Як дізнатися частоту оновлення монітора і скоротити час оновлення

Як дізнатися частоту оновлення монітора і скоротити час оновлення Монітор — це одна з найважливіших деталей комп’ютера. Адже без нього процесор не зможе повноцінно працювати. На моніторі відображається вся інформація, що передається з деталей ПК. Тому до його вибору слід підходити з особливою відповідальністю. Перш ніж купувати ЖК екран слід ознайомитися з таким параметром, як час відгуку. Що ж це таке?

Що значить час відгуку монітора

Зміст статті

  • Що значить час відгуку монітора
  • Від чого залежить час відгуку
  • Монітори з найшвидшим і самим повільним відгуком
  • Чи можна скоротити час відгуку?

Час відгуку — це варіант РК монітора, що показує швидкість, з якою піксель формує зображення на екрані. Він відображає часовий період, за який пікселі змінюють колір, зображення і яскравість. Основною проблемою сучасних моніторів є повільна зміна картинки, порівняно з моделями на основі ЕПТ. Тому якщо швидкість матриць повільна, тоді переміняється зображення може злегка плисти.

На замітку: виробники РК-моніторів активно працюють над проблемою зі швидкістю відгуку, і вже змогли досягти значних результатів.

Більшість сучасних ігрових моделей мають швидку швидкість реакції матриць, і дозволяють змінювати картинку на екрані без затримок.

Звертаючи увагу на такий важливий параметр. Слід пам’ятати: чим менше час відгуку, тим краще працює пристрій. Вимірювати швидкість зміни картинки можна кількома способами. Найчастіше ці параметри вже вказані характеристики моделі. Тому додатково займатися вимірами не доведеться.

Дізнатися швидкість матриць самостійно без допомоги спеціального обладнання неможливо. Тому з’ясувати цю характеристику у певної моделі можна за допомогою відеоогляду або вивчення параметрів в описі. Крім того, в різних магазинах можна перевірити пристрій на ділі. Наприклад, попросить включити який-небудь відеоролик або гру (якщо є).

У простих рідкокристалічних моделей в середньому швидкість реакції 8 мс. Її вистачає для перегляду відеороликів і різного контенту в інтернеті. Однак для сучасних ігор її буде недостатньо, зображення буде гальмувати. Ігрові монітори оснащені відгуком 1 і 2 мс. На них картинка передається максимально швидко і чітко.

Від чого залежить час відгуку

Як дізнатися частоту оновлення монітора і скоротити час оновленняЧас реакції матриці показує швидкість потрібну пікселю для зміни яскравості і зображення. Від сили пікселя буде залежати швидкість реакції матриць. Чим він сильніший, тим менше часу витрачається на реакцію матриць. Якщо піксель слабкий, тоді при зміні слайдів картинка може спотворюватися і гальмувати.

Пам’ятаєте! Час відгуку не вимірюється, це потрібно враховувати в першу чергу при виборі РК моделі.

Монітори з найшвидшим і самим повільним відгуком

На сьогодні різні виробники комп’ютерної техніки випускають сучасні моделі моніторів для всіх типів комп’ютерів. Є як потужні, так і більш прості варіанти. При виборі товару у першу чергу потрібно відштовхуватися від того, для чого купується техніка.

Як дізнатися частоту оновлення монітора і скоротити час оновленняЯкщо мета: ігри. Тоді варто вибирати такі моделі з опцією G-Sync або FreeSync. Ці моделі призначені для справжніх геймерів. До найбільш популярним моделям зі швидкістю відгуку 1 секунда відносять: AOC E2460SH, Dell Alienware, Philips 227E6LDSD.

Якщо ж необхідний простий варіант для стаціонарного комп’ютера, і ви не плануєте на нього встановлювати потужні ігри, програми. Тоді можна вибирати моделі з реакцією в 7-8 мс. Наприклад, такі як: Philips 243V5QSBA/01, Acer 21.5.

Чи можна скоротити час відгуку?

Швидкість реакції матриці на сьогодні є однією з найбільш актуальних проблем в рідкокристалічних екранів для ПК. Саме на неї багато виробників роблять вагомий акцент при розробці нових варіантів.

Як дізнатися частоту оновлення монітора і скоротити час оновленняУ багатьох користувачів часто виникає питання, чи можна скоротити швидкість відгуку, щоб поліпшити якість картинки? На практиці доведено, що таке зробити дійсно можна. Для цього використовується компенсація часу відгуку. Однак щоб розігнати матриці потрібні особливі вміння та знання в програмуванні. Тому далеко не кожен юзер зможе це зробити.

Час реакції матриці — це важливий показник, який відображає якість переданого зображення на екран. Щоб монітор вас радував гарною якістю і швидкістю переданої картинки вибирайте варіанти з реакцією в 2-3 мс. Вони досить потужні, і доступні за ціною.