Зміст

  • Розпашні ворота
  • Секційні ворота
  • Відкатні ворота

Будь заміський ділянку потребує хороших воротах. При цьому вони повинні бути практичними, функціональними і мати привабливий вигляд.

Ворота своїми руками: різноманітність моделей

На сьогоднішній день різноманітність різних моделей викликає труднощі при їх виборі. Серед різних видів воріт відрізняють розпашні, секційні, відкатні ворота, і всі вони мають свої переваги і особливості.

Хоча, незважаючи на їх відмінності, зробити ворота своїми руками може практично кожен.

Зараз ми розглянемо кожну модель більш детально вивчимо їх особливості, а також те, як зробити ворота самостійно.

Адже якщо наймати різні фірми, то потрібні зайві фінансові витрати, тому краще їх зробити своїми руками.

Розпашні ворота

Розпашні ворота

Сама невибаглива і практична модель, яка зарекомендувала себе ще з давніх часів. До того ж, зробити розпашні ворота своїми руками по відношенню до інших моделей буде найпростіше.

Їх можна виготовити з дерева, металу, сендвіч-панелей, будь-який з цих матеріалів підійде для їх облицювання, правда, вони будуть відрізнятися своїми естетичними якостями.

Встановлення стовпів

Перш ніж встановити ворота своїми руками, знадобляться хороші опори, які здатні витримати вагу. Як їх можна застосувати дерев’яний брус, цеглу або профільовану трубу.

Найбільш підходящим варіантом буде профільована труба 100/100 мм, вона довговічна і легко встановлюється.

Встановлення стовпів

Для монтажу стовпів знадобиться викопати дві ями, засипати їх піском та мелкофракционным щебенем близько 15 див. Глибина ями повинна бути не менше глибини промерзання грунту.

Потім в ями вставляються опори і заливаються заздалегідь підготовленим розчином, при цьому потрібно зафіксувати їх розпірками, щоб вони не перехилилися.

Не варто забувати про їх вертикальності, її необхідно перевірити за допомогою рівня. Якщо цього не дотримуватися, ворота не будуть нормально функціонувати.

Далі залиті розчином ями потрібно добре утрамбувати, щоб не залишилося повітря, і залишити на пару тижнів до повного схоплювання бетону.

Виставлення вертикалі для стовпів

Виготовлення та монтаж воріт

Щоб виготовити ворота з куточка своїми руками, знадобиться металевий куточок 65 мм, профільна труба 40/20 мм і обшивочний матеріал.

1. Спочатку необхідно зробити каркас стулок, для цього підготовлений за розміром металевий куточок зварюється між собою. Не забувайте, що, роблячи заміри, необхідно врахувати зазори між стулками і стовпами десь по 10 мм.

2. Для початку зварювання куточків проводиться точково, щоб можна було виправити дефекти конструкції. Коли каркас буде перевірений рівнем і всі кути будуть дорівнювати, шви проварюються остаточно.

3. Розпашні ворота мають дві стулки, тому монтаж другий з них проводиться подібна до першої. Для жорсткості конструкції треба паралельно приварити профільну трубу, надалі це запобіжить деформації конструкції.

4. Коли стулки будуть готові, до них і стовпів приварюються навіси, а їх каркас обшивається обраним вами матеріалом.

Залишається перевірити їх працездатність, встановити замки, і зроблені своїми руками ворота готові.

Підйомно-секційні ворота

Секційні ворота

Дана модель набирає все більшу популярність, має хороші функціональні і естетичні якості. Правда, застосовувати її можна тільки в гаражах, складах або боксах.

Такі ворота здатні заощаджувати простір, так як перед приміщенням не вимагається додаткова майданчик. Зробити їх своїми руками буде трохи складніше і потрібно докласти більше зусиль.

Монтаж і установка воріт

Із-за складності конструкції всі комплектуючі бажано придбати на будівельній базі, так як зробити їх своїми руками не вийде. Всі деталі виготовляються в заводських умовах на спеціальному обладнанні.

