Зміст

 • Види металевих кутників
 • Виготовлення воріт з куточка своїми руками

Існує багато матеріалів, з яких можна зробити ворота. Досить довго їх робили в основному будинку своїми руками з сталевого куточка. Пояснюється це досить просто. У часи дефіциту дуже складно було «дістати» який-небудь інший матеріал. А про те, що можна просто купити ворота, не могло бути й мови.

Каркас воріт

А от металеві листи можна було отримати цілком реально. Також можливим було придбання сталевого куточка. В наш час фірми в основному відмовляються виконувати конструкції такого плану, адже робота досить трудомістка і тривала. Однак зробити такі ворота будинку цілком реально.

Види металевих кутників

Куточки випускаються підприємствами, які займаються металопрокатом. Вони мають технічні характеристики, які дозволяють широко застосовувати їх у багатьох видах будівельної діяльності.

Виріб отримало таку назву завдяки Г-образній формі, а виробництво куточка відбувається методом гарячого прокату. Поряд з невеликою вагою, куточки мають високі показники жорсткості, а їх форма сприяє можливості витримувати великі навантаження.

Всі металеві куточки ділять на 2 види:

 • Рівнополочні. Вони мають однакові розміри сторін. Приміром, у куточка 40х40 обидві сторони по 40 мм. Діапазон розмірів таких куточків досить широкий: від 20 до 200 мм. При цьому максимальна товщина – 16 мм, а довжина залежить від мети застосування.
 • Нерівнополочні. Це куточки з різними розмірами сторін. Наприклад, розміри куточка 130х75: одна сторона дорівнює 130 мм, інша – 75 мм.

Виготовлення воріт з куточка своїми руками

Зробити ворота своїми руками – це значить заощадити грошові кошти, які пішли б на їх придбання та встановлення. Тому така перспектива не приваблює багатьох, хто хотів би встановити металеві ворота у себе вдома. Виконання цієї роботи потребує чималих зусиль, зате результат порадує гарним виглядом нових воріт.

Виготовлення каркасу

Виготовлення конструкції воріт своїми руками зазвичай починають з вибудовування каркаса. В принципі це нескладне справу, але вимагає знання особливостей роботи:

 • Для того щоб визначитися з розмірами воріт, проводяться виміри.
 • Вибір матеріалу. Для каркаса можна використовувати металеві куточки. Товщина матеріалу вибирається у відповідності з габаритами майбутніх стулок воріт.
 • Підготовка основи. Для цього, виходячи з обраних розмірів, потрібно розрізати метал на складові частини. Різка куточка проводиться болгаркою.
 • З допомогою зварювання проводиться скріплення складових частин. Причому, спочатку робляться прихватки (точкові з’єднання), і тільки коли точність остаточно вивірена, роблять остаточну приварення. Зварні стики іноді заважають щільному приляганню полотна воріт, тому є сенс обробити їх шліфувальним колом або болгаркою. Коли роблять каркас, для куточків можна використовувати болтові з’єднання.
 • Профлист кріпиться до рами, не встановленої на опори. У цьому випадку каркас не буде деформуватися.

Отже, побудувати каркас для воріт цілком реально своїми руками. Однак краще запросити кілька помічників.

Зварювальний стіл

Зварювання стулок

Коли каркас на ворота готовий, на них встановлюються металеві листи. Для цього спочатку визначаються з їх точними розмірами, а потім обрізають за розміром стулок. Дуже важливо зробити це з першого разу, адже обрізати метал кілька разів небажано. Зварювання треба починати з нижньої частини, а потім, ще раз перевіривши положення полотна, прикріпити його на каркас.

Навішування полотна і установка воріт

Головним елементом в навісній системі є петлі. Від їх якості і міцності залежить те, наскільки господарі будинку убезпечать свій двір або гараж від злому. Тому потрібно звернути особливу увагу на цей елемент конструкції.

Петлі на ворота приварюються в два етапи:

 • Нижню частину навісу приварюють до рами (потрібно стежити, щоб не було зазорів). Навіси повинні знаходитися в одній площині.
 • Навіс приварюють до стулки з зазором. Для цього з внутрішньої сторони можна прикласти шматок арматури, службовець підсилювальним елементом. Зовні стулка з’єднується з навісом за допомогою пластини з металу.
 • Рама встановлюється окремо, після того як з неї знімають стулки. Кріплення здійснюється за допомогою зварювального апарату до вмонтованим заздалегідь закладних частин.

  Замки чи засуви встановлюються після повного закінчення робіт по установці воріт.