Все про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтаж

Все про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажДверна арка з ГКЛ може бути влаштована в будь-якому дверному прорізі квартири, будинку або офісу, і для цього зовсім не обов’язково користуватися послугами дорогих майстрів. Подібний архітектурний елемент інтер’єру можна зробити своїми руками, причому, абсолютно будь-якої складності.

Арка в дверному отворі

Даний матеріал покаже, як відбувається виготовлення арочної конструкції з гіпсокартону в дверному отворі своїми руками. Це досить простий і навіть цікавий процес.

Все про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтаж

При капітальному ремонті квартири ми не нерідко стикаємося з проблемами, дверних прорізів, які необхідно розширити, звузити або повністю демонтувати двері. Але як же гідно оформити отриманий отвір з выломанной дверима? Саме для цього створені арочні конструкції.

Все про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтаж

Також рекомендуємо прочитати:Як зробити арку з гіпсокартону
Дизайн арки з гіпсокартону для кухні: складні конструкції в інтер’єрі
Як повісити карниз на гіпсокартон
Гарно і просто: кутовий камін з гіпсокартону своїми руками

Дверна арка може бути виконана своїми руками для ремонту дверного отвору або його декорування.

Для ремонту

Ми часто зустрічали дверні прорізи, на які без сліз дивитися дуже складно – збиті кути, обсипалися внутрішні площини, кривизна лутки і так далі. Але, якщо ви хочете зробити дверний проріз більш симпатичним, і навіть якісно його підправити, оформивши у певному стилі, це завжди можна зробити за допомогою гіпсокартону.

Все про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтаж

Виготовлення арочних конструкцій своїми руками значно економить бюджет, запланований на ремонт житла.

Все про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтаж

Все, що необхідно буде зробити для ремонту дверного в дверному отворі – так це створити якісну арку. Спочатку можна тренуватися на простих елементах, наприклад, на прямокутних арки з гіпсокартону, просто для того, щоб трохи підрівняти геометрію дверного отвору. Для цього нам буде потрібно направляючий профіль, гіпсокартон, кріплення та інструмент для гіпсокартону, вимірювальні прилади і матеріали декоративного оздоблення арки.

Все про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтаж

Виготовлення найпростішої арочної у дверному прорізі:

 • Завмер. Спочатку, ви знімаєте розміри дверного отвору і робите з його внутрішньої частини розмітку під установку арки.
 • Напрямна. Далі, дуже точно, за допомогою рівня, потрібно встановити направляючий профіль, який і буде утримувати на собі смужки гипсокартона для вирівнювання і ремонту дверного отвору.
 • Каркас. Найбільш часто, це стандартна прямокутна конструкція, яка не відрізняється складністю, а тому, ми просто виводимо з профілю каркас необхідної форми та обшиваємо його ГКЛ.
 • Обшивка. Гіпсокартон кріпиться на каркас з допомогою саморезов, які заводяться в матеріал урівень. Далі, нам необхідно закріпити торцеві елементи арки, які і закриють початкові дефекти. Їх ми встановлюємо на допоміжні частини профілю, які закладаємо в обшиті гіпсокартоном підстави арки.

Після інсталяції останньої частини гіпсокартону, ми отримуємо стандартну П-подібну дверну арку з гіпсокартону, з допомогою якої вирівнюємо всі його проблемні частини.

Все про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтаж

Для декорування

Про те, як зробити арку з гіпсокартону своїми руками, ми вже піднімали тему, а тому, сьогодні тільки уточнення, що дуже важливо при виконанні декоративних робіт подібного роду.

Все про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтаж

Що потрібно врахувати:

 • В першу чергу, постарайтеся правильно окреслити геометрію дверного отвору, саме ту, яку ви хочете бачити у результаті декорування. Це можуть бути округлі архітектурні елементи, прості прямокутні або неправильної форми.
 • Далі, попрацюйте з розмірами і розташуванням, наріжте матеріал і підготуйте його до роботи, адже коли все під рукою, процес йде набагато простіше.
 • Тепер, по розмітці дверного отвору, створюєте каркас з металопрофілю під бічні елементи арки з гіпсокартону, обшиває каркас, гнете торцевий елемент з ГКЛ мокрим способом і встановлюєте його в арку на додатковий профіль. І знову, дверна арка з ГКЛ готова.
 • Установка подібної арки своїми руками не зажадає від вас безлічі зусиль, тут головне підготувати два однакових фігурних шматка ГКЛ для обшивки каркаса, а також, коректно зігнути гіпсокартон для установки торцевого елемента.

Все про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтаж

Вимоги до встановлення

Фахівці рекомендують при установці ГКЛ конструкцій своїми руками дотримуватися певні правила:

 • Правильний вибір матеріалу за характеристиками приміщення – стандартний ГКЛ, арочний, вологостійкий, вогнестійкий, коректний вибір товщини листа під можливий вигин.
 • Стандартний набір інструментів, матеріалів і витратних матеріалів: перфоратор, ножиці по металу, шуруповерт, будівельний ніж, голчастий валик, профіль і гіпсокартон, саморізи і дюбелі, шпателі і ємності для шпаклівки, шпаклівка і грунтовка, перфоуглы, серпянка і наждачний папір.
 • Обов’язкове використання рулетки, рівня і схилу при монтажі дверної арки з гіпсокартону.
 • Початкове створення проекту і суворе дотримання його вимог.
 • Стандартна робота з гіпсокартоном по розмітці, перенесеної на дверний отвір з проекту.
 • Якісна обробка арки з гіпсу у дверному прорізі декоративними елементами і матеріалами.

Все про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтаж

Дверна арка з ГКЛ – стандартний архітектурний елемент для будь-якого приміщення, який можна спростити або ускладнити, зробити стандартний варіант або декорувати деревом, дзеркалами, освітленням і так далі, в залежності від початкових вимог.

Арка з гіпсокартону і декор (відео)

Галерея: арка з гіпсокартону (20 фото)

Все про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтажВсе про те, як зробити арку в дверному отворі з гіпсокартону: вибір типу та монтаж