Підлога буде виглядати незавершеним без плінтуса. Він є не тільки декоративним елементом, але й виконує ряд конструктивних завдань. Тому щоб приховати щілину між стіною і підлогою та капелюшки кріпильних елементів підлоги біля стіни, необхідно зробити такий завершальний штрих, як прибити плінтус.

Пластикові плінтуси кріпляться за допомогою спеціальних конструктивних елементів

Зміст

 • Як кріпити плінтуса
  • Дерев’яні
  • Пластикові
  • Плінтуси з МДФ
 • Як клеїти плінтуса
 • Як кріпити плінтус: відео – інструкція
 • Існує кілька типів плінтусів: дерев’яні, пластикові та з МДФ.

  Вибирати плінтус необхідно, враховуючи матеріал підлогового покриття і стін. Дерев’яні плінтуси має сенс укладати тільки на дерев’яна підлога з масивної дошки підлоги або паркету. В такому разі він буде своєю натуральністю доповнювати природний образ. Пластиковий плінтус підійде для підлоги, на який постелений ковролін, лінолеум або ламінат. Ще одним варіантом плінтуса, якщо в якості підлогового покриття виступає ламінат або лінолеум, може бути плінтус з МДФ.

  ? Як кріпити плінтуса

  ? Дерев’яні

  Дерев’яні плінтуси можна встановлювати відразу після покупки. Необхідно занести їх в приміщення, щоб вони «звикли» до його мікроклімату протягом 2-3 діб.

  Перед тим, як встановити плінтус, необхідно розрізати його на необхідні відрізки. Вимірюємо стіни і відзначаємо олівцем необхідну довжину. Якщо придбали плінтуса нешпунтовані, тоді доведеться розпилювати їх по-старому, за допомогою стусла і пили. Для формування стиків у внутрішніх і зовнішніх кутах кімнати распиливаем плінтус під кутом 45°. Більш докладно технологію розпилювання плінтусів і можна подивитися в наступному відео:

  Потім укладаємо всі відрізки плінтуса на місця. Стежимо, щоб не було занадто великих щілин. Дрилем намічаємо отвори для кріплень. Перше має бути на відстані 7-10 см від кута, наступні через 50 див.

  Засверлив отвори, прибираємо плінтус і высверливаем отвори в стіні на необхідну глибину. Вставляємо дюбеля.

  Встановлюємо плінтуса знову. В намічені отвори вкручуємо саморізи, злегка «втоплюючи» шляпки.

  Після того, як всі плінтуса встановлено, зашпаклевываем всі щілини в кутах. Коли шпаклівка висохне, розкриваємо плінтус лаком.

  До речі, якщо Вас цікавить питання, як кріпити плінтус до підлоги, то можете виконувати такі ж дії з монтажу дерев’яного плінтуса. Тільки замість отворів в стіні робіть отвори в підлозі.

  ? Пластикові

  Пластиковий плінтус кріпиться на кліпси, які заводяться дроти

  Пластиковий плінтус можна кріпити тільки до ідеально рівних стін. Якщо будуть навіть невеликі хвилі, плінтус посилить ефект нерівних стін широкими щілинами. Такі недоліки неможливо буде виправити.

  Розглянемо варіант кріплення пластикового плінтуса з допомогою спеціальних кліпс. Для цього необхідно придбати всі необхідні куточки, заглушки і стики.

  Кріпильна кліпса являє собою планку шириною 5-6 см, в якій передбачені пази для проводів і кабелів. Встановлюємо кліпсу на підлогу і придвигаем її до стіни.

  Намічаємо олівцем, де будемо робити отвори в стіні. Засверливаем отвір в стіні і встановлюємо у нього дюбель.

  Закріплюємо кліпсу саморізами чи шурупами. По всьому периметру стін встановлюємо всі кліпси. В них вкладаємо дроти, ретельно защелкивая їх в конструкції кліпси.

  Потім лицьову планку плінтуса закріплюємо на кліпсі. Для цього просто защипуємо її натисканням зверху вниз.

  Істотним плюсом такого виду кріплення є те, що на лицьовій стороні не видно кріпильних елементів, і при цьому всі комунікації заховані всередину плінтуса.

  ? Плінтуси з МДФ

  Плінтус з МДФ кріпиться на спеціальні скоби

  Варіантів кріплення плінтусів з МДФ кілька: можна «посадити» їх на саморізи, можна приклеїти, а можна закріпити спеціальними скобами у формі гачків. Розглянемо останній спосіб.

  Спочатку встановлюємо скоби і закріплюємо їх до стіни. Потім на них щільно «одягаємо» плінтус. Всі зрізи закриваємо заглушками, а стики «куточками». Зайву довжину планки плінтуса відрізаємо, а кінцевий зріз закриваємо. Такий вид кріплення дуже зручний, адже плінтус легко виймається з кріпильних скоб, а потім знову ставиться на місце.

  Істотним недоліком плінтусів з МДФ є їх крихкість, але при цьому вони вологостійкі і не притягають пил.

  ? Як клеїти плінтуса

  Плінтус можна закріпити рідкими цвяхами до стіни

  Всі три види плінтусів: дерев’яні, пластикові, з МДФ можна приклеювати до поверхні. Такий варіант кріплення можливий тільки у випадку ідеально рівних стін. Тому що, закріплюючи плінтус на клей, неможливо приховати щілину, притягнувши плінтус саморізом до стіни.

  Для початку видаляємо все сміття і пил з підлоги та стін. Витираємо начисто поверхню плінтуса. При необхідності знежирюємо поверхню.

  Нарізаємо необхідні відрізки. Прикладаємо їх до стіни, перевіряючи, чи правильно ми відрізали. Якщо всі відрізки зійшлися, тоді на зворотну сторону наносимо рідкі цвяхи. Приставляємо до стіни і притискаємо. Тримаємо кілька хвилин. Потім відпускаємо і повторюємо процедуру для всіх відрізком плінтуса.

  ? Як кріпити плінтус: відео – інструкція