Зміст

 • Вибір матеріалу
 • Монтаж стовпів
 • Збір каркаса
 • Обшивка каркаса
 • Завершальний етап

Акуратний паркан з красивими воротами та хвірткою – запам’ятовується візитна картка власника.

Їх зовнішній вигляд характеризує господаря, показує його фінансову спроможність і господарність, адже паркан і ворота – це перше, що бачать гості і перехожі.

Металева хвіртка з елементами ковки

Хороша хвіртка, а якщо ще з елементами декору, коштує не дешево. Ціна залежить від обраного матеріалу і від ціни за роботу, зазвичай робота виходить як матеріал.

Щоб заощадити на роботі потрібно знати, як зробити металеву хвіртку своїми руками.

Вибір матеріалу

Якщо паркан цегляний, то матеріал, з якого буде зроблена хвіртка, не принципове, якщо паркан з металопрофілю, то і хвіртку краще робити з нього.

Хвіртка повинна виділятися на тлі забору, але при цьому гармоніювати за кольором і матеріалу. Для того що б відразу знати, яку кількість матеріалу знадобиться, можна попередньо окреслити креслення майбутньої хвіртки.

Матеріал для хвіртки:

 • Заготовки металеві, метал повинен бути високовуглецевим, це запобіжить швидку корозію.
 • Для стовпів підійдуть труби або профіль діаметром не менше 100 мм.
 • Труба профільна або куточок для рами хвіртки.
 • Лист металу товщиною від 1,5 мм або лист металопрофілю для обшивки.
 • Завіси металеві бажано з підшипниковим механізмом.
 • Замок.
 • Грунтовка.
 • Фарба.
 • Рідина для антикорозійної обробки.
 • Інструменти для роботи:

 • Для розмітки знадобиться нитка, схил і рулетка.
 • Зварювальний апарат напівавтоматичний потужністю 220 Вт.
 • Бур ручний, якщо є, або лопата.
 • Кувалда для забивання стовпів.
 • Шуруповерт і дриль для кріплення обшивки до каркаса.
 • Болгарка для нарізки металу та зачистки швів від зварювання.
 • Хвіртка з металопрофілем

  Монтаж стовпів

  Стовпи – це несуча частина, яка утримує всю конструкцію воріт або хвіртки. Довжина стовпів повинна перевищувати висоту загальної конструкції на 1 метр, щоб їх можна було заглибити в землю для надійної стійкості.

  Буром в землі необхідно зробити дві свердловини на відстані близько 1 м, глибиною приблизно 50-70 див. В ці свердловини вставляються стовпи і забивають кувалдою додатково на 30 див.

  Після, стовпи виставляються по рівню вертикально і на підставі заливаються бетоном. Що б надати додаткової жорсткості стовпів, у верхній частині їх зварюють поперечним профілем.

  Заливка фундаменту для стовпів

  Збір каркаса

  Розмір каркаса майбутньої хвіртки необхідно робити менше ширини отвору стовпів на 5-8 см для комфортного повороту стулки. Відстань від землі до стулки хвіртки має бути від 15 до 20 см, це необхідно на випадок випадання снігу.

  Металевий каркас виготовляється з профілю або куточка товщиною металу від 3 мм. Профілю зварюються між собою на кутах рами. Щоб рама була жорсткою, посередині приварюється додатково поперечна планка.

  В отриманих половинах рами приварюються додатково по одному профілем навскіс таким чином, що б вони між собою нагадували латинську букву “Z”. Після, до всіх стійок готової рами і додаткових ребер жорсткості буде кріпитися обшивка з металопрофілю або заліза.

  Схематичне зображення конструкції хвіртки

  Підготовчі роботи є дуже важливою частиною. Перед тим як почати варити раму, необхідно зробити нарізку заготовки болгаркою за розмірами, прибрати задирки на місцях зрізів, знежирити зрізи бензином або спеціальним розчином. І далі на рівній, заздалегідь підготовленій поверхні починати варити.

  Поверхня, на якій ви зібралися здійснити своїми руками збір рами, обов’язково повинна бути рівною, якщо цього не буде, то може вийти перегин на одному з кутів, і рама прийме форму пропелера.

  Після того, як рама готова, до неї приварюються завіси. Вони складаються з двох частин, одна частина приварюється до рами дверей, друга – до стовпів. Бажано, щоб завіси були з підшипниковим механізмом.

  Обшивка каркаса

  Для обшивки найкраще взяти лист оцинкованого металу або пофарбований лист металлпрофиля, він не піддається корозії і прослужить довгий період.

  З листа металу, який був заздалегідь приготований, вирізається за розміром звареного каркаса хвіртки, цілий шматок. Якщо немає такого великого шматка металу і вирізати цілий шматок не виходить, то постарайтеся вирізати так, щоб шов з’єднання шматків металу припадав на середню поперечну планку рами.

  Далі, своїми руками, щільно притискаючи лист металу до каркаса, прихоплює його по периметру. Якщо вибрали лист металопрофілю або оцинкований метал, то прикріплюєте його за допомогою заклепок або саморізів із застосуванням дрилі і шуруповерт.

  Рекомендації: якщо для обшивки хвіртки використовувався лист металопрофілю, то рекомендується для кріплення використовувати саморізи, заклепки з часом від тяжкості листа можуть «зрізатись».

  Замок на хвіртку

  Врізка замка і ручки

  Після того, як закінчили з обшивкою, необхідно врізати замок. Для воріт найкраще підходить внутрішній замок на три ригеля, які висуваються в замкову частину рами. Ручку можна вибрати в комплекті із замком або окремо, все на розсуд господаря.

  Декорування

  Щоб прикрасити отриману хвіртку, на зовнішню сторону можна приварити різні ковані вироби. Такі вироби в різних будівельних магазинах і супермаркетах є в великому асортименті. Можна вибрати те, що сподобається, і своїми руками зробити будь-який візерунок або композицію.

  Ковані елементи

  Завершальний етап

  Коли нова хвіртка на місці, всі деталі прикручені, візерунок з декоративної ковки приварений, необхідно зачистити всі металеві поверхні і зварні шви від слідів іржі, і розкрити це все перетворювачем іржі. Після того, як перетворювач візьметься білою плівкою, його необхідно стерти ганчіркою, а всі металеві частини прогрунтувати. Коли ґрунтовка підсохне, нанесіть поверх фарбу в два шари.

  Ось і все, наша хвіртка готова!

  Вище описаний метод для збору хвіртки своїми руками підходить також і для воріт. Принцип складання практично однаковий для всіх матеріалів.

  Дуже привабливо виглядають ворота з профнастилу, дерева і металу. Якщо ви вирішили робити ворота або хвіртки з дерева, то заздалегідь потрібно передбачити інструменти по обробці дерева і в кінці зробити необхідні заходи для його захисту від шкідників і впливу природних факторів.