Всі розміри – гіпсокартон в цифрах і значеннях

Всі розміри – гіпсокартон в цифрах і значенняхГіпсокартон – благодатний матеріал для роботи, плити використовуються з різними цілями. Багатьом господарям цікаво знати про всіх параметрах гіпсокартону, щоб зрозуміти, чи підходить в конкретному випадку матеріал, чи не надто він важкий і т. д. І, звичайно, при розрахунках числові дані будуть корисні.

Розмір листа гіпсокартону

Лист гіпсокартону зазвичай має наступні параметри – 2500х1200х12,5. Площа його дорівнює трьом квадратним метрам. Але ці значення не строго обов’язкові, є і нестандартні розміри, й особливості виробника.

Гіпсокартону стандартний також буває декількох видів. Можна розглянути докладніше середні параметри гіпсокартону різних видів.

Всі розміри – гіпсокартон в цифрах і значеннях

Види листів:

  • ГКЛ (звичайний гіпсокартон) – 2500-4000 на 1200 на 9,5 або 2500-4000 на 1200 на 12,5.
  • ГКЛВ (вологостійкий гіпсокартон) – може мати аналогічні значення, але зустрічаються і плити з наступними параметрами: 2500-4000х1200х15.
  • ГКЛО (вогнестійкий гіпсокартон) — 2500-4000х1200х15 або ж 2500-4000 на1200 на12,5.
  • ГКЛВО (вологостійкий і також вогнестійкий гіпсокартон) — 2500-4000 на1200х15/2500-4000 на1200 на12,5.

Важливі бувають і інші параметри ГКЛ, наприклад, висота або вага.

Вага гіпсокартону

Скільки важить лист гіпсокартону? Згідно ГОСТу у звичайного ГКЛ і вологостійкого гіпсокартону є маса , при якій на кожний мм товщини ваги не буде припадати більше кг.

Також рекомендуємо прочитати:Розміри ГКЛ
Гіпсокартонні листи за Гост 6266-97
Товщина ГКЛ
Якої товщини потрібен гіпсокартон для стін

Всі розміри – гіпсокартон в цифрах і значеннях

Знаючи вагу ГКЛ, можете вирахувати, яке навантаження витримує конструкція. Мінімальний вага листа – 12 кг, максимальний – 34 кг. Знаючи питома вага гіпсокартону, нескладно визначити вагу потрібної конструкції. А від цього залежить і підбір кріпильних елементів.

ГКЛ – товщина листа

Товщина гіпсокартону змінюється в залежності від того, які цілі переслідуються при використанні матеріалу.

У житловому будівництві товщина гіпсокартону приймає значення від 6 з половиною до 12 з половиною мм. наприклад, у листах арочного гіпсокартону товщина буде мінімальною, але вона добре витримує вигини.

А ось стіновий гіпсокартон має товщину 12, 5 мм – такі плити підходять для подібної конструкції міцності.

Всі розміри – гіпсокартон в цифрах і значеннях

Ширина гіпсокартону

Найчастіше зустрічаються листи стандартної ширини – 1200 мм, розмір, зазвичай, є на будівельних ринках. Можна знайти у продажу і гіпсокартонні листи меншої ширини, але вони зустрічаються не скрізь, та і застосовуються рідше.

Дана ширина витримує всі стандарти, вона найбільш зручна в роботі.

Площа листа гіпсокартону

Найчастіше доводиться розраховувати площа гіпсокартону перед обшивкою стелі. Квадратура стельової поверхні обчислюється так – множиться довжини кімнати на ширину. Отриманий результат означає число необхідних квадратних метрів гіпсокартону.

Всі розміри – гіпсокартон в цифрах і значеннях

Скільки листів гіпсокартону в палеті

Зазвичай в палеті налічується від 40 до 68 листів гіпсокартону. Якій частині буде достатньо для роботи, теж можна розрахувати.

Все залежить від того, що ви збираєтеся робити з допомогою листів, а також, яка висота задіяна. Якщо, наприклад, мета – повісити поличку з гіпсокартону, або ж шафка, не можна, щоб навантаження перевищила показник в 30 кг на квадратний метр.

Всі розміри – гіпсокартон в цифрах і значеннях

Стандартні розміри гіпсокартону

Довжина одного листа варіюється від 2 м до 4 м. Товщина гіпсокартону залежить від призначення матеріалу – 1200 мм належать до стандарту, але можна знайти і плити по 600 мм, дивлячись що і куди ви хочете повісити.

Розглянути розрахунки можна на прикладах:

  • Припустимо, ви вирішили облаштувати раковину у ванній, зробивши стільницю з гіпсокартону. Щоб виміри зробити правильно, потрібно гіпсокартонний лист покласти на рівну поверхню, а раковину, повернувши дном догори, розмістити на середині листа. Раковину обведіть олівцем прямо на аркуші, якою б важкою вона не була. Потім раковину потрібно прибрати, а електролобзиком вирізати отвір, намічене олівцем.
  • Якщо треба повісити водонагрівач на гіпсокартон, потрібно насамперед врахувати, скільки цей водонагрівач важить. Якщо дерев’яний каркас і суцільний, то особливих розрахунків, щоб повісити водонагрівач, проводити не потрібно. Якщо каркас рідкісний, доведеться проводити розрахунки, щоб не зламати гіпсокартон. Часто під водонагрівач встановлюються кронштейни – один на стіну на рівні каркаса, другий теж кріпиться на каркас, якщо того вимагає відстань між вішалками» на водонагрівачі.

Всі розміри – гіпсокартон в цифрах і значеннях

Словом, вага, довжина, висота, товщина матеріали можуть бути дуже важливі, якщо потрібно розрахувати спроможність конструкції в тому чи іншому призначення.

Свої розміри гіпсокартон виправдовує – і вага, і товщина виявляються зручними в роботі, завдяки чому цей матеріал використовується не тільки при масштабної обробці, але і при виготовленні невеликих конструкцій.

Перевірка гіпсокартону на міцність (відео — експеримент)