Як кріпити гіпсокартон до стіни

Як кріпити гіпсокартон до стіниНайнадійніший спосіб правильно замаскувати всі похибки стіни – це вирівнювання її поверхні за допомогою гіпсокартону. Кріплення гіпсокартону до стіни («суха штукатурка») скорочує час і витрати матеріалів порівняно з «мокрим» методом. Технологія кріплення гіпсокартону до стіни передбачає 2 способи: на каркасній основі і без неї.

Існує всього два способи того, як монтувати гіпсокартонні листи. Перший спосіб припускає використання спеціального клею. Другий спосіб — монтаж ГКЛ на саморізи і профілі. Який з них краще, надійніше або довговічні — сказати важко, мабуть, кожен конкретний випадок вимагає певного способу. Важливу роль у виборі одного із способів буде грати те, які експлуатаційні вимоги будуть застосовуватися до майбутньої конструкції.

Що потрібно знати до того, як монтувати

 • Намагайтеся виконувати роботу так, що б потрібно було якомога менше використовувати дрібні шматки — краще всього вести роботу цільними листами. При розрізуванні листа потрібно переконатися, що його краю виходять за краї балки або поперечини. Якщо обрізати листи правильно, вони припадуть за розміром опорної балки;
 • враховуйте особливості різання гіпсокартонного листа: спочатку, вимірявши потрібну довжину, намітьте ножем лінію розрізу. Виберіть лінію розрізу рейсшини (початок і кінець можна позначити ножем), а потім робіть надріз по площині аркуша, використовуючи спеціальний ніж для гіпсокартону (він повинен бути максимально гострим). Якщо розріз зроблений правильно, то несильний удар рукою по одному з країв аркуша зламає його по лінії розрізу, а сама лінія вийде рівною і чіткою. Гіпсокартон повинен разломиться, але шар паперу, що покриває його знизу буде цілий. Цей шар паперу також потрібно розрізати, для того щоб остаточно розділити отримані два шматка гіпсокартону (якщо ви хочете просто розрізати аркуш на дві частини);
 • якщо мета розрізу — отримати внутрішній кут, то дії будуть трохи іншими. Надріз виконується там, де потрібно розрізати лист і різко відігнути один край тому. Потім разрезаете шар паперу із зворотного боку. Інший варіант: зробити необхідний внутрішній кут вже після закріплення гіпсокартону на місце (спеціальним канцелярським ножем);
 • перед тим як монтувати гіпсокартон слід заздалегідь приготувати і всі інші необхідні матеріали: металеві профілі, саморізи, гіпсовий клей, стрічку для закладення швів, шпаклівку, ножі і т. д;
 • монтувати ГКЛ необхідно в період обробних робіт, але до влаштування чистих підлог. Всі процеси робіт, пов’язані з вологою, повинні бути вже закінчені, зроблені розводки електричних і сантехнічних систем. Навколишня температура при монтажі ГКЛ повинна бути не нижче +15°С.

Як кріпити гіпсокартон до стіни

Способи кріплення

Безкаркасний кріплення гіпсокартону до стіни заснований на застосуванні спеціального клею з урахуванням того, що висота стелі в кімнаті не перевершує висоту ГКЛ. Каркасним способом можна кріпити листи гипсокартона до стіни, висота якої не перевищує 10 м.

Всі варіанти до укладання виконують чистового підлогового покриття на етапі оздоблювальних робіт. Монтаж електропроводки, водопровідних систем, каналізації і опалення вже завершено.

Кріплення гіпсокартону до стіни проводять при нормальній вологості, температура повітря в приміщенні повинна бути від +15 °С.

Як монтувати на шурупи і саморізи

У випадках, що не вимагають використання якихось особливих технологій, монтувати гіпсокартон на шурупи слід, дотримуючись такий порядок роботи:

 • розмічаємо проектне положення облицювання на підлозі і стелі;
 • прикріплюємо профілі, кронштейни або рейковий каркас до стін, стелі і підлоги;
 • монтуємо всередині каркаса електричні, слабкострумові розведення і закладні деталі для закріплення на стіні стаціонарного обладнання (розташування електричних проводок в просторі каркасу облицювання має бути застраховано від можливості їх пошкодження гострими краями елементів каркаса або шурупами під час закріплення гіпсокартонних листів);
 • встановлюємо і закріплюємо на каркас гіпсокартонні листи (кріплення робиться за допомогою шурупів з кроком 250 мм);
 • закладаємо шви між гіпсокартонними листами і грунтовкою під декоративну обробку;
 • здійснюємо декоративну обробку стін (якщо підлога вже покладено).