1. В першу чергу, виробляється установка верхніх панелей ролика. Потім до середньої панелі монтуються бічні опори і ставляться внутрішні петлі. Далі до нижньої панелі кріпляться кутові кронштейни.

2. Потім горизонтальні панелі необхідно відрегулювати за допомогою рівня. Стежте, щоб нижня панель рівномірно заходила краями за отвір.

3. При установці вертикальних напрямних між торцями панелі і їх кромками потрібно залишити 30 мм, а потім до стіни отвору закріпити кутові стояки. Відразу жорстко конструкцію кріпити не варто, для початку потрібно відрегулювати напрямні.

4. Для збільшення жорсткості конструкції горизонтальні напрямні необхідно встановлювати з S-профілем. Далі вертикальні і горизонтальні напрямні з’єднуються між собою.

5. Потім встановлюється пружина і проводиться монтаж верхньої панелі. Далі монтуються роликові власники, і зібраний вал встановлюється в опорні кронштейни. На барабан кріпиться трос і кріплять обидві пружини. Потім необхідно до опорного кронштейна прикріпити барабан і звести пружину.

6. Після цього потрібно встановити буфери на S-профіль і прикріпити його до горизонтальних напрямних, які потім за допомогою кронштейнів монтуються до стелі.

На цьому монтаж секційних воріт закінчений. Для більшої функціональності їх можна обладнати автоматикою.

Відкатні ворота

Відкатні ворота

Завдяки своїй ергономічній конструкції дана модель має досить великий попит. Її дуже добре встановлювати на ділянках, де потрібно широкий отвір для заїзду, а вільного простору дуже мало. Зробити своїми руками такі ворота можна також дуже просто.

Пристрій фундаменту

Дана модель вимагає гарного пристрою фундаменту, тому що основне навантаження здійснюється саме на нього.

1. В першу чергу, необхідно встановити опорні стовпи, їх монтаж проводиться так само, як у розпашних воріт. В цьому випадку краще всього застосувати профільну трубу.

2. Наступним етапом буде пристрій підстави під відкатні ворота. Для цього необхідно підготувати швелер 100 мм і арматуру діаметром 16 мм.

3. Для початку знадобиться викопати траншею, її глибина повинна бути нижче промерзання грунту, довжина – не менше ? довжини полотна конструкції, а ширина – 50 див. На дні траншеї робиться подушка з піску і дрібнофракційних щебеню.
4. Потім необхідно з швелера і арматурних стержнів зробити своїми руками закладений елемент. Його розмір залежить від параметрів траншеї, в яку він потім поміщений. Для його виготовлення знадобиться до швелеру приварити вертикально арматуру, а потім для міцності конструкції стрижні обварюються сталевими перемичками.

5. Далі зварений закладений елемент опускається в траншею і заливається заздалегідь підготовленим розчином. Не забудьте перед заливкою виставити його за допомогою рівня, дотримуючись строгу горизонтальність. Після заливки фундаменту потрібно пару тижнів до повного схоплювання.

Фундамент для відкатних воріт

Проведення монтажних робіт

1. Для початку необхідно виготовити несучу раму майбутньої конструкції, використовуючи профільну трубу 60/30 мм Перед складанням своїми руками потрібно попередньо скласти схему, і згідно неї проводити монтажні роботи

2. Потім підготовлені заготовки викладаються на заздалегідь підготовленому майданчику і зварюються між собою. Не варто забувати про вертикальності і горизонтальності конструкції, інакше ворота не зможуть правильно функціонувати.

3. Далі для посилення конструкції робиться внутрішня рама з профільної труби 40/20 мм. Після того, як конструкція буде повністю готова, її потрібно обшити заздалегідь підготовленим матеріалом. Як обшивального матеріалу найкраще підійде профнастил, завдяки його малій вазі конструкція вийде не дуже важка.

4. Потім на основу необхідно встановити роликові візки, не забуваючи провести їх регулювання, інакше полотно буде рухатися з перекосом, що призведе до його заклинювання. Далі на них встановлюється полотно воріт, на стійки кріпляться кронштейни і уловлювачі.

Після завершення монтажних робіт, залишається встановити автоматику. Її монтаж проводиться також відповідно до схеми.