Як кріпити гіпсокартон до стіни без профілів

Як кріпити гіпсокартон до стіни без профілівСамим надійним способом маскування похибок є «сухий» метод вирівнювання поверхні або обшивка її гіпсокартоном. Зазвичай ГКЛ треба кріпити саморізами. Перевага технології – скорочення часу і вартості матеріалів порівняно з іншими методами. Але й у такого способу є недоліки, які пов’язані з використанням каркаса з профілів.

Чи можна кріпити безпосередньо до стіни

Монтаж каркасу з дерев’яних рейок або металевого профілю також вимагає часу і певної кваліфікації, так як точність вимірювань тут дуже важлива. Незначні похибки в розрахунках складно виправити на інших етапах монтажу. Вартість каркасу скорочує різницю в ціні між «мокрим» способом обробки і сухий штукатуркою. Дерев’яні планки дешевше, але їм потрібна додаткова обробка, так і в продажу вони є не завжди.

У багатьох новоселів, особливо в новобудовах, де стіни рівні, виникає резонне питання: чи можна обійтися без придбання дорогого каркаса?

Як кріпити гіпсокартон до стіни без профілів

Поширені помилки

Просто кріпити до стіни саморізами ГКЛ не вийде: зробити стіну рівною проблематично, при кожному натисканні лист пошкоджується в місцях кріплень.

У проміжку між стіною і ГКЛ накопичується конденсат, що зменшує термін служби гіпсокартону.

Не можна закріпити гіпсокартон і прямо до стелі. Виняток можна зробити для дерев’яних стін, але такі випадки зустрічаються нечасто.

Деякі гіпсокартонщики замінюють шурупи монтажною піною. Бюджетним такий варіант не назвеш, та й тримається гіпсокартон на піні погано.

Як кріпити гіпсокартон до стіни без профілівЯк кріпити гіпсокартон до стіни без профілів

Як кріпити гіпсокартон до стіни без профілів

Правильний спосіб

І все-таки кріплення гіпсокартону прямо на стіну без каркасу з профілю існує. Весь секрет методу – в спеціальному клеї для кріплення під гіпсокартон на основі гіпсу і полімерів.

Також рекомендуємо прочитати:Саморізи для профілю під гіпсокартон
Дюбель для гіпсокартону
Чим прикрутити кріплення телевізора до гіпсокартону
Як позбутися від мотлоху і почати жити

Назва технології – «суха штукатурка без профілів».

Гіпсокартон, який клеять до стіни без профілю, не підходить для дерев’яних стін, але в деяких випадках (наприклад, якщо стіна з газоблоків) є єдино можливим, адже свердлити газобетон, щоб вмонтувати анкер для кріплення каркаса вкрай проблематично.

Вирівнювання стін гіпсокартоном без профілю (відео)

Як прикріпити

Ось перелік професійного інструменту для гіпсокартону:

 • ніж для гіпсокартону;
 • електролобзик з насадками;
 • нитка для розмітки та цвяхи для її кріплення;
 • висок (вантаж і нитка) і рівень (в ідеалі – лазерний);
 • ємність для розчину (відро);
 • електродриль з насадками;
 • шпателі (в тому числі, і зубчастий);
 • молоток (гумовий, для вирівнювання ГКЛ);
 • рулетка, папір, лінійка, олівець – для розмітки і схем;
 • правило довжиною 1 м;
 • кисті, валики –для ґрунтовки.

Як кріпити гіпсокартон до стіни без профілів

 Необхідні матеріали:

 • ГКЛ 12,5 мм по товщині – для стін, з запасом 10%;
 • Клей (спеціальний або гіпсова шпаклівка з добавкою ПВА);
 • Вода для розведення клею: 1л на 1 кг;
 • Грунтовка – загального застосування (витрата на упаковці);
 • Клинці дерев’яні, 7-10 мм завтовшки.

Підготовка

Стіну очищають від старої штукатурки, грунтують в 2 шари і просушують. Зазор між ГКЛ і стелею без профілю становить 3-5 мм, між підлогою – 7-10мм.

