Як чистити килим ванішем, чистка в домашніх умовах

Важко уявити затишний будинок без килима. Він не тільки оберігає ноги від прохолоди підлоги, але і радує погляд естетичністю, надає інтер’єру особливого шарму і завершеності. Або прекрасно збирає пил і неохоче розлучається з застряглими у ворсі шерстинками вихованців. А вже якщо килим постелений в передпокої або вітальні, то власникам житла мимоволі доводиться ставати асами за вибором хімчисток або клінінгових компаній. Ну, або фахівцями з чищення підлогових покриттів в домашніх умовах такими засобами, як Vanish.

Як чистити килим ванішем, чистка в домашніх умовах

Ази з підготовки

Зміст статті

 • Ази з підготовки
 • Інструкція по застосуванню
 • Примітки

Продукція бренду представлена четвіркою категорій засобів для чищення килимів. Специфіка роботи з кожним з них включає ряд нюансів. Але незалежно від того, який Ваніш був обраний, для досягнення бажаного ефекту необхідно дотримуватися нехитрих правил.

 • Перед нанесенням засобу потрібно добре пропилососити килим. Важливо не забути про виворітній стороні — її теж ретельно очищають від пилу і частинок бруду.
 • Перед першим застосуванням бажано перевірити агресивність впливу Vanish на фарбу. Для цього невелика його кількість наноситься на килим у непомітному місці і залишають на 5-10 хвилин. Якщо за цей час колір покриття не змінився, значить можна приступати до роботи. В іншому випадку краще відмовитися від використання агресивної формули і підшукати аналог з більш м’яким впливом;
 • Виробник категорично не рекомендує використовувати рідкі форми випуску на килимах з матеріалів, не призначених для вологого прибирання (шовк, ручна робота тощо).
 • Порада досвідчених користувачів: капітальну чистку краще проводити в теплу пору року. Так вдасться добре провітрити приміщення, забезпечивши оптимальні умови для швидкого висихання килима.

  Інструкція по застосуванню

  Серед продукції Vanish є кошти для генерального прибирання і для термінового усунення забруднень. У першу групу входять:

  • шампунь для ручного чищення (антибактеріальний та простий);
  • шампунь для миючих пилососів;
  • зволожений порошок.

  До другої групи можна віднести тільки активну піну, що випускається в балончиках.

  Як чистити килим ванішем, чистка в домашніх умовах

  Шампунь для ручного чищення змішують з теплою (не вище 40 градусів) водою у пропорції 1:9. Потім за допомогою м’якої губки розчин збивають до утворення щільної піни. Для рівномірного її нанесення вручну на килим може знадобитися щітка з жорсткими щетинками. Через 2 години або після повного висихання піни оброблену Ванішем поверхню ретельно пропилососять.

  Як чистити килим ванішем, чистка в домашніх умовах

  Шампунь для миючих пилососів перед заправкою резервуара слід розвести: 33 мл (1,5 ковпачка) на літр теплої води. Далі обробка килима проводиться відповідно до інструкції від виробника пилососа.

  Ділянки з сильним забрудненням можна попередньо обробити збитим в піну розчином Ваніша, який залишають на поверхні до повного її висихання.

  Зволожений порошок необхідно добре струснути і потім рівномірно розподілити по килиму з допомогою щітки чи вологої ганчірки. Через 20 хвилин він повністю висохне, після чого його слід прибрати за допомогою пилососа.

  Як чистити килим ванішем, чистка в домашніх умовах

  Активна піна також потребує попереднього струшуванні, після якого її наносять на забруднену ділянку. Через 2 години оброблене місце ретельно пылесосится.

  Як чистити килим ванішем, чистка в домашніх умовах

  Примітки

  При роботі з рідкими формами засоби слід уникати перезволоження оброблюваної поверхні. В іншому випадку є ризик появи розлучень. Шампуні Ваніш не взаємозамінні: засіб для ручного чищення не можна заливати в миючий пилосос. І наостанок: не варто чекати дива — сильні забруднення не вийде вирішити з першого разу. Знадобиться кілька обробок, між якими рекомендується правильно витримати необхідну для повного висихання килима паузу.