Як дізнатися дозвіл монітора: різні способи

Так як дозвіл монітора — це одна з ключових характеристик, яку повинен знати кожен, то слід отримати інформацію про методи, які можна використовувати для того, щоб дізнатися дозвіл цього пристрою.

Як дізнатися дозвіл монітора через робочий стіл

Зміст статті

 • Як дізнатися дозвіл монітора через робочий стіл
 • Дізнаємося дозвіл через панель управління
 • Використання спеціальних інтернет-сервісів
 • Скріншот екрану і завантаження знімка в графічний редактор
 • Використання сторонніх програм

Як дізнатися дозвіл монітора: різні способиНайпростіший і надійний спосіб — скористатися робочим столом. Так як це перше, що бачить перед собою кожен користувач після включення комп’ютера, то цілком закономірно скористатися саме робочим столом. Для цього необхідно клацнути по ньому правою кнопкою миші. Після цього користувач зможе відкрити вікно з розділом «Дозвіл». У ньому можна знайти всю цікаву для користувача інформацію.

Цей метод може не спрацювати у випадку, якщо користувач встановив безліч програм, які відкриваються відразу ж після того, як він клікає правою кнопкою миші. Таке буває нечасто, тому потрібно заздалегідь знати, що потрібно натиснути на напис «Дозвіл». Інші програми, встановлені на комп’ютері, можу ускладнити її пошук.

Дізнаємося дозвіл через панель управління

Як дізнатися дозвіл монітора: різні способиВ даному випадку необхідно викликати панель управління. Це більш складний метод, яким слід користуватися лише в разі, якщо користувач з якихось причин не може скористатися робочим столом. Така ситуація виникає надзвичайно рідко, однак якщо вона станеться, а дізнатися дозвіл все-таки потрібно, то доведеться скористатися панеллю управління. Це гранично простий спосіб, проте, працює він далеко не завжди. Крім цього, користувачеві потрібно заздалегідь знати, як йому слід вчинити, щоб уникнути численних проблем.

Для того щоб зайти в панель керування, потрібно натиснути на меню «Пуск». Це стандартна процедура, яка зрозуміла більшості сучасних користувачів. Практично всі знають, де саме розташовується кнопка «Пуск». Проблеми можуть виникнути тільки у новачків. Справа в тому, що це меню не підписано. Знайти його можна в лівому нижньому кутку екрана. Воно позначене 4 кольорами: зеленим, жовтим, червоним і синім. Після того, як меню знайдено, потрібно знайти «Панель управління». Для того щоб це зробити, доведеться водити курсором миші, так як в різних версіях операційної системи вона знаходиться в різних місцях. Найчастіше її можна знайти в випадаючому правому меню, яке з’являється після натискання меню «Пуск».

Важливо. Якщо це не так, то користувачеві потрібно спробувати знайти меню в списку. Також можна скористатись пошуком і ввести запит «Панель управління» у вікно пошуку. Знайти вікно пошуку можна по значку «Збільшувальне скло».

Коли панель управління все ж буде знайдена, користувачеві залишається лише знайти блок під назвою «Оформлення та персоналізація». Цей блок досить великий, тому ніяких проблем з його пошуком виникнути не повинно. Якщо це все-таки трапиться, то рекомендується вивчити інструкцію до операційної системи.

У цьому блоці користувачеві необхідно кликнути по вкладці «Налаштування дозволу». Саме в цій вкладці і можна знайти цікаву для нас інформацію. Якщо користувач заплутається, то вийти зі складної ситуації простіше простого: у вкладці є наступні меню: «Вибір дисплея» і «Зміна роздільної здатності». В даному випадку нас цікавить саме другий пункт. Подивившись на нього, можна побачити цифри, які позначають роздільну здатність монітора. Зазвичай дозвіл вимірюють у такій величині, як пікселі. Мова йде про точках по висоті, а також точках по ширині.

Використання спеціальних інтернет-сервісів

Існують і спеціальні інтернет-сервіси, однак, користуватися ними не так вже і просто. Рекомендується зайти на сайт виробника монітора і знайти такий сервіс. У такому разі можна визначити дозвіл максимально точно, так як сторонні сервіси можуть виявитися дуже неточними.

Також можна порекомендувати сервіс myresolutionis.ru. Це самий популярний сервіс в Рунеті.

Скріншот екрану і завантаження знімка в графічний редактор

Як дізнатися дозвіл монітора: різні способиЦей спосіб можна назвати найскладнішим. Він потрібен лише у виняткових ситуаціях, коли отримати інформацію якимось іншим способом неможливо, хоча таке буває рідко.

 • Перше, що потрібно зробити, — розібратися з методом зняття скріншота на ПК. Зазвичай для цього потрібно натиснути клавішу FN і клавішу Prt Sc. Після цього в буфері обміну (внутрішньої пам’яті ПК) з’явиться знімок екрану. Потім його потрібно завантажити в один з графічних редакторів. Найпростіший з них — це Paint. Він володіє мінімальним функціоналом і його можливостей достатньо для вирішення побутових завдань. Також цей редактор можна порадити тим, кому б хотілося не встановлювати якісь сторонні програми.
 • Отже, після того, як знімок зроблений, користувачеві потрібно як можна швидше завантажити його в редактор. Для цього потрібно відкрити його і натиснути на білому полі «Вставити». Для цього потрібно натиснути праву кнопку миші, а потім в меню, що з’явилося, вибрати відповідний пункт. З цим завданням може впоратися кожен, тому про складнощі говорити не доводиться.
 • Потім потрібно зберегти зображення. Після цього потрібно знайти його в файловому сховищі, а потім натиснути на нього правою кнопкою миші, щоб переглянути властивості. У них і повинно бути вказано дозвіл знімка, яке і є дозволом дисплея.
 • Використання сторонніх програм

  Сторонні програми можуть бути корисні тим, хто хотів би якомога детальніше вивчити всі особливості свого монітора. Вони можуть дати більш повну та детальну інформацію про дозвіл, а також про численні параметри комп’ютера і дисплея зокрема. Більш того, за допомогою певних програм можна отримати інформацію про так званих «битих пікселів», які не дозволять скористатися всім функціоналом монітора.

  Сторонні програми — це найкращий варіант для тих, кому потрібно отримати більш повну інформацію про дозвіл. В якості такої програми можна порекомендувати «Еверест». Вона має гранично простим інтерфейсом, яким може користуватися кожен користувач. Для цього не потрібно бути великим «гуру» в програмуванні або веб-дизайні. Програма «Еверест» — це відмінний варіант для тих, кому потрібно отримати дані всього після пари кліків мишею. Завантажити цю програму можна на офіційному сайті, так і на різних тематичних форумах.