Зміст

 • Вибір типу воріт
 • Матеріали та інструмент
 • Підготовка і встановлення стовпів
 • Збираємо каркас воріт
 • Обшивка воріт профлистом
 • Декорування воріт

З захистом двору від сторонніх очей і непрошених гостей чудово впораються металеві ворота. Їм можна надати будь-яку форму, прикрасити привабливим візерунком з холодного кування.

Ворота з профнастилу з декоративною ковкою

Для них підійдуть два матеріалу: металеві аркуші товщиною до 3 мм та профнастил. З точки зору надійності вони нічим один одному не поступаються. В іншому: естетичності, довговічності та легкості монтажу, профнастил більш універсальний.

Профнастил – практичний, легкий, екологічний, стійкий до корозії і естетичний завдяки кольоровому полімерному покриттю. Він виготовляється з оцинкованої сталі на спеціальному прокатному обладнанні, де йому надається хвилеподібна форма з типом холодної штампування.

Його цільове призначення – використання в якості покрівельного матеріалу або для стінових перегородок (паркан, ворота тощо).

Вибір типу воріт

Перше, з чим потрібно визначитися при будівництві нових воріт на ділянці: якого типу будуть ворота: розсувні (відкотні) або розстібні.

Розсувні найкраще економлять місце у дворі. Їх досить просто зробити автоматичними, обладнавши конструкцію електромотором. Розпашні ворота більш універсальні і менш вибагливі, потрібно тільки заздалегідь передбачити місце для розкриття стулок.

Щоб зрадити більше індивідуальності і солідності, їх можна прикрасити елементами холодної ковки.

Розпашні ворота

Металеві ворота розпашні – найпоширеніший тип, який складається з трьох простих елементів: несучих стовпів і двох стулок, прикріплених до стовпів за допомогою навісів.

Щоб стулки воріт при відкритті не займали простір двору, необхідно заздалегідь передбачити їх відкриття на вулицю.

Ковані елементи

Матеріали та інструмент

Матеріал для хвіртки:

 • Профнастил для обшивки воріт, кількість залежить від площі, запланованої конструкції.
 • Для стовпів підійдуть труби або профіль діаметром не менше 100 мм.
 • Труба профільна для рами воріт.
 • Металеві навіси, бажано з підшипниковим механізмом.
 • Замок.
 • Грунтовка.
 • Фарба.
 • Рідина для антикорозійної обробки.
 • Щебінь, пісок і цемент марки А 400.
 • Інструменти для роботи:

 • Для розмітки знадобиться нитка, рівень і рулетка.
 • Зварювальний апарат напівавтоматичний потужністю 220 Вт.
 • Бур ручний (якщо є) або лопата.
 • Шуруповерт і дриль для кріплення обшивки до каркасу воріт.
 • Болгарка для нарізки металу та зачистки швів після зварювання.
 • Підготовка і встановлення стовпів

  В якості стовпів, на яких триматимуться стулки з профнастила з декоративної ковки, беремо металеві труби перетином 100 мм. Якщо у вас прямокутна стійка, то довжина однієї сторони буде дорівнює 100 мм.

  Загальна довжина стовпа повинна перевищувати висоту планованих воріт на глибину свердловини, тобто на 1-1,5 м. Далі необхідно намітити місця, де будуть вкопані стійки.

  Підготовка фундаменту для стовпів

  Після цього в намічених місцях ручним буром робимо дві свердловини глибиною не більше 1,5 метра. У готових свердловинах робимо бетонну подушку, заливаємо бетонний розчин товщиною не більше 10 див.

  На нижню частину стовпів для кращого зчеплення з розчином і стійкості необхідно приварити перехрещені шматки профілю або арматури.

  Стовпи ставляться в лунки суворо вертикально і заливаються бетонним розчином. Потім розчин бажано проштикувати палицею для рівномірного розподілу і виходу повітря.

  Отримана конструкція повинна підсохнути, це займе пару днів. Щоб стовпи були більш стійкі і під вагою майбутніх стулок не прогнулися, в їх верхній частині можна приварити горизонтальну планку.

  Збираємо каркас воріт

  Каркас воріт або стулок буде представляти собою дві зварні металеві рами з профілю, звареного на місцях стиків. Довжина профілю в кожному випадку індивідуальна, все залежить від форми і розміру стулок.

  Єдине, про що потрібно пам’ятати: висота рами стулки воріт повинна бути трохи нижче передбачуваної висоти воріт, прикрашених елементами холодної ковки. Це робиться для того, щоб під воротами була невелика відстань, на випадок випадання снігу або нерівностей грунту.

  Рами необхідно зміцнити додатково поперечними перекладинами: мінімум двома, рівномірно розподіленими по всій довжині.

  Коли обидві рами готові, до них необхідно приварити навіси. Перед цим треба ретельно виміряти висоту розташування навісів на стовпах і на рамі стулок.

  Якщо майбутні ворота виходять досить високими і масивними, то для більшої надійності кожну стулку потрібно навісити на три навісу.

  Обшивка воріт профлистом

  Перед початком кріплення профлиста до готової рами, необхідно підготувати рівну площадку, щоб рама лежала всією площиною, а лист профлиста щільно прилягав до неї.

  Для кріплення профлиста краще використовувати оцинковані самонарізи з буром на кінці: вони не іржавіють і здатні без праці витримувати вагу.

  Необхідний розмір листа вирізається з допомогою болгарки під розмір готової рами, всі краї обробляються напилком від задирок.

  Для отримання в подальшому воріт з ковкою, лист прикручується таким чином, щоб краї рами трохи виступали над профлистом: потім до цим виступам буде приварюватися візерунок.

  Замок

  Для замикання воріт можна використати звичайний амбарний замок. Для цього треба наварити на обидві стулки необхідні «вушка».

  Але більш практичний варіант – зробити на обох стулках пази, в які потім можна вставити металевий штир. Такий спосіб більш практичний і не схильний до впливу зовнішніх факторів.

  Ковані елементи для воріт

  Декорування воріт

  Процес декорування – індивідуальний процес. Малюнок і спосіб розташування кожен вибирає самостійно. Прикрашати ворота різноманітної куванням зараз стало дуже популярно, вони надають воротам солідності і при цьому не вимагають великих фінансових вкладень.

  Зараз існує безліч спеціалізованих магазинів, де є великий вибір готових виробів холодного кування. Вам всього лише необхідно вибрати ті елементи, які найкращим чином підходять для вашої ідеї прикрасити ворота.

  Коли ви вибрали необхідні елементи холодної ковки, їх розташовують на воротах з зовнішньої сторони і приварюють до рами воріт. Кування трималася на всій площині воріт, її необхідно скріпити між собою додатковими елементами.

  Завершення

  В кінці всі незахищені металеві частини необхідно розкрити перетворювачем іржі.

  До них відносяться всі елементи кування, опорні стовпи і зварна рама воріт.

  Після цього – прогрунтувати, а коли ґрунтовка підсохне – пофарбувати в два шари.