Як чистити ковролін: що можна очистити будинки, а з чим йти в хімчистку

При правильному догляді і чищенні таке підлогове покриття як ковролін може прослужити достатньо довго. Як чистити ковролін, щоб він надовго зберігав свій привабливий зовнішній вигляд і не був місцем скупчення пилу? Цим питанням задаються багато з тих, хто вже має в своєму будинку таке підлогове покриття або тільки збирається його придбати.

Для чищення і догляду за ковролін виробники випускають безліч спеціальних засобів, які значно полегшують догляд за цим підлоговим покриттям. Існують також так звані народні засоби, за допомогою яких можна видаляти з поверхні ковроліну плями і окремі забруднення. Ну а ті, хто хоче завжди мати чистим ковролін, але не готовий витрачати час на його регулярне прибирання, можуть скористатися послугами клінінгових компаній, які готові швидко і якісно проводити прибирання ковроліну з використанням спеціального обладнання і професійних миючих засобів.

Основу догляду за ковроліном складають його сухе і вологе прибирання. Суха прибирання повинно проводитися не рідше одного разу на тиждень за допомогою пилососа. Вологе прибирання ковроліну повинна робитися не частіше одного разу на місяць, оскільки в іншому випадку ковролін швидше втратить свій первинний зовнішній вигляд і прослужить недовго. Не варто зловживати частими вологе прибирання ще й тому, що поверхня ковроліну зазвичай містить просочення із спеціальних сумішей, що дозволяють більш ефективно захищати його від забруднень, а в результаті вологих прибирань дана просочення може поступово змиватися.

Особливості сухого чищення ковроліну

Суха чистка ковроліну за допомогою пилососа найбільш ефективна при використанні насадки, основу якої становить S-подібна спіраль, яку ще називають шнеком. Така насадка дозволяє ефективно прочісувати ворс покриття і видаляти забруднення, які розташовуються не тільки на поверхні килима, але і всередині. Використання такої щітки дозволяє також зберігати фактуру ворсу, який в процесі застосування пилососа повертається в початкове положення.

Для сухого чищення килима за допомогою пилососа можна використовувати сухі порошкові очисники, які володіють високим абсорбуючим властивістю. Порошок необхідно рівномірно розподілити на попередньо пропылесосенной поверхні ковроліну і залишити на час, вказаний на упаковці засобу.

Принцип дії сухого порошку для чищення килимів заснований на тому, що гранули порошку містять невелику кількість вологи, яка, випаровуючись, дозволяє гранулам звужуватися, вбираючи при цьому в себе частинки забруднення. Після такої чистки необхідно ще раз пропилососити поверхню ковроліну, щоб видалити з поверхні гранули миючого засобу разом із забрудненнями. Така чистка ковроліну не тільки вкрай проста, але і дуже ефективно, адже при використанні порошку вдається домогтися видалення до 90% забруднень. При цьому килим не піддається агресивному впливу рідких миючих засобів, що дозволяє істотно продовжити термін його служби.

Ще одним засобом, який можна використовувати для чищення килима, є спеціальна суха піна, яка продається в аерозольній упаковці. При нанесенні засобу на поверхню ковроліну і розподілі його щіткою, відбувається спінення складу. Через деякий час піна починає поступово осідати і зменшуватися в обсязі, витягаючи таким чином забруднення структури ковроліну. Потім ковролін потрібно просто ще раз очистити за допомогою пилососа і насолоджуватися його чистотою.

Волога чистка ковроліну

Волога чистка ковроліну проводиться за допомогою спеціального шампуню і миючого пилососа. Далеко не кожен ковролін здатний адекватно реагувати на проведення вологого чищення, тому краще робити її як можна рідше.

При наявності сильного забруднення краще запросити фахівців клінінгової компанії, які проведуть професійну чистку, яка більш ефективна.

Як чистити ковролін від складних плям

Для видалення складних плям з поверхні ковроліну використовуються спеціальні засоби для виведення плям, які здатні видаляти як органічні, так і не органічні забруднення без великих зусиль. За допомогою якісного засобу для виведення плям можна видалити з ковроліну пляма будь-якого походження, а також жувальну гумку, віск, лак для нігтів та багато іншого.

