Зміст

  • Переваги профнастилу як будівельного матеріалу?
  • Вибір форми
  • Розмір конструкції
  • Спорудження підпор
  • Виробництво каркаса
  • Установка

Маючи заміський будинок, господарі, крім усього іншого, замислюються над своїм екстер’єром. Хвіртка, огорожа, ворота – всі ці елементи повинні не тільки виконувати захисну функцію, але гармонійно виглядати. Ось чому вони вибирають в якості матеріалу для забору профнастил.

Хвіртка з профнастилу своїми руками

Хвіртка з профнастилу відмінно впишеться в інтер’єр заміського будинку, особливо якщо двері та ворота будуть з того ж матеріалу.

Переваги профнастилу як будівельного матеріалу?

  • Першою перевагою є те, що це якісний будівельний матеріал. Профлисти покриті не одним захисним шаром: вони коррозиеустойчивы, покриті полімером зовні, всередині – лаком.
  • Наступною перевагою є те, що конструкції з профнастилу зручно і легко встановлювати. Цей матеріал дуже легкий, що дозволяє побудувати ворота за кілька днів. Побудовані ворота справляють враження надійного захисту.
  • Одним з переваг можна сміливо назвати тривалий термін експлуатації. Хвіртка і ворота з профнастилу прослужать більше 50 років.
  • Важливою перевагою є привабливість. Хвіртка з профнастилу може бути забарвлена в будь-який колір, який буде гармонійно виглядати і доповнювати інші споруди на ділянці.

Вибір форми

Найпопулярнішими є прямокутні і квадратні двері. Можлива хвіртка у вигляді арки. Потрібно враховувати те, що такі двері буде складною у виготовленні. Також необхідно дуже точно розрахувати і заміряти. У цьому може допомогти заздалегідь підготовлений креслення.

Приклад схеми хвіртки

При цьому хвіртка у вигляді арки буде коштувати на порядок дорожче квадратної або прямокутної.

Розмір конструкції

При встановленні конструкції завжди важливо вибрати її параметри. Оптимальна висота огорожі та хвіртки до 2 метрів. Споруда висотою більше 2-х метрів буде тиснути на навіси, і хвіртка буде хилитися.

Якщо ж говорити про ширині, то широкі двері створюють багато незручностей. До них можна віднести нещільне прилягання, надмірне тиск на підтримуючий стовп і часта поломка замків. Тому оптимальною шириною прийнято вважати до 1 метра.

Якщо ж розмір забору більше 2 метрів, обов’язково потрібно застосувати над дверима поперечину зі вставкою. Завдяки цій перекладині знижується навантаження на опорний стовп.

Креслення хвіртки зі стандартними розмірами:

Приклад схеми хвіртки з профнастилу

Спорудження підпор

Щоб хвіртка прослужила багато років, потрібно правильно поставити підпори. Підпорами будуть стовпи або труби. При влаштуванні конструкції з профнастилу слід звернути увагу на те, щоб не було ухилення підпор від вертикального стану, так як конструкція буде погано функціонувати.

Для того щоб стовпи не просіли з часом, їх заливають фундаментом. Глибина закладки стовпа становить 1,5 метра. Через 10 днів фундамент застиг і можна приступати до виробництва каркаса.

Креслення підпор:

Схема воріт з хвірткою

Виробництво каркаса

Каркас краще всього зробити з профільованої залізної труби розміром 60х30. Перед тим як трубу нарізати, її необхідно очистити від корозії за допомогою болгарки та щітки. Потім обробити антикорозійним засобом.

Необхідно обов’язково врахувати, що повинно бути відстань між дверима і землею не менше ніж 10см, щоб у будь-який час року вона нормально функціонувала.

Для того, щоб виготовити каркас, потрібно відзначити виміри заготовки на профільної труби і нарізати під кутом 45 градусів. Потім потрібно 2 поздовжні деталі від 1,75 до 1,9 метра і 2 поперечні деталі розміром від 0,9 до 1 метра, які необхідно зварити між собою.

Центральний, поперечний і поздовжній стовпи повинні бути перпендикулярні один до одного.

Щоб хвіртка була надійною, зсередини можна зробити менший каркас із труб розміром 20х40 мм

Легше всього використовувати креслення:

Металевий каркас хвіртки

Установка

Після закінчення зварювання всіх деталей, необхідно зачистити зварювальні палі, грунтувати пошкоджені місця і пофарбувати каркас.

Потім кріпимо профнастил, використовуючи заклепки. Для установки конструкції використовуємо залізні петлі або полімерні завіси. Потім приварюють до підпорок завіси і вішаємо хвіртку.

Ворота з хвірткою з профнастилу, встановлені саме своїми руками, – один з найкращих варіантів створення довговічною і красивою конструкції. Насолоджуйтесь своїм творінням!