Характеристики гіпсокартону і область його застосування

Характеристики гіпсокартону і область його застосування

Гіпсокартон застосовується для виготовлення меблів, приховування дефектів, розподілу житлової та нежитлової площі на кілька функціональних зон, вирівнювання поверхні базової стелі і створення ексклюзивних інтер’єрних декорацій. Спочатку існував один вид ГКЛ, але з розширенням сфери використання матеріалу виникла необхідність у виготовленні інших різновидів плит, що мають додаткові властивості.

 

Для обробки і декорування стелі

Основною відмінністю даного типу гіпсокартону є менша порівняно зі стандартним видом ГКЛ товщина. Вона варіюється в межах 8-9,5 мм, Це дозволяє зменшити вагу готової конструкції. Крім того, реалізація монтажу здійснюється швидше і простіше.

Зазначений матеріал застосовується для формування простих стельових коробів, виготовлення багатоярусних конструкцій, складних декоративних і гнутих елементів.

Використання таких листів дозволяє зменшити витрату застосовується для формування кістяка профілю, що досягається за рахунок збільшення кроку між елементами каркаса.

Також рекомендуємо прочитати:Вологостійкий гіпсокартон
Горить ГВЛ і ГКЛ
Чому бізнес вибирає LED
Вибираємо, який гіпсокартон краще: огляд виробників і матеріалів

Характеристики гіпсокартону і область його застосування

Стандартний (стіновий) гіпсокартон

Цей вид будівельно-оздоблювального матеріалу є найбільш часто використовуваним для облицювання і вирівнювання стін, виготовлення предметів меблів, формування укосів і ніш, створення міжкімнатних перегородок і легких стін. Застосовується він і для монтажу звукопоглинальних панелей (за умови використання додаткових звукоізоляційних матеріалів).

Ширина його складає 12,5 мм. Встановлювати подібні листи можна трьома способами:

  • на дерев’яний каркас
  • на металевий остов
  • безкаркасним методом

Стандартний ГКЛ встановлюється в приміщеннях з нормальним рівнем вологості. Для додання матеріалу додаткових захисних властивостей його поверхню покривають спеціальними водовідштовхувальними емульсіями і складами.

Характеристики гіпсокартону і область його застосування

Вогнестійкий матеріал

Даний тип гіпсокартону є вогнетривким і негорючим, тому часто використовується для обшивки відповідних приміщень – серверних, щитових, генераторних, різноманітних побутівок з котельним опаленням, а також для обробки комунікаційних люків і вентиляційних каналів.

Технологія виробництва цього матеріалу передбачає застосування спеціальних вогнетривких та армуючих речовин, які і забезпечують йому необхідні характеристики.

Характеристики гіпсокартону і область його застосування

Вологостійкі листи

Даний вид гіпсокартону може бути використаний в кімнатах з нормальним мікрокліматом, однак він створений саме для виготовлення перегородок, облицювання і вирівнювання стін в приміщеннях з підвищеною вологістю. При цьому виробники ГКЛВ підкреслюють необхідність реалізації декоративного облицювання готових конструкцій, що створює додатковий захисний бар’єр (керамічна плитка, фарба, ПВХ покриття тощо).

Основною відмінністю цього матеріалу від стандартних ЦК листів є використання у виробництві гранул силікону, які вносять у гіпсовий сердечник виготовляють вологостійких плит. Завдяки цьому аркуші поглинають менше вологи. Це дає можливість встановлювати ГКЛВ в кімнатах, де вологість повітря досягає 85%.

Арочний гіпсокартон

Використовується він для виробництва арок, а також складних геометричних і криволінійних конструкцій різної складності. Застосування арочного гіпсокартону дозволяє майстрам створювати міцні, оригінальні й досить надійні конструкції.

Значним недоліком матеріалу є його вартість, тому найчастіше такі листи заміняються стандартним аналогом. Для досягнення необхідної гнучкості застосовується спеціальна технологія, реалізована сухим або мокрим способом.

Характеристики гіпсокартону і область його застосування

З чого роблять гіпсокартон (відео)