Як красиво оформити кухонне вікно – сучасні варіанти

Зміст статті:

 • Оформлення вікна тюлем
 • Один із способів — Жалюзі
 • Штори
 • Портьєри
 • Ламбрекени

Освітлення на кухні є не менш важливим фактором, ніж підбір меблів, шпалер або інших необхідних елементів оформлення приміщення. А вікно в денний час дозволяє наповнювати кухню сонячними променями. І, виходячи з цього, можна зробити висновок, що оформлення вікон на кухні потребує особливої уваги. Вікна можна стильно, оригінально і сучасно прикрасити за допомогою тюлі, жалюзі, шторок, портьєрів і ламбрекенів для кухні. Щоб зрозуміти, чи підходить чи подобається вам той або інший спосіб оформлення кухонного вікна, потрібно розглянути вищеописані варіанти детальніше.

Як красиво оформити кухонне вікно – сучасні варіанти

Пам’ятайте, що будь-який варіант оформлення кухонного вікна слід починати з підбору стилю, потім забарвлення і потім з підбору тканини. Також дуже важлива функціональність оформлення вікна на кухні. Наприклад, сірий і похмурий вигляд за вікном можна приховати за допомогою суцільних штор або жалюзі, а красивий, затишний, чистий і весняний пейзаж краще не ховати під громіздкими шторами. Для нього краще використовувати легкий і прозорий варіант оформлення кухонного віконного отвору.

Оформлення вікна тюлем

Тюль на кухню господині купують для того, щоб трохи розвіяти сонячне світло в приміщенні. Цей варіант оформлення кухонного вікна користується високою популярністю і попитом і в сучасний час. Ринок штор пропонує досить широкий асортимент тюлю, яку можна підібрати практично під будь-який стиль інтер’єру. Замість тюлі дуже часто використовують штори-намиста або штори-нитки. Всі ці види фіранок дуже добре пропускають свіже повітря, що для кухні є дуже важливим фактором. Тюль на кухню можна купувати разом з фіранками й завісами, так як він дуже добре комбінується з ними. Пам’ятайте, що тюль практично завжди шиється з легкої тканини, яка може коливатися від навіть невеликого подуву вітру, тому їх розташовувати поблизу варильної поверхні забороняється.

Як красиво оформити кухонне вікно – сучасні варіанти

Один із способів — Жалюзі

У багатьох квартирах біля вікна розташована робоча або варильна поверхня. Це може не дозволити купити гардини або ламбрекен, так як вони дуже часто будуть бруднитися, будуть захаращувати кухонне простір своїми складними декораціями і це просто небезпечно. Для таких випадків можна використовувати жалюзі для кухні. Вони бувають найрізноманітніших кольорів, форм і виготовляються з багатьох матеріалів. Наприклад, форма може бути:

 • Горизонтальною. Найпоширеніша форма, яка здатна максимально перекрити надходження сонячного світла в приміщення. Самим прийнятним стилем інтер’єру для горизонтальних жалюзі є хай-тек.
 • Вертикальної. Зазвичай для виготовлення такого виду жалюзі використовуються непроникна, ажурна або прозора тканина. Вибирайте вертикальні жалюзі для кухні зі спеціальним покриттям, яке називається полівінілхлорид. Це покриття дозволяє легко мити і чистити виріб. Особливість вертикальних жалюзі полягає в тому, що вони можуть візуально «підняти» кухонні стелі.
 • Рулонної. Вона має вигляд суцільного полотна, на якому може бути абсолютно будь-який малюнок. Вагома перевага полягає в поєднанні таких жалюзі з різноманітними фіранками. А єдиний недолік таких видів жалюзі полягає в тому, що їх досить складно самостійно почистити.
 • Між рамний вид жалюзі.

Як красиво оформити кухонне вікно – сучасні варіанти

Використовувані матеріали можуть бути наступними:

 • Пластик (цей матеріал досить простий і зручний у догляді, а також він непогано може захистити кухню від променів сонця).
 • Алюміній (цей матеріал відрізняється від пластику своєю підвищеною щільністю, що дозволяє ще більше захистити кухонне приміщення від денного світла).
 • Дерево (канадська липа, коркове дерево, бамбук). Цей матеріал здатний створити неймовірну атмосферу вашої кухні, але його не рекомендується використовувати на вікнах, які знаходяться занадто близько до варильної поверхні.
 • Бамбук (жалюзі з такого матеріалу виглядають елегантно і стильно).
 • Тканина (цей матеріал не настільки захистить вашу кухню від сонця, ніж пластикові, алюмінієві або бамбукові жалюзі, але, тим не менш, тканинні жалюзі можна дуже часто зустріти в сучасному оформленні кухонного вікна).

