Все про виборі штор для кухні в стилі прованс

Зміст статті:

 • Все про правильному виборі штор
 • Основні часто використовувані кольори для стилю прованс
 • Оформлення провансальських штор
 • Цікаві дизайнерські поради

Стиль прованс був створений для того, щоб люди могли після напруженого дня прийти до себе додому і повноцінно відпочити в спокійній і затишній атмосфері. Стиль прованс на думку психологів здатний вилікувати захворювання під назвою урбанізація. Воно характеризується такими симптомами, як постійна ностальгія про сільській обстановці і спокійного життя.

Все про виборі штор для кухні в стилі прованс

Штори в інтер’єрі дуже часто грають найважливішу роль. І, якщо навіть у кухні присутні кілька деталей інтер’єру стилю прованс, то штори можуть завершити дизайн повністю. І ось тут перед вами стоїть завдання правильно підібрати кухонні штори в стилі прованс так, щоб інтер’єр вашої кухні доповнював утворену стильову композицію.

Все про правильному виборі штор

Ваша кухня може бути наповнена духом старої Франції (яким, власне кажучи, і наповнений стиль прованс) завдяки підібраним шторам, які випромінюють палюче сонце, чисте море і чудову природу, але в той же час вони повинні бути легкими і пишними.

Все про виборі штор для кухні в стилі прованс

Головні особливості таких деталей у шторах стилю прованс полягають у тому, що вони принесуть у вашу кухню сільський колорит і відчуття відпочинку. Щоб штори на кухню прованс максимально наповнювали приміщення спокоєм і затишною обстановкою, потрібно звертати увагу на наступні деталі:

 • Колір
 • Малюнок
 • Матеріал тканини.

Основні часто використовувані кольори для стилю прованс

Не знаєте, яким кольором вибрати штори? Тоді вам слід знати про основні кольори, принти та інших деталях, які прийнятні для такого дизайну:

Все про виборі штор для кухні в стилі прованс

 • Тони, що випромінюють спокій і ніжність (основними є пастельні кольори). Світло-сіра, молочно-біла і бежево-кремова комбінація найбільш відповідає провансальській стилю і використовується найчастіше. Її можна доповнювати спорідненими відтінками, такими як бірюзовий, маслиновий, жовтий, помаранчевий світло-зелений тон. Такі відтінки інтер’єру дозволять мати акуратний і охайний вигляд. Не бійтеся, що комбінації з таких кольорів будуть нудними і блідими – навпаки, приміщення буде ніжним і легким, особливо під яскравими сонячними променями.
 • Можна використовувати бляклі тканини з вицвілими відтінками. Якщо такі штори для кухні в стилі прованс доповнити яскравими деталями оформлення чи малюнком фіолетового, яскраво-зеленого або теракотового кольору, то інтер’єр відразу стане більш виразним і яскравим.

Все про виборі штор для кухні в стилі прованс

 • Вищеперелічені кольору штор можна доповнювати квітковими малюнками, смужками і великою кліткою. Повітряна і легка тканина, використана для провансальських штор, на якій зображені квіти невеликих розмірів, дозволить кухні виглядати дорого і ошатно. З такими принтами важливо не перестаратися, адже для стилю прованс занадто багато яскравих деталей неприйнятні. Дуже гармонійно виглядає такий принт в поєднанні з в’язкою з червоного перцю або часнику. Різні відповідні дрібниці декору принесуть кухонного дизайну індивідуальний, неповторний і легкий вид, який буде розслаблювати і приносити лише задоволення від проведення часу в приміщенні, оформленому в стилі прованс.
 • Можна кухонні штори прикрашати різними бантами, рішельє і рюшами.

Строгих і особливих вимог до штор в стилі прованс немає, тому що існує думка, що цей стиль був створений господинями з мінімальними фінансовими витратами та максимальними трудовими зусиллями. Вони можуть бути у вигляді будь-яких фіранок, але тільки без вигадливих деталей і без всяких драпіровок, які будуть робити виріб важким і надмірно пишною. Для таких штор бажано використовувати натуральні тканини, так як вони не будуть обтяжувати виріб і ідеально створять легку обстановку. Можна віддати перевагу олену і бавовни.

Оформлення провансальських штор

Штори для кухні в стилі прованс переважно повинні бути оформлені в класичному варіанті – тонкі гардини, легкі портьєри, оснащені римськими, англійськими або австрійськими деталями. Але до стилю прованс найбільш підходять різні зав’язки, куліскі і петлі. Простота і скромність повинні бути основою для штор в стилі прованс. Адже тільки так можна домогтися прекрасної і тихою атмосфери Провансу. Дуже добре будуть виглядати провансальські штори з батисту, сітки, тюлю або органзи.

Все про виборі штор для кухні в стилі прованс

Цікаві дизайнерські поради

До доповнення до провансальський штор можна використовувати фіранки для нижніх шаф замість звичайних дверей. Це дозволить створити ще більш затишну атмосферу. Простота і зручність таких «дверей» обов’язково вам сподобається.

Для ще більшого насичення кухні духом Франції рекомендується використовувати стару меблі, яка буде гармоніювати зі шторами в провансальському стилі. Також можна доповнити кухню килимками і рушниками у відповідному оформленні. Це створить композицію, яка буде максимально нагадувати про село і провансальської спокійній обстановці.

Щоб штори на кухню прованс виглядали ще більше ніжніше, повісьте їх на карниз з дерева, на якому є різьблені наконечники. Якщо колір карниза буде відповідати кольору підлоги, то інтер’єр стане ще більш «живим» і сільським.

Все про виборі штор для кухні в стилі прованс

Штори для кухні прованс будуть випромінювати весняне, тепле настрій з горщиками з живими квітами. Вони навіть самі світлі, вицвілі й бліді відтінки «пожвавлять» прямо на очах.

Вікно, прикрашене фіранками, створює певний єдиний ансамбль, який здатний перетворити кухонне приміщення в кімнату для відпочинку, обідів і проведення дозвілля. Він, як правило, повинен повністю гармоніювати з усім інтер’єром (поєднуватися з усіма деталями дизайну). Це не просто дві смужки тканини, які захищають вас від променів в сонячні дні. Це такий важливий і гідний елемент, який здатний самостійно зробити основний акцент у всьому приміщенні і стати його візитною карткою.

Стиль прованс – дуже тонкий і особливий. Якщо ви вмієте відчувати нюанси в цьому стилі, то сміливо беріться за оформлення власної кухні. Але, якщо ви не впевнені, що зможете гармонійно, правильно і максимально натурально підібрати штори, кольору, меблі та інші предмети для кухні, то довірте цю непросту задачу дизайнеру. Адже він точно знає, як оформити стиль прованс на кухні, щоб вона максимально випромінювала умиротворену атмосферу, невимушеність і легкість.