Ті, хто зовсім недавно став щасливим власником нового підлоги з ламінату часто задаються питанням чи можна мити ламінат і чим мити ламінат, щоб він довше зберігав свій привабливий зовнішній вигляд і не втратив своїх якостей в результаті неправильного догляду.

Варто відзначити, що ламінат досить невибагливий у догляді, проте необхідно все ж знати певні правила, які допоможуть зробити цей догляд якісним і безпечним для покриття.

Як мити підлоги з ламінату

Найпростішим способом того, як мити підлоги з ламінату, є звичайне миття за допомогою чистої води і вологої ганчірки. При цьому необхідно стежити за тим, щоб ганчірка для миття підлоги не була надто вологою, а у разі попадання надлишків води на підлогу намагатися оперативно їх витирати. У завершенні такої вологого прибирання не зайвим буде додатково протерти підлогу сухий або дуже добре віджатою ганчіркою, щоб остаточно переконатися в тому, що на поверхні підлоги не залишилося зайвої вологи.

Необхідно знати про те, що миття підлоги занадто вологою ганчіркою може призвести до потрапляння вологи у шви між панелями ламінату, в результаті чого внутрішній шар покриття може розбухнути, що призведе до погіршення зовнішнього вигляду і експлуатаційних якостей ламінату. Звичайно, від одноразової занадто вологого прибирання цього, швидше за все, не станеться, а от якщо практикувати таку прибирання на регулярній основі, це рано чи пізно обов’язково трапиться.

Для вологого прибирання ламінату можна використовувати спеціальні щітки-губки, які особливо гарні в тих ситуаціях, коли підлога є чистим і необхідно лише зібрати з його поверхні частинки пилу, крихти, волосся і т. п.

Чим мити ламінат

Як вже було сказано вище, відповідаючи на питання чим мити ламінат, можна вибрати просто вологу ганчірку або швабру і чисту воду. Однак існує досить великий вибір спеціальних миючих засобів, які призначені для більш ефективного догляду за цим підлоговим покриттям.

Миючі засоби для ламінату не обов’язково використовувати під час кожної вологого прибирання – достатньо буде робити це 1 раз в 3-4 прибирання або навіть рідше в залежності від інтенсивності і характеру забруднення підлоги. Для миття ламінату варто використовувати не просто миючі засоби, а тільки спеціальні засоби, призначені виключно для догляду за цим покриттям. Ні в якому разі не можна використовувати засоби з абразивним ефектом, а також жорсткі губки, які можуть пошкодити поверхню ламінату і залишити на ньому подряпини.

Складні плями з поверхні ламінату можна видалити за допомогою невеликої кількості ацетону або етилового спирту, які наносяться безпосередньо на місце забруднення на дуже короткий термін, а потім стираються за допомогою вологої ганчірки.

Існують також рекомендації щодо того, як видаляти з поверхні ламінату ті чи інші забруднення. Так, наприклад, плями, що залишилися від гуми або кольорових олівців можна видалити за допомогою сухої нейлонової тканини, плями від чаю, вина і ягід у вологому вигляді прибираються звичайною ганчіркою, а у висохлому вигляді з використанням спеціального миючого засобу. Для видалення плям від лаку для нігтів, чорнила, фломастерів, як вже говорилося вище, можна використовувати спирт або ацетон, які повинні наноситися виключно на місце плями.

Крім засобів для миття ламінату, існують також спеціальні засоби для натирання ламінату, які допоможуть повернути потускневшему в результаті експлуатації покриттю початковий глянсовий блиск. Необхідно пам’ятати, що це повинні бути кошти, призначені саме для ламінованого покриття, а не засоби для натирання паркету, оскільки структура їх помітно відрізняється і засіб для натирання паркету є абсолютно марним для ламінату.

Догляд за ламінатом за допомогою миючого пилососа

Ще одне питання, яке хвилює власників підлоги з ламінату, можна використовувати для догляду за такою підлогою миючі пилососи. Традиційно використовувати миючі пилососи для догляду за ламінатом не рекомендується, однак варто розуміти, що багато чого тут залежить від якості і властивостей ламінованого покриття, а також особливостей роботи миючого пилососа.

Більшість моделей миючих пилососів після роботи залишають на поверхні підлоги досить велику кількість вологи, яка може нашкодити ламінату. Звичайно, можна після використання миючого пилососа додатково протирати підлогу сухою ганчіркою, проте це вже буде подвійна робота, яка робить використання миючого пилососа недоцільним, а також не може гарантувати того, що за час, що волога не встигне проникнути в шви.

У зв’язку з цим хотілося сказати, що, швидше за все, доцільніше для догляду за ламінатом буде використовувати звичайний пилосос, який допоможе видалити сухі забруднення з поверхні підлоги, а після пилососа додатково протерти підлогу вологою ганчіркою, яка зробить прибирання більш ефективною.

При правильному догляді і дотриманні норм експлуатації підлога з ламінату може прослужити близько 10-15 років, що можна вважати досить непоганим результатом, для досягнення якого достатньо буде дотримуватися наведені вище рекомендації.