Всі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородок

Всі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокРемонтні і будівельні роботи на різних об’єктах досить часто супроводжуються встановленням гіпсокартонних перегородок, які можуть якісно розділити приміщення на кілька визначених зон. Саме тому сьогодні нас цікавить установка перегородок з гіпсокартону.

 

Основні вимоги

Дана робота має цілий список спеціальних вимог, працювати без яких важко, а іноді практично неможливо. Давайте ж розглянемо їх, щоб раз і назавжди закрити питання.

Всі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородок

Вимоги до складання гіпсокартонних перегородок своїми руками:

 • Перегородки з гіпсокартону встановлюються тільки всередині приміщень, при цьому, під кожне окреме приміщення підбирається матеріал, який відповідає вимогам даного приміщення.
 • Подібні роботи з ГКЛ вимагають розуміння технології і послідовності процесу, а також алгоритмів зведення.
 • Майстер по установці гіпсокартонних перегородок в житлових або адміністративних приміщеннях повинен мати спеціальний інструмент, який забезпечить якісну роботу і виконання замовлення в строк.
 • Вміння знімати розміри, робити розмітку і складати проекти допоможе з завершенням проекту.
 • Необхідно чітко розуміти, якого типу і складності перегородку ви збираєтеся будувати всередині приміщення. Це можуть бути повноцінні або комбіновані перегородки, цільні перегородки або конструкції створення перестенко, прямі перегородки і радісно перегородки. Крім того, необхідно завжди правильно підбирати матеріал для побудови каркасу та його обшивки.
 • До установки перегородки потрібно орієнтуватися і закладати в проект всю складність майбутніх робіт – перегородка «стандарт», перегородка з підвищеною шумоізоляцією, з підсвічуванням, з декоративними елементами і вікнами, з установкою дверей, з закладкою всередину комунікацій і матеріалів утеплення, і так далі.
 • Майстер по зведенню конструкцій повинен розуміти, де і коли її необхідно підсилити, потрібно застосовувати грубу обшивку, чи можна обійтися недорогим і неліквідним матеріалом чи обов’язково використовувати якісний і обов’язково новий гіпсокартон.
 • Від майстра потрібно і уміння виконувати чорнові оздоблювальні роботи і декоративну обробку перегородки, так як зведення каркасу облицювання його ГКЛ – це тільки половина роботи.

Всі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородок

Всі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородок

Як встановити

Розуміючи процес, його вимоги і особливості, ви зможете легко своїми руками поставити гіпсокартонну перегородку в будь-якій кімнаті вашого будинку, або розділити великий офіс на кілька приміщень поменше. Далі, ми б хотіли поговорити про встановлення перегородок більш серйозно.

Всі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородок

Також рекомендуємо прочитати:Обробка балкона гіпсокартоном
Екологічність гіпсокартону
Креативні ідеї: перегородка для зонування кімнати з гіпсокартону
Як зробити декоративну перегородку з гіпсокартону

Створюємо креслення

Проект, схема, креслення – все це необхідно нам для початку робіт, але попередньо доведеться попрацювати зі зняттям розмірів у приміщенні, де ви збираєтеся працювати.

Всі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородок

Давайте розглянемо перегородку на кухні, яка буде формувати два приміщення з одного великого. Припустимо, що перегородка необхідна нам для облаштування комори кімнати, де ми зможемо зберігати посуд, закачування, деякі продукти, незатребувану кухонну техніку та інше.

Всі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородок

В першу чергу, намічаємо по підлозі, стелі і стін, де ця перегородка буде встановлюватися. Відразу робимо все на око – елементарна розмітка.

 • Переносимо нашу розмітку на папір і складаємо креслення, куди і необхідно буде проставити розміри.
 • Знімаємо загальні розміри по висоті і ширині перегородки, віднімаємо розмір двері, тим самим визначаючи вхід до комори на кресленні і площа перегородки без дверей.
 • Підраховуємо матеріал і складаємо кошторис.
 • Не забуваємо порахувати кількість металевого профілю або дерев’яного бруса, який піде на створення каркаса, а також вбиваємо в кошторис додаткові витрати на саморізи, дюбелі.
 • Всі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородок

  Після складання креслення з розмірами на папері, можна переходити до розмітки самій площині перегородки.

  Розмітка робочої поверхні

  Встановити перегородку ми повинні рівно, а тому намагаємося правильно перенести розмітку з креслення на стіни, стеля та підлога. Головне тут, відбити рівні відстані по стелі і підлоги, тобто, 2-3 відступу від основної стіни до площини перегородки. Скажімо, конструкція намічається шириною всього в 100 див. Так ось, ці 100 см і повинні бути відбиті по різних краях перегородки. Не 99, не 101, а саме 100 см, щоб не порушувати загальний вигляд і не споруджувати комору кімнату неправильних розмірів.

  Всі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородок

  Для розмітки перегородки необхідно використовувати рулетку, висок, рівень, шнурка, по можливості нівелір.

  Встановлюємо каркас

  Металевий профіль UD встановлюється по лініях відбиття, по стінах, стелі та підлозі. Тут дуже важливо простежити, щоб всі направляючі профілі опинилися по один бік лінії розмітки, створюючи єдину замкнуту ланцюг з металу.

  Далі, коли направляючий профіль встановлений на дюбелі і спеціальну антивібраційну стрічку (спеціальна прокладка між поверхнями приміщення і металевим профілем, яка знижує рівень шуму і вібрації перегородки), можна переходити до установки стійкового профілю.

  Всі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородок

  Стієчний профіль встановлюється для створення з нього майбутньої площині стіни або перегородки, і задає певної міцності і жорсткості перегородки, яку ми збираємося побудувати.

  Якщо перегородка буде невеликого розміру, то вертикальні стійки під гіпс можна встановити через кожні 60 см. Якщо ж конструкції необхідно надати додаткової жорсткості, встановлюємо профіль через кожні 40 див. Профіль з’єднуємо з напрямними саморізами або “просекателем”.

  Всі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородок

  При установці каркаса під перегородку, дуже важливо не забути і правильно залишити отвір під двері, який необхідно буде посилити дерев’яним брусом.

  Обшиваємо

  Установка міжкімнатних перегородок мало чим відрізняється процесом обшивки ГКЛ від інших робіт з гіпсокартоном, а тому встановлюємо ГКЛ на профіль стандартно.

  Всі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородок

  Нам необхідно почати обшивку каркаса з цілих листів, якщо це можливо, обов’язково уникнути хрестоподібних стиків, постаратися завести кожен саморіз, прикріплює гіпс профілю, врівень. Якщо ж гіпсокартон буде встановлюватися по обидві сторони перегородки, потрібно буде провести монтаж в розбіг.

  Всі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородок

  Обшивання каркасів ГКЛ передбачає і деякі відступи між шматками ГКЛ, а також між ГКЛ і поверхнями приміщення. Необхідно це для того, щоб уникнути механічного напруги між листами гіпсокартону, яке може відбитися тріщинами і зіпсувати якість роботи.

  Всі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородок

  Установка перегородки з гіпсокартону своїми руками (відео)

  Всі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородок

  Галерея: гіпсокартонні перегородки (20 фото)

  Всі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородокВсі тонкощі процесу: установка гіпсокартонних перегородок