Одного разу, забігши в ранковому поспіху у ванну кімнату і в черговий раз спіткнувшись про стару відкололася в позаминулому столітті кахельну плитку, ви приймете стоїчне рішення, змінити це убоге мотлох на нове покриття. Проте одного бажання мало, потрібні ще знання, так і досвід теж би не завадив. От тільки де його взяти, цей досвід? Поспішаємо вас порадувати: виявляється, щоб дізнатися, як класти плитку у ванній, зовсім не обов’язково йти навчатися в будівельний технікум, досить мати доступ до інтернету. А далі? Далі все просто: знайти потрібну інформацію, прочитати, запам’ятати і втілити в життя свій задум.

Підлогова плитка у ванній — саме правильне покриття

Зміст

 • Підготовка підстави підлоги
  • Підготовка бетонної підлоги
  • Підготовка старої плитки
  • Підготовка дерев’яної підлоги
 • Розмітка підлоги
 • Укладання плитки
 • Затирка швів
 • Укладання плитки у ванній — відео інструкція
 • ? Підготовка підстави підлоги

  На першому етапі потрібно оцінити стан основи підлоги і, виходячи з цього, прийняти рішення — класти плитку прямо на стару підлогу, або ж знімати покриття і робити нову стяжку. Фахівці рекомендують повністю позбавлятися від старого покриття і навіть знімати стяжку, але це забере купу часу і сил. Тому сто разів подумайте, перш ніж зробити такий широкий жест. Бути може все не так вже й погано.

  ? Підготовка бетонної підлоги

  Якщо бетонна стяжка «потріпалася», має нерівності, то доведеться витратити трохи часу на відновлення. Найоптимальніший варіант — наливна підлога — спеціальна самонивелирующаяся суміш для вирівнювання бетонних підлог. Швидко і дуже просто. Ось тільки не завжди наливна підлога може виручити. Бувають досить складні випадки, коли поверхня підлоги має численні вибоїни і перекоси. Тут вже не вдасться відбутися малою кров’ю, доведеться або монтувати суху стяжку, або приступати до заливання цементно-піщаного розчину.

  Перш ніж приступати до вирівнювання старої стяжки потрібно загрунтувати її спеціальний антисептичним розчином, який забезпечить захист підстави від вологи і різноманітних грибків. Потім потрібно обробити всю поверхню підлоги у ванній кімнаті гідроізолюючим складом представляє собою в’язку каучуко-бітумну емульсію без запаху. Вона відмінно захищає підлогу від вологи і корозії. Наносити її потрібно не тільки на підставу стяжки, але і особливу увагу приділити стиках підлоги і стін, так як саме це місце найбільше любить вода — вона просочується крізь щілини і руйнує стяжку, перетворюючи ваш пол в моторошне видовище.

  Наступний етап — безпосередньо вирівнювання підлоги. Проводять його тим методом, який зручний, але фахівці рекомендують для ванних кімнат використовувати цементно-піщані розчини або готові суміші для вирівнювання. Суха стяжка для ванної кімнати теж придатна, але все ж менш краща.

  ? Підготовка старої плитки

  Плитку можна класти і на стару кераміку, але тільки в тому випадку, якщо вона достатньо міцна і не має дефектів. Перевірте, чи міцно тримається плитка за клей, не хитаються окремі її елементи, рівна поверхня? Якщо на всі ці питання ви відповіли ствердно, значить, можна буде зробити укладання нового покриття прямо на старе.

  Ну а якщо дефекти виявлено, і їх кількість незначна, то можна частково відреставрувати підстава, підготувавши його таким чином до монтажу нової керамічної плитки. Розбиті і хитаються елементи потрібно видалити, а місце, що звільнилося, заповнити цементом або штукатуркою. Також вам доведеться провести роботи по перетворенню гладкою глянцевою плитки у шорстку, в іншому випадку клейовий склад просто не пристане до основи. Суміш Бетоноконтакт — це вірний спосіб «приборкати» глянцевого монстра. Розведіть її з водою і нанесіть шпателем на стару плитку. Через кілька годин гладка поверхня перестане бути такою і ви зможете сміливо проводити роботи з укладання нового покриття.

  ? Підготовка дерев’яної підлоги

  У багатьох приватних будинках замість звичного бетонної підлоги лежать дошки. Як укладати плитку у ванній, якщо підстава підлога дерев’яна? Дуже просто.

