Зміст

  • Виготовлення різьблених візерунків
  • Виготовлення кованих візерунків

Встановлюючи на своєму заміському ділянці ворота, необхідно подбати не тільки про їх міцності і функціональності, але і про естетичні якості. Тому, щоб вони були красивими і привабливими, можна використовувати різьблені візерунки, які просто зробити з металу.

Ворота з листового металу з різьбленими візерунками

Цими елементами можна легко прикрасити ворота з листового металу, чим докорінно поміняти їх дизайн. Якщо ви дійсно вирішили змінити дизайн ваших не настільки привабливих воріт, для цього можна використовувати різьблені або ковані візерунки.

Виготовлення різьблених візерунків

Різьблені візерунки можна зробити з листового металу товщиною 1 мм, Якщо елементи будуть великі і повинні будуть займати практично всю стулку, то бажано використовувати аркуші розміром 1000/2000 мм

1. В першу чергу знадобиться зробити ескізи майбутнього сюжету, який ви хотіли б бачити на своїх воротах. Створюючи їх, бажано не використовувати дуже сильно вигнуті і круглі отвори, тому надалі їх буде неможливо випиляти.

2. Потім ескіз необхідно перенести на метал, це можна зробити двома способами. Якщо візерунок складається з невеликих деталей, на лист металу з допомогою клейстеру наклеюється нанесений на папір малюнок.

3. Для об’ємних елементів такий спосіб не зовсім підходить, та й взагалі він має свої недоліки, так як при різанні папір може відклеїтися. Найкраще перенести малюнок на металевий лист з допомогою крейди. Тільки під час різання не забувайте його підправляти, бо він легко стирається.

4. Коли малюнок буде перенесено, необхідно приступити до його вирізання, для цього потрібно використовувати болгарку. Різання проводиться на рівній поверхні, при цьому не забувайте про правила техніки безпеки.

5. Щоб вирізати округлені ділянки, знадобиться кілька етапів: для початку розріз робиться поруч з малюнком, а потім за допомогою зачисного диска обробляємо залишилися невыпиленные ділянки. Краї всіх підготовлених деталей потрібно зачистити.

6. Коли всі елементи будуть повністю готові, їх необхідно розкрити грунтом, щоб надалі метал не піддавався корозії.

7. Далі, щоб довести справу до кінця і змінити дизайн воріт, залишається прикріпити різьблені візерунки до полотна стулок. Зробити це можна за допомогою заклепок або болтів. Для цього в зазначених місцях робляться отвори, і деталі кріпляться до полотна.

Виготовлення кованих елементів методом холодного кування

Виготовлення кованих візерунків

Дизайн воріт можна також змінити з допомогою елементів ковки. Для цього знадобиться звичайна арматура, симпатичніше буде виглядати арматура з квадратним перетином.

1. Для початку потрібно створити ескіз і перенести його на полотно за допомогою крейди. Коли малюнок буде готовий, можна буде визначити потрібну довжину арматурних стрижнів.

2. Потім за допомогою болгарки необхідно зробити заготовки потрібної довжини.

3. Далі підготовлені прути потрібно розігріти газовим пальником або в горні. Метал нагрівається до червоного, тоді йому легко надати необхідну форму.

4. Щоб надати прутів форму, використовуються різні пристосування, з допомогою яких метал можна загинати, закручувати навколо своєї осі, робити ребристим або розхлюпувати.

5. Для з’єднання деталей між собою можна використовувати хомути, виготовлені з металевих смужок, або зварювання.

6. Коли ковані деталі будуть повністю готові, вони розкриваються грунтом. Далі їх залишається розмістити на полотні стулок і приварити. Шов бажано робити акуратним, щоб він не впадав в очі, а потім зачистити болгаркою.

Ось такими не настільки складними елементами ви зможете повністю змінити дизайн ваших воріт.