Все про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішами

Все про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиЯк зробити стіни з гіпсокартону з нішами? Подібні конструкції можуть прикрасити практично будь-яке приміщення вашого житла, тому ми представляємо вам докладну інструкцію по даному процесу.

Різноманітні архітектурні шедеври з гіпсокартону кожен день проводяться майстрами з усього світу. Це необхідно не тільки для краси, але і для підвищення практичності приміщень.

Якими можуть бути стіни з нішами?

Стіни з нішами – це вертикальні площини квартири, які створені штучним способом за допомогою гіпсокартону.

Все про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішами

Стіни з нішами можуть бути виконані в стандартному вигляді, де кожна ніша – просте поглиблення в стіні, у вигляді полиці. Але можуть бути і більш складні ніші, наприклад ті, які зашивається опалювальна техніка, акустичні системи і так далі. Створювати стіни з нішами з ГКЛ повинен вміти кожен майстер.

Інструменти для створення

Нам знадобляться тільки стандартні інструменти та допоміжні елементи. Нічого екзотичного, тільки звичайний набір інструментів для роботи з гіпсокартоном.

Все про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішами

Матеріали для зведення стіни з нішами

Тут практично те ж саме, адже ми будемо використовувати профіль, гіпсокартон, кріплення і матеріали для чорнової і декоративної обробки.Все про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішами

Технологія і послідовність

Технологія монтажу стін з нішами дуже практична, її дотримання може означати тільки одне – якісне завершення розпочатого процесу.

Також рекомендуємо прочитати:Ніша з гіпсокартону під телевізор
Як зробити нішу в стіні з гіпсокартону
Як позбутися від мотлоху і почати жити
Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?

Отже, як діяти:

 • Складаємо план робіт, вибираємо розміщення стіни, знімаємо розміри, робимо розмітку і підрахунки;
 • Купуємо все необхідне і готуємося до процесу – зачищаємо поверхні, нарізаємо матеріал, розкладаємо біля себе весь необхідний інструмент і так далі;
 • Після, строго за планом встановлюємо каркас і починаємо обшивку гіпсом;
 • Коли чорнові роботи закінчені, переходимо до чистових – декоративної обробки та прибирання.

Все про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішами

Зводимо стіну з гіпсокартону з нішами

Починаємо ми з самого елементарного й далі заглиблюємося в процес.

Планування

Вибираємо місце, де ця стіна буде встановлено, вибираємо тип стіни, кількість ніш, їх глибину: підбираємо для себе найбільш прийнятні варіанти.

Все про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішами

Стіна може бути суцільною, повністю повторювати площину існуючої стіни і мати в собі певну кількість ніш. Але може бути і частковим: мати вигляд шафи або стелажу. Приміром, у приміщенні висотою 2,6 м стіна буде заввишки 1,8 м, і в ній будуть створені ніші для полиць, телевізори, аудіосистеми, акваріума. Верхня ж частина буде служити полицею, підставкою для квітів і іншого.

Обов’язково визначаємо глибину ніш у відповідності з тим, для чого вони призначені. Якщо для установки кольорів, то вимірюємо діаметр самого великого горщика, якщо ж для установки плазмової панелі – виміряють її ширину.

На завершення ми наносимо всі свої думки на аркуш паперу і складаємо повноцінний проект, в якому беруть участь розміри, розрахунок матеріалів, сума затрат і так далі.

Все про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішами

Монтаж

Коли проведена розмітка стіни і ніш по поверхні, можна приступати до монтажних робіт. Ніж глибше будуть ніші, тим далі каркас встановлений від стіни, а значить, є шанс втратити жорсткість і стійкість конструкції. Тому постарайтеся не сильно віддаляти стіну від основної площини, щоб уникнути негативних моментів.

Все про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішами

 • Ми встановлюємо металевий профіль строго по розмітці стіни, кріпимо його на дюбелі.
 • Після будуємо короб, тобто, його каркас, який буде трохи віддалений від стіни. Саме в межах цієї короби і будуть споруджуватися ніші.
 • Короб обов’язково з’єднується з основним каркасом на стіні, якщо необхідно, для цього використовуються додаткові підвіси, опори і ребра жорсткості. Не шкодуйте встановити кілька допоміжних упорів або посилити каркас, так як краще відразу витратити на 5-7% більше матеріалів, ніж потім, по завершенню проекту, знайти помилки і починати все заново.
 • Коректно встановлений і посилений каркас під стіну з гіпсу з нішами обшивається гіпсокартоном.
 • Якщо ви не виробили порізку спочатку виконайте її зараз і приступайте до послідовної обшивки каркаса.
 • Починайте роботу з найбільших шматків, так як обрізків і нестандарту у вас і так буде достатньо: така характерна риса даної конструкції.

  Все про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішами

  Встановлюючи гіпсокартон на поверхню короби конструкції, заводите кріпильний матеріал урівень, так вам буде набагато простіше заховати місця кріплень шпаклівкою.

  Завершення

  Боятися потрібно саме проміжних етапів зведення конструкції. Незручні саме деякі процеси: установка каркаса на великій відстані від стіни, якісне посилення, дотримання рівнів площин кожної окремої ділянки конструкції, шпаклівка внутрішніх кутів ніш. Якщо поставитися до них з усією серйозністю, інші етапи будуть виконані швидко та якісно.

  Все про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішами

  У завершенні робіт стандартний процес – грунтовка поверхонь, якісне шпаклювання стін з ГКЛ з нішами, а також затирка і фінішна підготовка до декоративної обробки.

  Даний етап може зіграти дуже серйозну роль, адже від якості шпаклівки буде залежати, наскільки рівною стане поверхню, від грунтовки – зручність і якість роботи зі шпаклівкою, від затірки – гладкість поверхонь і можливість певних видів обробки. Не варто перестрибувати цей пункт, якщо досвіду на практиці замало, поверніться до наших попередніх матеріалів і прочитайте про закладення кутів і швів, дізнайтеся, як виводити і вирівнювати кути, як замішувати шпаклівку і наносити її на гіпсокартон, загалом, повторіть матеріал, щоб не допустити банальних помилок.

  Все про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішами

  Як розумієте, саме про декоративній обробці і ми не будемо сьогодні говорити, так як це трохи не наш «відсік» робіт, а тому вибирайте на власний розсуд, чим буде оброблена зовні стіна з нішами. Фарба, обшивка панелями, нанесення малюнків, ліплення і так далі – все може бути дуже цікаво, але головне – потрапити в стиль.

  Сьогодні ви дізналися, як зробити стіни з гіпсокартону з нішами. Як бачите, процес це складний, але дуже гідний, так як без додаткових витрат підвищує естетичну цінність приміщення і його практичність. Ми сподіваємося, що практика зведення подібних конструкцій допоможе вам і в майбутньому створювати цікаві проекти, і не просто створювати, а доводити до самого кінця і отримувати результати.

  Ніші в стіні з гіпсокартону, монтаж (відео)

   

  Галерея: стіни з гіпсокартону з нішами (20 фото)

  Все про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішамиВсе про те, як зробити стіни з гіпсокартону з нішами