Гіпсокартон сьогодні користується величезною популярністю. І це не дивно, адже він повністю нешкідливий для організму людини, відрізняється міцністю, надійністю і гнучкістю. Гіпсокартону існує безліч видів. Але особливо цікавим є така його різновид, як ГКЛВ від фірми Knauf. У кожного аркуша різноманітні розміри, параметри міцності і товщини. Щільність залежить від розмірів. Потрібно розібратися, що це таке і для чого потрібно.

ГКЛВ від Knauf. Розшифровка терміну

Розшифровується ГКЛВ як лист гіпсокартону, вологостійкий.

Він складається з:

 • сердечника з модифікованим будівельним гіпсом з антигрибкової і водовідштовхувальним добавками;
 • пари листів з імпрегнованим картоном.

Розміри ГКЛВ від Knauf зазвичай складають в середньому 1200х2500 мм Звичайно ж, бувають і інші розміри. У середньому щільність цих листів становить 9,3 кг/кв. м.

Також зустрічається і його підвид. Такий гіпсокартон називається ГКЛВО, що розшифровується як лист гіпсокартону, вологостійкий і вогнестійкий. Його щільність становить не більше 12,5 кг/куб. м.

ГКЛВ і сертифікат на нього

Сертифікат на ГКЛВ (а також на будь-який інший гіпсокартон) – це офіційний документ, який говорить про те, що кожен лист гіпсокартону повністю безпечний для здоров’я, а також відповідає всім необхідним стандартам якості.

Обов’язковий сертифікат ГКЛВ, як і багатьом іншим матеріалам, не потрібен.

Але з його допомогою з’являється можливість придбати наступні документи:

Також рекомендуємо прочитати:Чому бізнес вибирає LED
Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів
Які бувають комплектуючі для гіпсокартону: їх види та призначення
Гіпсокартон Кнауф: особливості матеріалу і застосування

 • сертифікат добровільного відповідності,
 • відмовний лист.

Якщо у виробника є такий документ, як сертифікат, то це дає йому додаткові переваги. Наприклад, значну відмінність від конкурентів.

Отримати сертифікат на ГКЛВ не складно. Достатньо подати заявку в центр сертифікації. Після того, як експерти складуть всі необхідні документи, у виробника з’явиться сертифікат якості.

Іноді трапляється так, що нового виду матеріалів немає за Гостами Російської Федерації. Відповідно, фахівці повинні правильно розробити технічне посвідчення. Після цього свіжий матеріал отримує сертифікат.

Загальні технічні характеристики

Листи ГКЛВ від Knauf володіють рядом технічних характеристик.

Насамперед, це:

 • Розміри. Крім 1200х2500 мм, зустрічаються листи ГКЛВ розмірами в 1200х3000 мм. Але, якщо вам потрібні листи інших розмірів, то їх цілком можна зробити на замовлення.
 • Товщина. Вона буває від 9,5 мм до 12,5 мм. Також зустрічаються такі листи ГКЛВ, у яких товщина складає 13 мм останнім часом товщина деяких листів ГКЛВ перевищує 16 мм. Ніж товщина менше, тим більше його пластичність.
 • Вага. Він залежить від таких параметрів, як розмір і товщина листа ГКЛВ від фірми Кнауф.
 • Поверхнева щільність. Якщо гипсокартоновый лист товщиною 12,5 мм, то його щільність становитиме на 1 квадратний метр 10,1 кг Різна щільність матеріалу залежить від області застосування.
 • Типи крайок. Зустрічаються прямі, утоненные, напівкруглі, напівкруглі утоненные і закруглені кромки.

Загальні технічні властивості

Листи ГКЛВ від компанії Кнауф коштують трохи дорожче, ніж звичайний гіпсокартон. Але ж і технічні характеристики і властивості у них на висоті!

В основному, це:

 • Чудова вологостійкість. Листи ГКЛВ компанії Кнауф не бояться як пари, так і великого попадання води. Звичайно ж, якщо кожен аркуш монтувався правильно.
 • Пожежна безпека. Вологостійкий лист гіпсокартону від виробника Кнауф досить стійкий до великих температур і вогню.
 • Дотримані всі гігієнічні вимоги. Лист ГКЛВ від німецької фірми Кнауф – це кращий гіпоалергенний матеріал. Такі листи монтують у лікарнях для дітей і інших аналогічних місцях.
 • Листи ГКЛВ від Кнауф «дихають». Такі технічні властивості призводять до того, що в приміщенні завжди оптимальний клімат.
 • Еластичність і легкість. Дані технічні характеристики надають можливість втілювати в життя навіть самі божевільні дизайнерські ідеї.

Де застосовуються листи гіпсокартону від Кнауф

Кожен аркуш вологостійкого гіпсокартону від німецького виробника Кнауф потрібен для проведення різних будівельних і ремонтних робіт.

З таких листів роблять:

 • перегородки,
 • підвісні стелі і т. д.

Також листи ГКЛВ використовуються у вологих приміщеннях, де для багатьох конструкцій є ризик поширення на них вогню. До того ж, ГКЛВ застосовують як для внутрішніх, так і для зовнішніх робіт.

Якщо ви вирішили зробити гіпсокартон на кухні, то краще всього вибрати саме ГКЛВ. Ціна буде трохи вища, але і термін експлуатації значно збільшиться.

ГКЛВ – переваги і недоліки

Безсумнівно, що такий гіпсокартон має плюси і мінуси. Розглянемо як переваги, так і недоліки.

Переваги:

 • стійкість до сильної вологості,
 • доступність зробити монтаж ГКЛВ своїми руками,
 • можливість підбирати розміри на замовлення,
 • велика щільність,
 • висока міцність,
 • екологічність і багато іншого.

Звичайно ж, є і недоліки. Але переважно вони незначні. Наприклад, як вже згадувалося раніше, ціна вища, ніж на інші види гіпсокартону.

Як встановити лист ГКЛВ

Щоб провести монтаж листів ГКЛВ, не потрібно володіти спеціальними знаннями та інструментами. Після того, як кожен аркуш встановиться і закріпиться, всі стики потрібно проклеїти стрічкою-серпянкой. Після цього проводиться шпаклівка. Коли вона висохне, поверхню шліфують за допомогою наждачного паперу.

Отже, ГКЛВ є універсальним матеріалом. У нього може бути різна щільність, товщина. Також відрізняється різноманітними розмірами. Працювати з ним – одне задоволення! З його монтажем впорається навіть новачок.