Як дізнатися герцовку моніторі – найважливіша інформація про герцовке

Як дізнатися герцовку моніторі  найважливіша інформація про герцовкеКожен дисплей (монітор) не обходиться без такої характеристики, як герцовка. Інакше її називають частотою оновлення екрану. Це виключно важливий технічний показник, знати про який повинен кожен. Саме цей показник може продемонструвати те, як швидко оновлюється зображення на екрані. Особливо це важливо для геймерів. Скільки герц в моніторі або ноутбуці — одна з перших речей, на яку вони звертають увагу.

Для яких цілей особливо важлива герцовка?

Зміст статті

 • Для яких цілей особливо важлива герцовка?
 • Яка існує герцовка монітора
 • Які існують способи розігнати комп’ютер
 • Яка герцовка в сучасних комп’ютерів

Цей показник має значення як під час комп’ютерних ігор, так і під час серфінгу в інтернеті або при розробці ПО. Складно знайти більш відповідний технічний показник, який би дозволив судити про якість монітора. З його допомогою можна з легкістю займатися самими різними робочими завданнями або навіть розвагами.

 

Як дізнатися герцовку моніторі  найважливіша інформація про герцовке

У деяких випадках знати про герцовке принципово важливо, якщо мова йде про роботу з графікою. Кожному серйозному графічному дизайнерові потрібно точно знати, яка герцовка у його монітора комп’ютера. Лише в такому випадку можна бути впевненим в тому, що можливостей екрана достатньо для вирішення типових робочих завдань.

Герцовка — це найважливіший параметр для моніторів, які призначені для перегляду тривимірних фільмів або ігор. У такому випадку потрібно купувати екрани, які володіють не менше 120 гц. Якщо монітор не підтримує, картинка буде гальмувати, а перегляд фільму стане куди менш комфортабельним. Не дивно, що багато покупців звертають на цей параметр найпильнішу увагу, адже тривимірні технології швидко розвиваються, тому користувачі все частіше хочуть дивитися фільми в новому форматі.

ВАЖЛИВО! При покупці необхідно знати, де подивитися і перевірити герці ноутбука.

Яка існує герцовка монітора

Герцовка екрану залежить від того, для яких саме цілей він був створений. У разі, якщо монітор призначений для комп’ютерних ігор, то в такому випадку показник повинен становити хоча б 90 Гц. Втім, у більшості екранів частота оновлення рідко перевищує 70Гц. Це пов’язано з тим фактом, що більша частина сучасних комп’ютерів не призначена для комп’ютерних ігор. Вони використовуються для вирішення побутових завдань, які жодним чином не пов’язані зі швидкою зміною кадрів на екрані.

Також на ринку представлені монітори, які можуть похвалитися частотою оновлення екрану 120 Гц. Такі екрани можна рекомендувати любителям тривимірних технологій. Вони можуть вже в магазині зрозуміти, який саме їм підійде монітор. Не дивно, що такі монітори потребують такої герцовке.

ДОВІДКА! Вся справа в тому, що тривимірні технології створюють зайве навантаження, тож не дивно, що в більшості випадків потрібен такий показник частоти оновлення екрану.

Як дізнатися герцовку моніторі  найважливіша інформація про герцовкеВважається, що мінімально можлива частота плавності руху досягає приблизно 15 кадрів в секунду. Цього цілком достатньо для того, щоб зображення виглядало плавним і ні в якому разі не мерехтіло. Варто зазначити, що ця інформація була встановлена експериментально ще на зорі створення кінематографа.

Дізнатися герцовку в самих популярних версіях ОС простіше простого. Для цього потрібно зайти в меню «Пуск», а потім знайти меню «Додаткові параметри дисплея». Воно знаходиться у вкладці параметри. Тим, хто хотів би отримати більш точну інформацію про герцовке свого монітора, варто звернутися до стороннім програмам. В такому випадку можна бути впевненим в тому, що інформація буде куди більш точної і грамотною.

На просторах інтернету можна знайти безліч програм, призначених для перевірки цього параметра, які не сильно відрізняються один від одного. Саме тому рекомендується вибирати ту, інтерфейс якої здається найбільш простим і зрозумілим. У такому випадку користуватися цією програмою буде набагато приємніше.

Які існують способи розігнати комп’ютер

Для того, щоб розігнати комп’ютер і зробити його більш продуктивним, потрібно докласти чимало зусиль. Найчастіше користувачі намагаються розігнати його. Що ж потрібно зробити, щоб розігнати комп’ютер? Навіщо це потрібні і які загрози можуть очікувати недосвідчених користувачів?