Як кріпити гіпсокартон до стіни

Також рекомендуємо прочитати:чи Можна кріпити гіпсокартон до стіни без профілю
Програма для розрахунку гіпсокартону і направляючих для стін
Як позбутися від мотлоху і почати жити
Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?

Монтуємо на рейковий каркас

Для початку до цегляних стін прибиваємо каркас з рейок, їх ширина в місцях швів гіпсокартонних листів повинна бути не менше 7,5 див. Розміри каркаса розраховуються заздалегідь. Цвяхами шви прибиваємо вертикальні рейки (довжиною 70-100 мм). При підвищеній твердості розчину в районі швів, робляться отвори діаметром 10 мм, які забивають дерев’яні корки. Після цього до них прибивають і вертикальні рейки. Кроки між цвяхами, які будуть убиватися в шви, повинно бути не більше півметра, а в дерев’яні пробки — 70-80 сантиметрів. До закріпленому каркаса кріпляться листи гіпсокартону так, щоб між ними був проміжок у 5-6 мм для обробки швів. При цьому, між листами і стіною обов’язково залишається порожній простір, рівний приблизно 2,5 см, що створює додаткову теплоізоляцію. Прикріплюються ГКП спеціальними шурупами з кроком 250 мм (від кутка в двох взаємно перпендикулярних напрямках або від середини до країв). Якщо проводиться двостороння обшивка, то другий шар листів можна кріпити не до каркаса, а прямо до листів першого шару ГКЛ. Слід звернути увагу на те, що шурупи повинні входити в лист під прямим кутом, а їх головки повинні бути втоплені в поверхню листа приблизно на 1 мм.

Від краю аркуша до загвинчування шурупів відстань повинна бути не менше 10 мм

Як кріпити гіпсокартон до стіни

На металевий каркас

Металевий каркас, призначений для облицювання гіпсовими листами, можна зібрати із спеціальних профілів і прямих підвісів. Готові профілі випускаються довжиною 2,5—6 м. з рулонної оцинкованої сталі товщиною 0,5—0,7 мм Виготовляють подібні профілі на профільних верстатах і виглядають вони як довгі металеві елементи з швеллерообразным перетином. Потрібну відстань між стоечними або спеціальними профілями визначається шириною гіпсокартонного листа. Прямі підвіси — це металеві елементи, що складаються з спинки, яка кріпиться до стіни або стелі, з кроком 1,5 м по вертикалі. На них монтуються спеціальні профілі, до яких буде кріпитися гіпсокартонна обшивка. Напрямні й стоякові профілі скріплюються в каркас з таким розрахунком, щоб між ними і стіною залишався зазор в 70-100 мм необхідний для прокладки інженерних комунікацій. Висота подібної облицювання може становити 4-4,25 м. Можливо використовувати і кріпильні кронштейни, які монтують до базової стіні (з вертикальним кроком 1,5—2 м) , а до них прикріплюються стієчні профілі, що дає шанс збільшити максимальну висоту облицювання до семи метрів.

Вкручиваемые шурупи повинні входити в лист під прямим кутом і проходити в полку профілю на глибину приблизно в 10 мм.

До бетонної стіни

Ця технологія кріплення гіпсокартону до стіни передбачає приклеювання ГКЛ безпосередньо до стіни. Вибір способу кріплення гіпсокартону до стіни залежить від якості поверхні. Якщо поверхня стіни ідеально рівна, як у великих залізобетонних панелей, можна закріпити листи монтажним гіпсовим клеєм. На листовий матеріал його наносять зубчастим шпателем. Розподіляють клей по периметру і поздовжніми смугами. Якщо поверхня нерівна (до 20 мм відхилення), ГКЛ на бетонній стіні краще прикріпити клеєм типу «Перлфікс». Його наносять окремими плямами по всій довжині панелі з інтервалом 35 мм (по периметру – менше).

Варіанти безкаркасного методу кріплення

Інший метод кріплення гіпсокартону на стіну без каркасу дозволяє правильно фіксувати ГКЛ на нерівній стіни – з цегли, каменю, блоків. Спочатку клеєм закріплюють на стіні смуги з гіпсокартону. Розташовують їх так, щоб крайні збігалися з межами панелі.

Щоб смуги всі були в одній площині, з допомогою схилом і правила виставляють маячки.

Приклеюючи ГКЛ до основи з смуг, треба ущільнювати з’єднання постукуванням молоточків.

Як кріпити гіпсокартон до стіни, якщо поверхня дуже нерівна? Після обробки ґрунтовкою на стіни в шаховому порядку наклеюють короткі (100 мм) смуги. Їх також виставляють за рівнем маячків схилу, правила. Після загустіння клею на смужки знову наносять шар клею і притискають ГКЛ. Кути формують шпаклівкою і алюмінієвими куточками.

