Дивно, що технологія нанесення штукатурки – не ноу-хау останніх десятиліть. Сьогодні переробляється і вдосконалюється те, що високорозвинена було ще в давнину. На щастя, матеріали та інструменти стали доступнішими і технологічніше, що дозволяє самому, без залучення майстрів зробити ремонт.

Нанесення декоративних штукатурок: що за матеріал

Перш за все, варто розібратися, з чим, власне, ви маєте справу. Декоративна штукатурка – це більшою мірою зерниста маса з якимось певним наповнювачем. Це може бути і дроблений камінь, і деревні волокна і нитки, і т. д. таку штукатурку найчастіше використовуються для обробки стіни в приміщенні з підвищеною вологістю, але і для звичайних кімнат звичайної квартири це частий варіант.

У чому безумовні плюси декор штукатурки:

 • Відрізняється високою паропроникністю;
 • Не боїться води;
 • За нею легко доглядати;
 • Не боїться впливу ультрафіолету;

Чому не варто боятися наносити її своїми руками? Тому що для цього не потрібно бути майстром, не потрібно мати особливі художні навички, і нарешті, для такого ремонту вам не доведеться витрачати багато часу.

На що можна наносити

Практично будь-яка поверхня годиться для основи під штукатурку. Цю декоративну обробку можна класти на дерево, бетон, метал, гіпсокартон.

Такі здатності матеріалу роблять його дуже популярним, адже фактично будь-які стіни вона може перетворити. Та й, як вже говорилося вище, можна абсолютно все зробити своїми руками, без залучення дорогої техніки.

Також рекомендуємо прочитати:Нанесення декоративної штукатурки Шуба (відео)
Новинка в палітрі відтінків — Дуб Panforte Grande
Правильна шпаклівка для пластику
Структурна шпаклівка стін: фото-приклади

Як наносити декоративну штукатурку на стіни: вапняно-піщаний склад

Вапняно-піщані суміші – найдешевші. При цьому не зовсім правильно думати, що якість цього складу залишає бажати кращого. Прості способи дозволять перетворити стіну саме цією сумішшю.

Особливості роботи з вапняно-піщаною штукатуркою:

 • Нанесення починайте з кута стіни, і ретельно маскує місця з’єднання;
 • Працювати можна шпателем, це самий зручний інструмент;
 • Якщо в складі є дрібні зерна, ви можете скористатися пневматичним розпилювачем;
 • Щоб ущільнити розчин, потрібно використовувати терки або напівтерки – робити це необхідно, щоб не виникли тріщини.
 • Найпростіший з методів – метод набризку. Він полягає в тому, що новий розчин потрібно наносити за попереднім розчину, який вже набрав міцності. Якщо вам хочеться дрібнозернистий рельєф зробити, використовуйте простий віник. А якщо потрібен великий рельєф, то знадобиться сітка.

  Технологія нанесення декоративної штукатурки (відео)

  Види і способи нанесення

  Є кілька видів штукатурки, найпоширеніші можна придбати за цілком доступною ціною.

  Види штукатурки:

 • Латексна – на основі штучного латексу, дуже міцна;
 • Кам’яна – включає суху штукатурку і крихти каменю, що теж робить її дуже міцною і довговічною;
 • Силікатна – погано мажеться, але не на всяку поверхню наноситься, можна класти її на стіни, які вже оброблені мінеральною штукатуркою;
 • Кольорова кам’яна крихта – продається в будівельних магазинах у відерцях, 14 кг, 20 кг
 • Є декілька популярних способів нанесення штукатурки, крім набрызга часто використовуються фактурний спосіб, і спосіб створення рельєфу кельмою.

  Способи нанесення декоративної штукатурки своїми руками:

  • Фактурний – ви створюєте кілька штукатурних шарів і фарбуєте їх, так можна отримати стіни в цьому античному вигляді;
  • Рельєфна поверхня кельмою – після виконання накрывочного шару, на кельму потрібно нанести ще трішки штукатурки, і самими легкими рухами вона переноситься на основу, при цьому буде виходити своєрідний малюнок;
  • Штриховка-начісування – це метод, коли свіжа штукатурка обробляється металевою щіткою, потім поверхню добу висихає, а потім губкою або шпателем видаляються частинки штукатурки, що погано лежать на поверхні.

  Можна використовувати і більш цікаві способи.

  Майстер-клас: спосіб сграфитто

  Ця техніка складніше, і своїми руками зробити її не так просто, як попередні способи, але результат приголомшливий.

  Ви наносити кілька шарів штукатурки, що важливо, у кожного із цих шарів повинен бути саме свій колір. А вже колір ви вибираєте на свій розсуд.

  У верхньому з шарів вирізаються ділянки за спеціальним трафаретом, шматочки штукатурки можна видалити різцями або шкребками. Таке нанесення декор штукатурки може бути і по всій стіні, і як окреме панно.

  Серед способів нанесення виділяється ще один – карта світу. У більшості випадків він виконується з використанням спецефектів на зразок металу або перламутру.

  Принцип простий: нанесіть перший шар штукатурки своїми руками, через півгодини поверхню потрібно прокатати хутряними валиком, щоб отримати дрібну шубку. Другий шар наносити після висихання першого, розчин наносити кельмою, тільки не рівномірно – повинен проглядатися шагренева шар.

  Нанесення воску: навіщо це робити

  Зазвичай віск використовується для завершення обробки у венеціанському стилі. Багато хто боїться працювати з воском, але якщо дотримуватися всі етапи, то і це можна виконати своїми руками.

  Як нанести віск:

  • Поверхня повинна гарненько просохнути;
  • Працювати краще гумовим шпателем;
  • Починайте з невеликої ділянки і рухайтеся по всій поверхні;
  • Після процесу нанесення потрібно взяти отрезочек м’якої тканини, і нею потрібно втирати складу до тих пір, поки повністю вся стіна не стане блискучою.

  Віск допомагає і прибрати вади, наприклад, занадто товстий шар складу. Можна просто зняти його тканиною, а якщо не виходить, то ганчірочка змочується уайт-спіритом, обережно видалити зайве.

  Як наносити декоративну штукатурку на стіну (відео)

  Купуйте сертифіковані суміші, читайте інструкції на упаковці, не економте на якісних інструментах.

  Галерея: декоративна штукатурка (20 фото)