Як обшити гіпсокартоном стіни: вибираємо спосіб

Як обшити гіпсокартоном стіни: вибираємо спосібЯк же зашити стіни з гіпсокартону самостійно і зробити це правильно? Спочатку потрібно зорієнтуватися в матеріалі, адже для кожного приміщення необхідно вибирати певний вид гіпсокартону. Далі, обов’язково визначити метод встановлення листів на стіну, вибрати інструмент і витратні матеріали, накидати проект роботи з гіпсокартоном і приступати до оновлення житла.

Правила і нюанси

Дуже багатьом здається, що обшивка стін та стелі гіпсокартоном – процес трудомісткий і дуже дорогою. Почасти, це правдива інформація, але якщо ви бажаєте просто оновити або вирівняти стіни, утеплити їх і використовувати ГКЛ за прямим призначенням ремонту, а не для серйозного декоративного оформлення, то вся робота може пройти і з використанням тільки власних сил, а значить, і дешевше. Природно, вартість обшивки стін гіпсокартоном буде збільшуватися з кожним новим вимогою, але якщо ви зумієте обмежити свою фантазію і бажання, то можна вкластися в невеликий бюджет.

В основному, вартість робіт по обшивці стін гіпсокартоном формується так – ціна матеріалу і расходников і ціна послуг майстрів (кількість витраченого часу або загальний обсяг, складність роботи і статус бригади, яка запрошена для ремонту). Але якщо все робити самостійно, то здешевити процес можна приблизно в половину.

Як обшити гіпсокартоном стіни: вибираємо спосіб

Отже, давайте розкладемо все по пунктах, щоб було більш зрозуміло.

Будь використовувати гіпсокартон

 • У стандартних приміщеннях, де немає ніяких особливих вимог, цілком реальна робота з звичайним ГКЛ. Тут вибирати потрібно буде тільки товщину.
 • Якщо приміщення з певними вимогами, скажімо, ванна кімната або кухня – слід використовувати вологостійкий гіпсокартон.
 • Якщо ж приміщення технічного призначення і має вимогу до пожежної безпеки, то в самий раз буде застосувати для ремонту вогнестійкий гіпс.
 • Крім того, завжди можна вибрати для роботи ГВЛ, але це тільки під особливі вимоги.

Як обшити гіпсокартоном стіни: вибираємо спосіб

Також рекомендуємо прочитати:Обробка балкона гіпсокартоном
Товщина гіпсокартону для вирівнювання стін
Як позбутися від мотлоху і почати жити
Важливо мати закриті труби у ванній кімнаті і туалеті?

Який метод монтажу вибрати

Ви завжди можете використовувати цілих три методи, вибираючи з них найбільш підходящий.

Приміром, якщо необхідно вирівняти стіни, ми пропонуємо обшивку стін гіпсокартоном на клей, щоб не втрачати зайвого простору. Якщо ж ви бажаєте провести обшивку стін гіпсокартоном з утеплювачем, то необхідно буде будувати каркас. Він може бути зроблений з дерева або металу, тут вже теж в залежності від вимог, ну, і від вашого особистого бажання.

Пам’ятайте, не можна просто вибирати метод, який хочеться, необхідно правильно оцінювати ситуацію, проект, вимоги ремонту та інші нюанси.

Як обшити гіпсокартоном стіни: вибираємо спосіб

Технологія обшивки

Технологія дуже важлива, і не тільки стандартна, але і допрацьована під кожен окремий вид робіт з гіпсокартоном. Наприклад, стандартна обшивка стін відбувається так:

 • Зняття розмірів, проект, схема і розмітка поверхонь;
 • Установка каркаса за розмірами і проекту, перевірка якості і рівнів установки;
 • Обшивка стін гіпсокартоном за інструкцією і за всіма правилами;
 • Якісна обробка готової поверхні, швів і стиків, підготовка до декоративних робіт.

Але якщо трохи ускладнити, то технологія також зміниться:

 • Перший етап без змін;
 • У каркасі вже можливі зміни, доповнення, посилення каркаса, установка подвійних несучих, створення відразу декількох каркасів під проект;
 • Далі, обшивка і обробка, все стандартно, але ось саме декоративні роботи можуть відрізнятися, так як часто для них вибирають комбіновані матеріали.

Зміна технології можливо в найрізноманітніших випадках: якщо вам необхідна обшивка гіпсокартоном стіни з вікном, обшивка багаторівневої стелі, зашивання стін гіпсом для маскування комунікацій, тощо. Природно, це тягне за собою і зміну вартості обшивки стін ГКЛ.

Як обшити гіпсокартоном стіни: вибираємо спосіб

Як відбувається обшивка

А тут у нас є відмінний привід заощадити, якщо, звичайно, стіни якісні і їх необхідно вирівняти для фарбування або обклеювання шпалерами. Тоді, обшити стіни дерев’яного будинку можна прямо на готову поверхню, за допомогою саморізів. Але якщо є дефекти, то обов’язково знадобиться каркас. В даному випадку, доцільно буде використовувати монтажні дерев’яні рейки.

Рекомендуємо звернути увагу на захист деревини в дерев’яному будинку при обробці ГКЛ, і захистити спеціальними засобами стіни і каркас під гіпсокартон.

Що необхідно для обшивки без каркасу

Ну, як розумієте, каркас не потрібен, а значить, виключаючи відразу два методу монтажу ГКЛ, ми переходимо до третього – монтажу гіпсу на клейовий склад.

В даному випадку, нам потрібна розмітка стін під листи та шматки матеріалу, перевірка рівнів і рівності площин, виставлення маяків по потребі, вибір якісного клею для гіпсокартону, його правильне приготування і приклеювання гкл до стіни.

Обшивка та утеплення в різних приміщеннях

Як ми і говорили раніше, кожне приміщення має власні вимоги, але не тільки в плані гіпсокартону, але і самого утеплювача. Звичайно, є універсальні мати, які можна укласти під гіпс де завгодно, але ми рекомендуємо використовувати мінеральну вату, яка, тим більше, відмінно підходить нам за ціною. Крім того, ви завжди можете вибрати пінополістирол, який також не відрізняється підвищеною вартістю.

У плані технології, тут все дуже просто – побудова каркаса з металевого профілю або дерева, закладка утеплювача, зашивання стіни або стелі ГКЛ.

Робота з гіпсом в будинку або квартирі – це завжди дуже цікаво, адже буквально за місяць-другий ви можете перейти від простих проектів до більш складним, і створювати на власній території безліч оригінальних і таких необхідних конструкцій. Рекомендуємо ознайомитися з матеріалом про утеплювачі для стін з гіпсокартону.

Як обшити гіпсокартоном стіни: вибираємо спосіб 

Обшивка стін гіпсокартоном (відео)