Закладення швів спрощує зазор до 7 мм, яке залишають між панелями.

Як монтувати на клей

Порядок робіт при монтажі гіпсокартону на клей виглядає так:

 • очищення базової стіни від пилу і бруду;
 • нанесення клею і установка листів на стіну. У разі нерівних стін, вирівнювання аркушів допоможуть маяки або схил і двометрова рейка;
 • закладення швів і зазорів. Зазори у підлоги і стелі заклеюються смугами мінераловата (спеціального ізоляційного матеріалу) і якимось герметиком.

Як кріпити гіпсокартон до стіни

Як монтувати клеєм до рівних і нерівних стін

Для того, щоб наклеїти гіпсокартонні листи на рівну поверхню потрібно гіпсовий монтажний клей. Він наноситься зубчастим шпателем суцільними поздовжніми смугами і по периметру. При незначних нерівностях стіни (висотою до 20 мм), приклеювати ГКП найкраще клеєм «Перлфікс». Цей клей наноситься «острівцями» вздовж панелей, з інтервалом 30 — 40 см, а по периметру з мінімальним інтервалом.

Як зміцнити стіну

Більш надійний результат кріплення гіпсокартону на стіну забезпечує каркасний метод. Уздовж стіни встановлюють каркас з металевих (іноді – дерев’яних профілів. Тип профілю визначає висота конструкції і кількість шарів ГКЛ (зазвичай – один або два). Якщо облицювання займає більше 10 м, передбачають компенсаційні зазори для попередження деформації при зміні вологості. Між стіною і ГКЛ можна прокласти утеплювач (мін. вата, скловата, полістирол, пінопласт), сховати інженерні комунікації, подбати про пароізоляції. Водопровідні труби, опалення та електропроводку зазвичай прокладають уздовж стін.

Для приміщень з підвищеною вологістю кріплення гіпсокартону до стіни виконують з застосуванням спеціальної марки ГКЛ зеленого кольору.

Кріпимо гіпсокартон до стіни, встановлюючи плити вертикально. Якщо потрібна рівна кромка, використовують для обробки країв рубанок. У місці стикування аркушів крайку треба обтісувати під кутом – це полегшує процес шпаклівки. Кріплять листи до профілю саморізами по металу, крутити їх треба шуруповером, з проміжками 250 мм.

Після закріплення ГКЛ можна встановлювати розетки і вимикачі, шпаклювати всю поверхню обробляти декоративним матеріалом.

Кріплення на рейковий каркас

Для цього бюджетного методу використовують рейки ? 40х15 з хвойних порід дерев. До основи каркас закріплюють саморізами або дюбель-цвяхами. Для захисту від грибка дерево обробляють антисептиком. Рейки укладають перпендикулярно ГКЛ – горизонтально. Щоб виставити їх правильно, разом з рівнем можна використовувати прокладки з фанери.

До рейок листи можна крутити саморізами, призначеними для дерева. Цвяхи використовувати не можна: з часом вони будуть вилазити, піддаватися корозії, псувати облицювання.

При нерівній поверхні стіни потрібно сформувати рівну площу. Це робиться за допомогою смуг гіпсокартону (шириною близько десяти см), що встановлюються на тому ж клей «Перлфікс», який наноситься точено («купками»). Смуги слід розташувати в поздовжньому напрямку, розподіляючи їх по периметру панелі. Вирівнювати смуги слід по маяках. Після такого вирівнювання стін, гіпсокартон монтується на клей так само, як і по рівній поверхні. Під час приклеювання гіпсокартону на стіни будь рівності, гіпсокартон притискають до стіни постукуванням та выверяются постукуванням молотка. Листи гіпсокартону не слід клеїти стик в стик — зазор між листами має бути 4-6 мм. Це необхідно для подальшої обробки швів.

Оздоблення внутрішніх кутів передбачає обробку шпаклівкою і приклеюванням армуючої стрічки зігнутою під прямим кутом (так само, як і при операції по закладенню прямого стику). Щоб обробити прямі кути, зручніше скористатися кутовим шпателем. Зовнішні кути, які більше схильні до небезпеки механічного пошкодження, потрібно зміцнити металевим кутовим профілем (перфорованим). Зробити це просто: профіль просто вдавлюється в попередньо нанесену на кут шпаклівку, а потім накривається другим шаром шпаклівки і вирівнюється.

Як вирівняти стіни за допомогою гіпсокартону (відео)