Як обробити краю килима в домашніх умовах?

Як обробити краю килима в домашніх умовах?У сучасному світі все частіше люди віддають перевагу житлу з нестандартними кімнатами. І потім, коли виникає потреба застелити підлогу теплим килимом або паласом, виникають складнощі з придбанням готового предмета. Вирішити дане питання можна придбавши килимове покриття, ковролін або доріжку потрібного розміру.

Але при цьому з’являється наступна складність: обробка відрізного краю. Вона не виникне, якщо торгова точка надає послуги по обробці краю оверлком, але, на жаль, ця послуга є не у всіх. У такому разі не слід засмучуватися, є кілька перевірених методів рішення цієї проблеми. Як обробити краю килима в домашніх умовах?

Що знадобиться

Зміст статті

  • Що знадобиться
  • Як обробити краю килима без оверлока?

Як обробити краю килима в домашніх умовах?Обробити відрізний край килимового покриття можна двома способами: з допомогою матерії або ниток. Для цього приготуйте наступні матеріали та інструменти:

  • Міцна нитка. Для цього краще використовувати синтетичне волокно. Воно більш стійке до стирання, при шитті не махрится і володіє достатнім строком експлуатації;
  • Декоративний шнур. Цей матеріал слід вибирати під основний колір покриття;
  • Обшивання відкритої сторони підходящий тканиною. Для цього підбивається гармонує з килимом матерія. Краще якщо це буде синтетика;
  • Також знадобляться наперсток(бажано вибрати металевий варіант) і довга голка(циганська).

Для окантовки нитками попередньо підрівняйте бік з допомогою ножиць. Також можна надати предмету будь-яку форму: коло, овал, квітку і так далі. Потім прошийте край обраним матеріалом петельчатим швом. Так само можна використовувати варіант перехрещених стібків.

Для того що б обшити відрізну бік тканиною, потрібно нарізати її на стрічки. Далі акуратно обернувши край килима смугою, наскрізь прошити.

Важливо! Якщо ви вирішили використовувати спосіб з тканиною, то краще використовувати контрастне забарвлення матерії. Також нитки підбираються під колір окантовки.

Як обробити краю килима без оверлока?

Як обробити краю килима в домашніх умовах?Також є кілька простих рішень для обробки краю від осипання:

  • Візьміть будь джерело відкритого вогню: сірники, запальничку або свічку, і обпалити відріз. Цей метод підійде для виробів з синтетики. Вогонь розплавить волокно і спаяет відрізані нитки між собою. Після цього вони не будуть обсипатися;
  • Для килимів з високим покриттям або з натуральних матеріалів можна використовувати клейові склади. Наприклад, змастити відріз ПВА або прозорим гелем, який продається в магазинах тканин і використовується для фіксації декору на тканини.