  Для початку уважно вивчіть свою стать. Якщо дошки підгнилі, тріснуті, розбухлі від води, то їх доведеться ліквідувати і стелити нові, бажано товстіший. Якщо ж деревина хороша і міцна, а міцні дошки, то підбийте молотком виступаючі капелюшки цвяхів і зріжте рубанком всі нерівності і сучки, які стануть перешкодою у подальшому укладанні на підставу підлоги аркушів ГВЛ або азбесто-цементних плит.

  Далі обробіть поверхню підлоги антисептиком і застеліть його гідроізолюючим матеріалом. Наступний крок — монтаж азбесто-цементних плит товщиною не менше 10 мм у два шари. Причому шви верхнього і нижнього шарів не повинні збігатися щоб уникнути протікання. Листи просто прикручуються саморізами до дощок. Потім знову обробка антисептиком і безпосередньо укладання плитки з використання якісного клею.

  Укладання плитки на дерев’яну основу

  ? Розмітка підлоги

  Укладання плитки у ванній починається з її примірки і нанесення розмітки. Акуратно дістаньте плитку з упаковки і викладіть її на чистий сухий пол. Кладіть так, як би ви хотіли, щоб виглядав ваш новий підлогу. Особливу увагу приділіть кутах і тим плиток, які лежать біля стін і сантехніки. Мета такої пробної розкладки полягає в тому, щоб побачити, де в результаті виявляться стики плиток і як буде виглядати кінцевий варіант. Краще, щоб у найбільш помітних місцях (тих, які одразу кидаються в очі при вході в приміщення) плитка не лягла шматками і не обрізали. Всі обрізки бажано «заховати» під ванною, раковиною, унітазом.

  Господар цієї ванної кімнати вибрав дуже незвичайну розкладку

  Важливо: при укладанні плитки намагайтеся зберігати єдиний стиль у всіх приміщеннях. Якщо для кухні і коридору ви вибрали діагональну розкладку, то у ванній дотримуйтеся того ж принципу.

  На початковому етапі не поспішайте — краще подовше «покрутіть» плитки, поекспериментуйте, спробуйте різні типи розкладки, продумайте малюнок (якщо плитка кольорова). А коли ви приїдете до консенсусу з самим собою і своїми домашніми, можете переходить до нанесення розмітки.

  Діагональна розкладка плитки у ванній

  Горизонтальна розкладка плитки у ванній

  Зробити її можна по різному, але самий популярний і простий спосіб — намалювати сітку крейдою прямо на підлозі. Для цього, акуратно прибираючи плитки, виберіть центральний вузол, що складається з 4 елементів. Не зсовуючи його з місця, прочертите пряму лінію уздовж однієї із сторін цього квадрата або прямокутника до стіни. Те ж саме зробіть з перпендикулярного краю. Таким чином ви отримаєте центральну розмітку. Крейда в процесі укладання може стертися з поверхні підлоги, тому для підстраховки натягніть мотузки прямо над цими лініями. В результаті у вас вийдуть чотири сегмента, приблизно рівні по площі.

  Закінчивши «креслярські роботи», приберіть центральні плитки і приступайте нарешті до укладання.

  ? Укладання плитки

  Оздоблення плиткою ванної кімнати повинна здійснюватися з використанням спеціального клею для керамічної плитки. Ні в якому разі не можна «саджати» кераміку на звичайний розчин з цементу й піску — така конструкція швидко вийде з ладу, почне руйнуватися і в результаті ви залишитеся «біля розбитого корита».

  Наносити клей потрібно плоским шпателем досить товстим шаром (близько 3-5 мм). Змастіть їм приблизно один квадратний метр підлоги, починаючи з центральної його частини. Для цього виберіть один з двох далеких сегментів, утворених при перетині натягнутих мотузок. Розподіляти клей потрібно рівномірно, так, щоб ніде не залишалося вільних ділянок. Перевернувши шпатель зубчастою стороною, проведіть їм по поверхні клейового складу, залишаючи за собою рівні борозенки. Ці хвилеподібні смуги допоможуть вашій плитці міцно «вчепитися» в клей.

  Важливо: чим більше розмір плитки, тим глибше повинні бути хвилі. Так, для плитки розміром 300х300 підійде шпатель з довжиною зубців до 6 мм.