Проте є у сильних плямовивідників і дуже значний недолік, а саме те, що вони можуть чинити вплив на забарвлення ворсу килима, роблячи її менш інтенсивною. Особливо помітним використання плямовивідника може виявитися для ковроліну з натурального матеріалу.

Для того, щоб використання плямовивідника не стало причиною псування підлогового покриття, необхідно суворо дотримуватися вказівок, написані на упаковці засобу, не перевищувати концентрацію і час використання.

Народні засоби для чищення ковроліну від плям

При появі на поверхні ковроліну плям і окремих забруднень, можна спробувати вирішити проблему за допомогою спеціальних засобів для догляду за ковроліном, а можна перевірити ефективність більш дешевих коштів, які можна в домашніх умовах приготувати самостійно.

Плями від чорнила можна видалити з ковроліну за допомогою 50% розчину оцту, яким спочатку необхідно промити місце локалізації плями, а потім стерти за допомогою губки, змоченою в чистій воді.

Плями від крові видаляються мильним розчином, на 10% розведеним лугом. Після цього пляму необхідно протерти 10% розчином оцту і змити чистою водою.

Плями від чаю, кави, соку, а також плями рослинного походження можна спробувати видалити розчином, до складу якого входить 60% спирту і 40% оцту. Після пляму потрібно буде промити чистою водою.

Ефективність будь-якого засобу для видалення плям як домашнього, так і промислового виробництва, багато в чому залежить від того, наскільки швидко після появи плями воно було використано. Вивести свіжа пляма на ковроліні, як, втім, і на будь-якому іншому покритті, зазвичай буває набагато простіше, ніж пляма, якому кілька годин або тим більше днів.

Професійна чистка ковроліну

Відповідь на питання щодо того, як чистити ковролін на щоденній або щотижневій основі, зазвичай відомий практично кожному, а от про те, як робиться глибока чистка ковроліну, знають далеко не всі.

Дійсно якісна і глибока чистка ковроліну можливо лише при використанні професійних засобів і спеціального обладнання, тому для того, щоб повноцінно очистити свій ковролін, доведеться запрошувати для цих цілей фахівців клінінгових компаній.

Компанії, які професійно надають послуги з чищення ковроліну, пропонують сухе та вологе чищення, технології проведення яких мають принципові відмінності.

Професійна волога чистка ковроліну є вкрай ефективною в плані видалення забруднень, але може мати цілий ряд недоліків, а саме:

  • покриття після такої чистки залишається вологим;
  • недостатнє просушування ковроліну після вологого чищення може привести до його псування;
  • необхідно проводити чищення ковроліну у всьому приміщенні, а не тільки там, де на поверхні покриття є видимі забруднення;
  • існує ймовірність пошкодження меблів і наявності брызгав від роботи спеціальної техніки.

Глибока волога чистка ковроліну виправдана лише тоді, коли необхідно провести чистку голкопробивного килимового покриття, яке подібно повсті і просто не може бути повноцінно очищено при використанні інших способів.

Суха професійна чистка ковроліну проводиться при використанні описаних вище порошків абсорбентів і спеціальної техніки, яка дозволяє більш якісно розподілити порошок на поверхні покриття, а потім так само добре видалити його разом із забрудненнями.

Також для професійного чищення ковроліну використовуються паро – і піногенератори, які також досить ефективно можуть очищати поверхню ковроліну.

Захист ковроліну від забруднень

Найпростішим способом захисту ковроліну від забруднень є дбайливе поводження з них – використання змінного взуття, наявність захисних килимків біля вхідних дверей. Однак існують і спеціальні засоби, які здатні зробити поверхню ковроліну більш стійкою до забруднення. Завдяки використанню цих засобів можна зробити ковролін не сприйнятливим до рідким забруднювачів, які протягом 10-15 хвилин просто не зможуть вбратися, а також захистити його від глибокого проникнення твердих забруднювачів.

Як чистити ковролін: що можна очистити будинки, а з чим йти в хімчистку