуатації не застрявали. Рама зміцнюється і вирівнюється. Всі утворилися між профілем і стіною зазори заливаються монтажною піною.

Далі монтуються стельові напрямні, і можна починати збір полотна. Воно скріплюється ребрами жорсткості з куткової рами, після цього дощатим щитом збивається і покривається металевим листом.

Полотно вставляється в полози і починається регулювання пружин. Робиться це так, щоб привід для підйомних воріт і вся конструкція не бовталися, а були жорстко затягнуті. Тепер роботи закінчені, залишається тільки встановити фурнітуру і механізми.

В основі конструкції лежить коробка, яка є механізмом опускається і піднімає полотна. Вона збирається з одного або кількох поздовжніх брусків. Між собою їх можна зміцнити косинцями чи жорсткими пластинами. Полотно краще збирати з куткової рами, яка додатково обшивається дощатим листом і покривається зверху металевим елементом.

Створювати нерухому опору своїми руками слід з куточка. На одній полиці потрібно просвердлити два отвори, щоб закріпити поздовжні стійки до коробки. На іншій полиці потрібно зробити три отвори.

Регулювальна пружина робиться з заліза. Вона з’єднується з пластиною і кронштейном. Крайні витки пружини отримують вид зачепів. З прута монтується регулятор натягу, його кріплення робиться в нижній частині. З одного боку розміщується кільце, а з іншого – різьблення.

Зробити шарнірний вузол можна з куточка з отвором. Елемент кріпиться до рами. До торця важеля приварюється пластина. Ворота в подальшому будуть переміщатися по рейках ближче до стелі. Рейки включають в себе два куточка. Один з куточків рейок повинен бути приварений до пластини. Дуже важливо, щоб напрямні розташовувалися горизонтально.

Принцип конструкції підйомних воріт

Які моменти в монтажі слід враховувати?

Створюючи ворота з електроприводом своїми руками, необхідно знати про деякі нюанси і виключити:

 • можливість затиснення конструкцією сторонніх об’єктів;
 • ймовірність падіння воріт;
 • можливість защемлення пальців.

Також постарайтеся забезпечити максимальний захист від злому. Кріплення приводного механізму проводиться до стелі гаража. Якщо є бажання, то ворота можна пофарбувати в потрібний колір. Металеве полотно вже прогрунтовано, тому його можна відразу фарбувати.

Забарвлення профільованого полотна наноситься смужками. Самі ворота краще фарбувати білим кольором, а декоративні смуги зробити темно-бурими.

Ворота з електроприводом мають масу переваг і всього кілька недоліків, один з яких – досить висока ціна. Але безпека гаража понад усе, тому рішення зробити все своїми руками не тільки правильне, але і економічне.