Різкість монітора — важливий параметр загальної картинки, який впливає як на здоров’я очей, так і на якість фінального зображення. Сучасні монітори, на ноутбуках або персональних комп’ютерах, пропонують різні варіації параметри (опції) цього параметра, що дозволяє кожному користувачеві налаштувати цей параметр за своїми особистими уподобаннями чи у залежності від поставленої задачі. У будь-якому випадку, варіативність налаштування — розширює можливості застосування стандартного екрану і важливо виконати правильно! Як правильно налаштувати різкість монітора? Поговоримо про це детальніше!

Оптимізація зображення

Зміст статті

 • Оптимізація зображення
 • Як налаштувати різкість на моніторі комп’ютера?

Внутрішня оптимізація зображення сприяє підвищенню різкості, без застосування додаткових, механічних зусиль. Під оптимізацією прийнято розуміти налаштування:

 • Яскравості. Яскравість зможе сховати природну розмитість, дозволяє фокусувати увагу на загальних планах. Також, грамотна (коректна) оптимізація яскравості зможе підкреслити позитивне дію від контрастності і кольору.
 • Контрастності. Контраст може компенсувати якусь «зубчатость і розмитість» зображення, шляхом засвітки або затемнення переходів між об’єктами на зображенні. В основі цього ефекту лежить природне явище, яке прийнято називати «рефлексією» — здатність променів світла (огинати предмети) розсіюватися у повітрі. Підвищення або зниження контрастності зможе «оптимізувати» зображення і зробить його чіткіше і приємніше погляду.
 • Передачі кольору. Кольору — один з найбільш важливих параметрів оптимізації. З її допомогою можна «наситити» внутрішню складову предметів у кадрі і візуально зменшити перехід між ними, що зможе підвищити чіткість картинки.
 • На сучасних моніторах можуть бути присутніми і інші параметри, які допоможуть загальної оптимізації. Використовуючи їх, ви зможете знизити «навантаження» на очі, а також — покращити зображення, без всередині програмних засобів. При роботі з ними, рекомендується строго слідувати правилам від компанії — виробника. Така рекомендація допоможе вам досягти швидкого налаштування і стане оптимальною для будь-якого користувача і типу монітора.

  Як налаштувати різкість на моніторі комп’ютера?

  Після того, як була здійснена оптимізація, можна приступати до самої налаштування через операційну систему. Розглянемо на прикладі операційної системи Віндовс — алгоритм дій такий:

  • Пуск.
  • Панель управління.
  • Екран.
  • Різкість.

  ВАЖЛИВО. Порядок дій може відрізнятися в деяких версіях операційної системи Віндовс. Пов’язано це з високою частотою оновлення, однак ви завжди можете уточнити інформацію про настроювання на офіційному сайті Microsoft або в мережі інтернет.

  Перед користувачем відкриється контекстне вікно з можливістю змінювати різкість. Просто змінюючи положення повзунка можна змінити характеристики зображення.

  На вибір користувача буде доступно три стандартних режиму, з можливістю додаткової настройки різкості — це значення:

  • 0;
  • 50;
  • 100.

  Вибравши оптимальне значення, активізуйте вкладку «додаткові параметри», можна буде внести бажані зміни, зробивши картинку чіткіше або заплутаніше. Після цього, необхідно зберегти внесені зміни і монітор готовий до використання.

  Не зайвим буде загальна перезавантаження системи, що дозволить системі зробити деякі внутрішні зміни алгоритмів побудови графіки та зображення.