Вся справа в тому, що найчастіше розгін комп’ютера потрібно для того, щоб підвищити продуктивність в іграх. Навіть дуже посередній ПК може «потягнути» останні ігрові новинки, якщо вдасться розігнати його. Це відмінний варіант як для тих, хто погано розбирається в комп’ютерному «залізі», так і для досвідчених користувачів.

Як дізнатися герцовку моніторі  найважливіша інформація про герцовке

Єдина загроза, яка чекає тих, хто спробує вчинити подібним чином, стосується ймовірності виходу ПК з ладу. Це буде можливо, якщо користувач розжене власний комп’ютер занадто сильно. Тоді важливі складові компоненти всередині можуть перегоріти. Після цього ПК може і зовсім вимкнутися, а знову включити його вдасться лише через тривалий час і після походу в сервісний центр.

ДОВІДКА! Для того, щоб не допустити настільки жахливого сценарій розвитку подій, потрібно дотримуватися хоча б самі елементарні правила. В такому разі про всі проблеми можна буде забути.

Отже, що ж потрібно зробити, щоб успішно розігнати комп’ютер?

 • Для початку слід вибрати один з двох методів. Для розгону можна скористатися або сторонніми програмами, скачанными в інтернеті, або зробити це з Біоса. Тим, хто не знає, що таке БІОС, краще відразу перейти до першого варіанту. У такому разі ймовірність виходу ПК з ладу буде значно менше.
 • Користуватися сторонніми програмами гранично просто. Для цього не потрібно бути програмістом або великим фахівцем з розгону комп’ютера, однак і домогтися видатних результатів теж не вийде. Зокрема, у такому разі можна розраховувати на досить посередні результати. Зазвичай програми, які призначені для розгону, не дозволяють збільшити потужність комп’ютера більше, ніж на 30%. Якщо ж знайти програми, створені програмістами-початківцями, то там можливо все, проте надто великий розгін — це серйозна загрозу ПК, тому зайвий раз ризикувати не варто.
 • Якщо ж спробувати розігнати комп’ютер з Біоса, то для початку слід зайти в нього. Для цього треба натиснути клавішу, про яку сказано на екрані комп’ютера. Зазвичай це або F1, або Del. Якщо ж під час завантаження не з’являється ніяких повідомлень на екрані, то рекомендується вивчити інструкцію до материнської плати. У ній повинна міститися потрібна інформація.

  Отже, після того, як користувачу вдалося зайти в БІОС, йому необхідно знайти меню, яке відповідає за герцовку процесора і відеокарти. У всіх виробників різні Біоси, тому потрібно орієнтуватися на англійські позначення Hz (Гц російською).

  Якщо все пройшло успішно, то потрібно перезавантажити комп’ютер. Також варто пам’ятати про те, що якщо пристрій було розігнано, то в такому випадку велика ймовірність того, що ПК може перегрітися, тому рекомендується підвищити інтенсивність роботи вентиляторів. У такому разі вдасться поліпшити охолодження комп’ютера, що може виявитися як не можна до речі.

  Яка герцовка в сучасних комп’ютерів

  Коли мова йде про герцовке комп’ютерів, то найчастіше мається на увазі герцовка центрального процесора, так як саме він і є ключовим компонентом будь-якого ПК. Частота процесорів сьогодні може досягати майже 4 Гц, однак якщо мова йде про розігнаних процесорах, то частота може бути і вище.

  ДОВІДКА! Для вирішення більшості побутових завдань достатньо 2-3 Гц. Також варто розуміти, що частота — це не єдина характеристика ЦПУ, яка позначається на продуктивності.

  Як дізнатися герцовку моніторі  найважливіша інформація про герцовкеТакож грає роль і обсяг кеш-пам’яті, і багато інших параметрів, тому не варто приділяти частоті занадто велику увагу, тільки якщо це не ігровий комп’ютер. У випадку з іграми все кардинально змінюється. Вони потребують виключно потужних процесорах з високою частотою. Лише в такому разі ігри не будуть гальмувати і геймер зможе отримати максимум задоволення від ігрового процесу.

  Герцовка ігрових ПК досягає 3-4 Гц. Цього вистачає для вирішення більшості завдання. Якщо ж частота буде менше, то під час гри можуть спостерігатися так звані «лаги», тобто пригальмовування «картинки». Це дуже неприємно. Якщо частота менше, то ПК можна розігнати, про що було сказано вище по тексту. Герцовка — це найважливіший показник, коли мова йде про ігрових комп’ютерах і ПК для роботи з графікою.