Зміст

  • Підготовка інструментів
  • Монтаж розпашних воріт

Сьогодні автомобілісти намагаються зробити гаражні ворота надійними, максимально функціональними та такими, щоб вони мали привабливий вигляд. У цьому випадку вони віддають перевагу воріт з профнастилу.

Цей матеріал дійсно має привабливий вигляд, практичний в експлуатації і не вимагає великих витрат.

Зробити такі ворота з профнастилу своїми руками не складе великої праці.

Ворота з профнастилу

Також, використовуючи цей матеріал, можна встановити ворота різних конструкцій: розпашні, підйомно-поворотні, відкатні. Найбільш поширеними вважаються перші дві моделі, так як відкатні вимагають великого простору для їх розміщення. Розглянемо, як провести монтаж розпашних та підйомно-поворотних воріт.

Підготовка інструментів

В першу чергу нам знадобиться підготувати необхідні інструменти, вони практично однакові для обох конструкцій:

· зварювальний апарат;
· дриль;
· будівельний рівень;
· олівець;
· набір свердел;
· рулетка;
· болгарка;
· косинець;
· ріжкові ключі.

Монтаж розпашних воріт

Розпашні гаражні ворота є найпоширенішою на сьогоднішній день конструкцією. Причому зібрати її досить швидко і просто.

Матеріали

Перш ніж приступити до складання воріт з профнастилу, вам знадобляться наступні матеріали:

· сталевий куточок 70/70 мм;
· профільна труба 60/10 мм;
· листи профнастилу;
· смужки металу (шириною 50 мм і товщиною 3 мм);
· петлі.

Конструкція воріт з профнастилу

Збірка і установка воріт

Спочатку необхідно провести збірку несучої рами.

1. Для цього необхідно зняти точні виміри отвору, висоту і ширину.

2. Потім на підготовленому майданчику розкладається металеві куточки і робляться заготовки для рами, попередньо перенісши всі розміри на матеріал.

3. Потрібно враховувати, що рама складається з двох однакових частин, внутрішньої і зовнішньої, тому кількість заготівель повинно відповідати їм.

4. Далі всі деталі розкладаються в потрібному порядку, кути виставляються косинцем, стежте, щоб вони були ідеально прямими і з допомогою рівня перевіряється горизонтальність конструкції.

5. Потім потрібно всі деталі зварити між собою.

Далі щоб зібрати гаражні ворота, знадобиться виготовити стулки.

1. Для цього знімаються розміри рами, не забудьте по всьому периметру залишити зазор 10 мм, і робляться заготовки з профільної труби.

2. Потім їх розкладають на рівній поверхні, перевіряються кути і горизонтальність, після чого заготовки зварюються між собою.

3. Коли обидві стулки будуть готові, потрібно встановити навіси. Для цього вони спочатку приварюються до каркаса, а потім підганяються стулки і також приварюються до навісів.

4. Далі стулки знімаються з навісів і обшивають листами з профнастилу. Для цього потрібно підготувати листи необхідних розмірів. Потім по всьому периметру обох стулок свердлити отвори і з допомогою саморізів пришиваються листи.

Схема воріт з профнастилу

Монтаж воріт

Після підготовки всіх елементів, гаражні ворота потрібно встановити в отвір. Спочатку з внутрішньої і зовнішньої сторони встановлюються обидві рами. Для фіксації вони зварюються між собою за допомогою металевих пластин. Після цього по черзі навішуються на навіси обидві стулки, і перевіряють їх працездатність. Слідкуйте, щоб не було перекосів, і стулки не заклинивали. На цьому етапі монтаж закінчений, залишається лише встановити замки.

Монтаж підйомно-поворотних воріт

Підйомно-поворотні гаражні ворота вирізняються своєю функціональністю, так як оснащені автоматикою. Зробити такі ворота з профнастилу своїми руками також буде дуже просто, головне слідувати інструкції.

Матеріали

· металевий куточок 70/70;
· дерев’яний брус;
· листи профнастилу;
· направляючий профіль;
· полози;
· профільна труба 40/10мм;
· кронштейни.

Проведення монтажних робіт

В першу чергу – підготовчі роботи. Для цього вирівнюються стіни і проріз. Поле робиться вимір отвору і можна приступати до складання каркасної рами.

Монтаж воріт з профнастилу

Для цього знадобляться скріпити три бруска за допомогою металевих пластин і готову конструкцію вставити в отвір, закріпивши її за допомогою анкерів. Далі на стіни встановлюються полози. Для того щоб ворота працювали без збоїв і не заклинивали, потрібно верхній кронштейн винести трохи вперед.

Потім слід приступити до складання рами. Необхідно заміряти отвір і зробити з металевого кутика заготовки. Далі на рівній поверхні розкласти всі деталі і з’єднати їх зварюванням. Для початку потрібно точково приварити всі кути, потім рівнем перевірити горизонтальність і вертикальність, а вже потім ошпарити їх повністю. Щоб конструкції надати міцності і надалі не деформувалася, всередину її вваривать поперечні перекладини з профільної труби.

Коли рама буде повністю готова, можна приступати до обшивки. Для цього беруться листи профнастилу і робляться заготовки. Їх розмір повинен відповідати розміру рами. Далі листи з допомогою саморізів прикручуються до рами, при цьому попередньо по всьому периметру потрібно просвердлити отвори.

Потім необхідно зробити монтаж направляючих профілів і вставити в них зібране полотно з профнастилу. Далі конструкція з’єднується з підйомно поворотним механізмом. Всі з’єднання здійснюються відповідно до схеми.

На цьому монтаж завершено. Хоча в додатку на підйомно-поворотні ворота можна встановити автоматичний привід.