Вони, на відміну від будь-яких кухонних штор, легко миються і чистяться, що для кухні важливо. Жалюзі чудово поєднуються з фіранками, шторами та ламбрекенами.

Штори

Сьогодні шторки на кухню господині купують найчастіше, тому що їх на ринку представлений широкий асортимент в найрізноманітніших стилях:

 • Римському
 • Японською
 • Рулонні штори
 • Гардини
 • Австрійському
 • Французькою
 • Штори на люверсах
 • Класичному
 • Бамбукові
 • Різні комбінації з декількох матерій і видів штор.

Як красиво оформити кухонне вікно – сучасні варіанти

Будь обраний стиль і вигляд шторок для кухні обов’язково повинен вписуватися в інтер’єр і гармонійно доповнювати його. Практичність вибраних штор також не повинна бути на останньому місці. Вибір штор ще залежить від габаритів кухні – у маленьке приміщення переважно потрібно вибирати світлі відтінки штор з використанням легких повітряних тканин. Розмір віконного прорізу, функція відкривання і наявність балконного отвору можуть стати критеріями, які будуть враховувати при підборі кухонних шторок. Теплота і холодність квітів можуть кардинально змінити інтер’єр – теплі кольори додадуть приміщенню затишку і відчуття теплоти, а холодні зроблять кухню кілька холодніше і аскетичніше. Для нейтральних тонів дизайну можете купувати штори з набивних тканин. Якщо стіна або вся інша кухонні меблі була зроблена з дерева або з дерев’яної обробки, тоді штори з натуральних тканин найкраще будуть доповнювати такий дизайн інтер’єру.

Портьєри

Портьєри на кухню купуються не тільки для декоративної функції – вони можуть виконувати і практичну функцію, так як такий вид оформлення вікна здатний добре захистити приміщення від яскравих сонячних променів. Класичні портьєри з використанням виворітного драпірування можуть прикрасити практично будь кухонне вікно. Їх доречно використовувати в тих кухнях, які не потребують зашторивании вікна на ніч. Портьєри можуть прикрашатися самими різноманітними декораціями, а саме:

 • Бантами
 • Воланами
 • Фестонні невеликі волани і т. д.

Портьєри виготовляються з урахуванням того, щоб кожна господиня могла легко і просто їх самостійно повісити в кухонний віконний отвір.

Як красиво оформити кухонне вікно – сучасні варіанти

Ламбрекени

Ламбрекени на кухню купуються, швидше, для декоративної функції. Вони являють собою драпированную тканина, яка в основному знаходиться у верхній частині віконного прорізу. Ламбрекен може частково або повністю прикривати віконний карниз. Оформлення кухонного ламбрекену може бути у вигляді м’якому, жорсткому, комбінованому або драпірованому обрамленні. Ламбрекени можуть бути зшиті в різних оформленнях, які називаються бандо або сваг. Особливість підбору ламбрекену для кухні полягає в правильному виборі тканини – це виріб потребуватиме частого прання, тому підбирайте натуральні та легкі тканини. Також пам’ятайте про те, що будь-який обраний ламбрекен повинен в обов’язковому порядку доповнювати стиль інтер’єру і прикрашати його.

Як красиво оформити кухонне вікно – сучасні варіанти

Головна риса будь-якого обраного варіанту оформлення кухонного вікна – це його функціональність з використанням мінімальної кількості деталей. Звичайно, простора кухня може дозволити використовувати безліч декоративних елементів, а ось маленька – ні. І ще – будь оформлення вікна не повинно перешкоджати вільному надходженню повітря в приміщення, воно повинно бути безпечним (не розташовуватися дуже близько біля варильної поверхні) і бути максимально функціональним.

Вибирайте самий оптимальний і зручний варіант оформлення вікна для вашої кухні, який буде не тільки радувати око, але також буде шикарно і комфортно оформляти вашу кухню і ідеально поєднуватися із загальним інтер’єром. Пам’ятайте, що фантазія і любов господині разом з обраним оформленням кухонного вікна може створити у цьому приміщенні саму затишну та комфортну обстановку.