Відносно недавно, вже в нашому столітті, ми отримали можливість насолоджуватися у своєму домі таким рідкісним типом підлогових покриттів, як художній паркет, який дозволяє привнести в інтер’єр будинку неповторну витонченість.

Різновидів художнього паркету існує три: різьблений, мозаїчний і палацовий. Будь-який з цих паркетів, безперечно, є нестандартним і проводиться фабриками за спеціальними кресленнями. У виробництві таких виробів використовуються рідкісні породи деревини, часто беруться листяні породи. Але вітчизняні виробники, крім того, практикують використання таких досить звичних порід, як груша, яблуня, вільха, горіх, ялівець, тис , кипарис, самшит та морений дуб. У процесі створення живописних візерунків використовуються чорна ебенова деревина, пальма, рожевий амарант, червоний махагони і деякі інші рідкісні породи, інкрустації яких дають просто «чарівні» результати.

Паркетний малюнок буває геометричним і мальовничим. Геометричний візерунок паркету багато разів повторюється по всій площі підлогового покриття. Мальовничий візерунок являє собою неповторну картину, з тією лише різницею, що вона знаходиться не на стіні, а на підлозі.

Протягом століть володарі художнього паркету в своєму житлі могли вважати себе дуже багатим і могутнім, тим більше що стиль багатьох палаців неможливо собі уявити без цього елементу декору. А так як палаци в епоху розквіту царської династії в нашій країні вважалися звичайним атрибутом російської архітектури, наша країна вже тоді могла пишатися своїми золоченими паркетними підлогами, які були високохудожніми творами мистецтва. У Росії мистецтво живопису та мистецтво укладання художнього паркету з’єдналися воєдино, і це дало нам можливість сьогодні насолоджуватися виключно унікальним художнім паркетом, практично не втратили своєї первозданної краси і став більш доступним для народу.

У століття нових технологічних досягнень з’явилася можливість створювати і обробляти комп’ютерні ескізи візерунків паркету, з’явилися сучасні способи деревообробки. Однак, щоб повністю показати всі своєрідність і чарівність художнього паркету, все-таки, як і в стародавні часи, потрібно рука професійного майстра, який знає всі тонкощі поведінки різних порід дерева.

Художній паркет можна, безсумнівно, назвати предметом мистецтва, який може довгі роки жити в нашому домі і радувати не тільки нас і членів нашої родини, а й близьких друзів.