Перший цвях забивають у верхній кут, другий – у нижній ( з урахуванням зазначеного проміжку). Натягуючи між ними нитка, її розташовують під 90° до підлоги (схилом). З протилежного боку – аналогічно. Потім цвяхи з’єднують ниткою, домагаючись ідеальної лінії.

У нитяному квадраті виявляють нерівності стіни. Для дефектів більше 20мм готують підкладку з шматків ГКП завширшки 10 см, що закріплюються по вертикалі.

Як кріпити гіпсокартон до стіни без профілів

На стіни наноситься детальна розмітка для точного розкрою листа. Якщо ГКЛ короткі, шматки додають в шаховому порядку: до стелі – до підлоги. Треба враховувати і відкриті місця (вихід труби тощо).

Для виставлення маяків натягують нитки горизонтально з інтервалом 50см. Геометрію смуг контролюють рівнем і схилом.

По кожній нитки з такими ж проміжками наноситься клей – маяки-коржі ? 7см. Притирають їх по нитці, уточнюючи рівнем. Коли маяки виставлені, дають просохнути клею і переходять до монтажу ГКЛ.

Як кріпити гіпсокартон до стіни без профілів

Установка плит гіпсокартону

Після просушування маяків монтують листи, якщо стіна ідеально рівна, можна обійтися і без маяків.

Нарізають листи за розмірами. Монтувати треба до тієї стіни, на якій є напис – якщо зробити навпаки, обробка ускладнюється. Листи нарізають так, щоб вертикальні шви відповідали краю з виїмкою. Лінії вертикального стику повинні бути довгими, горизонтального з’єднання – короткими.

Монтаж гіпсокартону прямо на підготовлену стіну починають з нижнього кута, рухаючись спочатку до стелі, а потім – у бік. Щоб витримати зазор між підлогою і ГКЛ, перший лист ставлять на клини. Клей по периметру зручно наносити зубчастим шпателем, відступаючи 5 см від країв з кроком 40см. Клей грає роль несучої конструкції, тому розподіляти його треба рівномірно.

Якщо рельєф стіни перевищує зубці шпателя, його наносять «коржами» з інтервалом 35-40 см з відступом від краю.

Між плитами повинні залишатися зазори 3-5мм. Прикладаючи до листа правило, вирівнюють поверхню постукуваннями гумовим молотком.

Як кріпити гіпсокартон до стіни без профілів

Поради майстрів

Якщо на стіні є великі нерівності, в якості маяків застосовують шматки гіпсокартону. Для цього нарізають смуги завдовжки по висоті стіни і наносять шар клею так, щоб він розташовувався по периметру шматка. Потім приклеюють їх до стіни з кроком 50 см. Кожен шматок вирівнюють по верхній і нижній нитці, притискаючи правилом і перевіряючи точність рівнем. Бажано кріпити маяки по верхньому і нижньому краю, підганяючи їх нитками.

Як кріпити гіпсокартон до стіни без профілів

Щоб приклеєна площина була перпендикулярна підлозі, монтаж проводять, відштовхуючись від самого великого рельєфу на стіні. Нерівність не повинна перевищувати 5 см, в іншому випадку треба монтувати каркас. Якщо дефект єдиний, його можна прибрати молотком і зубилом або перфоратором.

Метод «сухої штукатурки» неприйнятний для ванної та інших приміщень з високою вологістю (наприклад, при поганій теплоізоляції стін).

Монтаж плит без маяків можливий на невеликих площах або при великому досвіді робіт з ГКЛ.

Вимоги при безкаркасний монтажі:

 • Стіна – гладка і міцна, без грибка і дефектів.
 • Поверхня захищена від вологості.
 • Підстава очищено від фарби, пилу і масла.

Як кріпити гіпсокартон до стіни без профілів

Перед установкою гіпсокартону на стіну листи кладуть на спеціальні підкладки розміром 20 мм. Це компенсує подовження ГКЛ при коливаннях вологості і температури в будинку.

Після просушування клею варто зафіксувати всю конструкцію дюбель-цвяхами, для чого просвердлюють отвір, вставляють дюбель і забивають в нього цвях. Капелюшок повинна увійти повністю, але працювати треба акуратно, щоб не пошкодити ГКЛ.

Кріплення гіпсокартону до бетонної стіни без профілів (відео)