  Найперша плитка — найважливіша, як вона ляже, таким і буде ваш пол. Акуратно притисніть її до клею, підігнавши прямо до ліній розмітки. Потім таким же чином укладіть другу, відступивши від першої 1-2 мм. Між двома сусідніми елементами застроміть пластикові розпірки — вони будуть контролювати відстань від однієї плитки до іншого. Саме ці маленькі деталі допоможуть вам створити гарне полотно з однаковими швами, а не потворну «мазанину».

  Всякий раз перевіряйте якість роботи рівнем

  Уклавши перший квадратний метр і ретельно перевіривши всі рівнем, можете йти на перекур і «перечай» — 30-35 хвилин одна сторона першого сегменту буде підсихати (уважно прочитайте інструкцію до клею, там обов’язково буде вказано час засихання суміші). Навіщо стільки чекати? Просто потрібно буде дочекатися поки центральний вузол майбутнього плиткової підлоги висохне, адже саме він згодом буде відправною точкою для всіх наступних елементів.

  Отже, як покласти плитку у ванній, вам вже більш-менш зрозуміло, але все ж продовжуємо, адже далі починається найцікавіша частина процесу — основна укладання. Бажано не перекидатися на новий сегмент, а закінчити розпочатий, при цьому не варто доходити до стіни, обрізаючи плитку — залиште це заняття на потім.

  Важливо: плитку великого розміру перед укладанням на підлогу потрібно обов’язково змащувати тонким шаром клейового складу. Це забезпечить кращу адгезію з основою.

  Ще один важливий момент, що стосується розпірок. Вибирайте самі маленькі і тонкі, адже ванна кімната — зона підвищеної вологості. Широкі шви між плитками — «не є добре». Чим вони тонше і непомітніше, тим менше ймовірність того, що вода просочується через них і потрапить під покриття, викликавши масу неприємностей.

  Пластикові розпірки — гарант однакових швів

  Закінчивши укладання цілих плиток і залишивши порожніми проміжки біля стін та сантехніки, можете братися за обрізку деяких елементів. Способів різання плитки існує предостатньо, проте самим простим і швидким інструментом для цих цілей є ручний плиткоріз. З його допомогою можна виконати дуже точні розрізи, а також він дозволяє заощадити гроші на запасні елементи плитки, яка дуже часто ламається при інших видах різання.

  ? Затирка швів

  Після того, як остання плитка придбала свій новий будинок, вам доведеться покинути «поле бою» приблизно на добу, а то й двоє (точний час підсихання уточніть на упаковці клейового складу). В цей час ходити по підлозі категорично забороняється.

  Через зазначений термін акуратно перевірте якість приклеювання і, переконавшись, що все ідеально і надійно, можна приступати до останньої стадії виконання робіт — затірці швів. Для цього використовують два типи матеріалів: суміш на основі епоксидної смоли і суміш на основі цементу. Підберіть колір, такий, щоб він поєднувався з вашої плиткою чи ж навпаки яскраво виділявся на її тлі, надаючи приміщенню ванної кімнати оригінальний і неповторний образ.

  Затирка швів гумовим шпателем

  Затирка у своєму використанні дуже проста: змішайте розчин з водою в тих пропорціях, що вказані в інструкції. Потім акуратно за допомогою гумового шпателя нанесіть отриману суміш в щілини між плитками. При цьому орудувати шпателем потрібно в двох напрямках — спочатку поперек шва, а потім вздовж нього. Розчин повинен повністю заповнити собою проміжки між плитками, інакше після висихання ви зможете спостерігати цікаву картину — в одному місці підлога рівна, випещений, а в іншому — непоказний, наче побитий градом.

  Відразу ж після нанесення видаліть надлишки розчину вологою губкою і дайте швах просохнути хвилин 30. Через це час повторіть процедуру з вологою губкою ще раз і знову дайте час для підсихання, тільки тепер не півгодини, а приблизно годину. Перевірте ще раз, всі ви видалили, чи немає де-небудь залишків суміші. Якщо ви не помітите «липкого ворога», то після повного висихання затірки видалити її буде дуже складно.

  ? Укладання плитки у ванній — відео інструкція

  Укладання плитки у ванній — відео інструкцію ви можете переглянути прямо зараз — процес досить трудомісткий і кропіткий, але при належному рівні майстерності він не займе багато часу. Головне — чітко дотримуйтесь розмітці і тим радам, які ви прочитали на сторінках сайту.

  Тепер ви знаєте, як викласти плитку у ванній, тепер ви до зубів озброєні корисною інформацією, яка обов’язково стане вам у нагоді під час ремонту і тепер ви зможете впоратися навіть з найскладнішою задачею.