Зміст

 • Вибираємо будівельний матеріал
 • Покрокове створення хвіртки з профільованого листа

Ворота і хвіртку можна без перебільшення назвати особою приватного або дачного будинку. Вони одночасно поєднують в собі декоративні і захисні функції.

Природно, кожен господар, який вміє поводитися з інструментами і зварювальним апаратом, замислюється про те, як зробити хвіртку своїми руками.

Це завдання не представляє особливої складності навіть для людини, що має середні пізнання в будівельній справі.

Хвіртка своїми руками

Вибираємо будівельний матеріал

Матеріал конструкції повинен гармонійно виглядати з парканом, воротами, будинком, іншими будівлями і загальним стилем території. Єдиного рішення в питанні вибору полотна хвіртки для забору бути не може — все залежить від уподобань господаря і товщини його гаманця.

Комусь подобається естетичний вигляд недорогих дерев’яних брам, іншим — загадкова прозорість полікарбонату, а треті вважають за краще і мають достатні фінансові можливості для встановлення масивних кованих конструкцій.

Заслужену популярність сьогодні завоював профільований лист — профнастил. Профлист — металевий лист з оцинкованої сталі, якому за допомогою штампування надають хвилеподібну, трапецієподібну або інші форми.

Хвіртка з профнастилу

Хвіртка з профнастилу, створена своїми руками, за умови правильного виготовлення і монтажу може прослужити не менше 25 років.

Цей матеріал характеризується міцністю, естетичною привабливістю, простотою у догляді, зручністю монтажу і, що найголовніше, ціновою доступністю.

Покрокове створення хвіртки з профільованого листа

Як зробити хвіртку своїми руками, і з чого почати? Насамперед, приготуйте комплект інструментів (дриль, шуруповерт, садовий бур, зварювальний апарат) і купуйте металеві петлі, саморізи, лист профнастилу і трубу для каркаса і опорних стовпів.

Всі роботи по створенню хвіртки в огорожі доцільно розділити на кілька етапів:

Схема хвіртки

 • Робимо креслення

 • В першу чергу визначаємося з розміром хвіртки. Оптимальна висота конструкції — не більше двох метрів, ширина — не більше одного метра. Щоб уникнути швидкого зносу замку і петель не рекомендується робити габаритні конструкції.

  Для хвірток, висотою більше двох метрів, каркас можна доповнити перекладиною зверху — це зменшить навантаження на несучі стовпи. Цілком логічно, що хвіртки для дачі повинні бути відносно невеликого розміру, тоді як для котеджі, садиби або будинку можна зробити більш габаритні конструкцію.

  Заливка стовпів бетоном

 • Монтуємо опорні стовпи

 • В якості несучих стовпів відмінно підійде труба зі сталі квадратного (не менше 8х8 см) або прямокутного (не менше 6х8 см) перерізу, товщиною стінок 3-5 мм. Копаємо ями (або використовуємо садовий бур) шириною 40-50 сантиметрів і глибиною від 0,8 до 1,2 метра, в залежності від передбачуваних габаритів хвіртки.

  Суворо вертикально поміщаємо туди стовпи, дно засипаємо щебенем, після чого заливаємо бетоном, для приготування якого змішуємо пісок, цемент і щебінь.

  Можна, звичайно, просто забити стовпи кувалдою у грунт без використання бетону, але така конструкція буде нетривкою, а метал швидко піддасться корозії.

  Схематичне зображення конструкції хвіртки

 • Робимо каркас хвіртки для забору

 • Поки бетон просушується (а на це потрібно від 1 до 4 тижнів), створюємо своїми руками раму для хвіртки. Беремо трубу квадратного або прямокутного перерізу, нарізаємо її болгаркою, строго під кутом 45°, враховуючи розміри, зазначені на кресленні. Нам необхідно зробити дві поздовжні і дві поперечні деталі.

  Викладаємо нарізану трубу на рівну поверхню і ще раз заміряємо її габарити: від опорних стовпів до рами з обох сторін повинно зберегтися відстань в 1 см; воно потрібно для того, щоб хвіртку не заклинювало.

  Нарізані заготовки очищають від іржі і окалини болгаркою, знежирити розчинником. За допомогою зварювального апарату зварює труби; місця зварювання ще раз захищаємо болгаркою, грунтуємо антикорозійним складом.

  Вибираємо місце для кріплення майбутнього замку і ручки, приварюємо на ньому поперечні перекладини.

 • Монтуємо і фарбуємо каркас хвіртки для забору

 • До опорних стовпів приварюють металеві петлі для кріплення. Хвіртку ще раз вимірюємо, помічаємо на ній місця встановлення відповідної частини металевих петель.

  Приварюємо їх на раму. Вішаємо зроблену конструкцію на місце.

  Якщо вона злегка перекошується, можна виправити становище, шляхом приварки додаткових металевих ребер для скріплення кутів. Фарбуємо несучі стовпи і каркас. Даємо фарбі підсохнути.

 • Монтуємо лист профнастилу

 • Відрізаємо болгаркою лист профнастилу, відповідний розмірами рами; поміщаємо його на зроблений каркас і кріпимо за допомогою двох саморізів з гумовими шайбами зверху і внизу каркаса, обов’язково з протилежних кутах.

  Закриваємо і відкриваємо хвіртку, оцінюємо становище профнастилу. Якщо все нормально, вкручуємо залишилися саморізи. Їх необхідно попередньо купити; для достатньої міцності конструкції зазвичай, потрібно 6 саморізів на 1 квадратний метр.

  Замок на хвіртку

 • Встановлюємо своїми руками замок для хвіртки

 • Поперечні перекладини для монтажу замку потрібно зробити і приварити заздалегідь. Прикладаємо замок до місця його постійного розташування, розмічаємо замкову щілину на аркуші профнастилу та контури отвори під відповідну частину замку на опорному стовпі.

  В опорі отвір випилюємо болгаркою, на металевому аркуші высверливаем дрилем або робимо ножицями, ріжучими по металу. Монтуємо замок.

  Ваша хвіртка готова. Тепер від вас потрібно тільки підтримувати її зовнішній вигляд і насолоджуватися результатом своїх праць.

  .