Дерев’яний будинок можна обшити своїми руками зсередини фанерою або дрібними дощечками, так як природний колір і малюнок дерева сам по собі красивий і приємний. Часто за задумом господарів інтер’єр в дерев’яному будинку повинен нагадувати інтер’єр квартири, і в цьому випадку монтаж, а також оздоблення стін і стелі своїми руками проводиться гіпсокартоном.

 

Підготовка

Зазвичай дерев’яний будинок з бруса має стелю з дерев’яних жердин, прокладених дощечками. Тому в естетичних цілях потрібно його обшити покривним матеріалом, своїми руками проклавши і приховавши проводку.

Дерев’яний будинок, при всіх своїх перевагах має ряд істотних недоліків:

Також рекомендуємо прочитати:Як зробити перегородку в дерев’яному будинку
Можна підвісна стеля у ванною прикріпити на дерев’яні бруски
Акценти створення: двоярусні стелі з гіпсокартону
Основні моменти: обробка стель гіпсокартоном своїми руками

  • як правило, стеля прокладений нерівно, і це посилюється просіданням будинку з плином часу;
  • зі стелі сиплеться штукатурка, а між мостин стелі скупчується бруд.
  • від довгих циклічних температурних навантажень дерев’яні лаги тріскаються, в них заводиться цвіль і різні комахи.

Тому необхідна обробка стелі з тим, щоб зробити інтер’єр красивим і затишним.

Варіанти

Стеля з гіпсокартону можна зробити своїми руками просто рівним, з підвісними світильниками. З іншого боку, обшивка стелі може представляти собою монтаж складної конструкції з криволінійними фрагментами і прорізами для освітлювальних приладів, залежно від висоти приміщення і естетичних уподобань замовника.

Зазвичай в дерев’яному будинку досить зробити звичайні рівні стелі з утопленими освітлювальними приладами. Така обробка дуже гармонійна, до того ж, її монтаж досить простий.

Як кріпити стеля

Зробити монтаж стелі, прикріпивши гіпсокартон, можна або за допомогою каркаса, або прямо до зліг стелі. Якщо стелі в будинку побудовані з дотриманням СНиП, то стельові лати зроблені з твердих листяних порід, витримують практично будь-яку вагу.

У дерев’яному або брусовом будинку своїми руками можна зробити монтаж дерев’яного стельового каркаса. В такому випадку монтаж компенсує всі дефекти стелі, але дерев’яний каркас може використовуватися тільки в умовах сухого приміщення з невеликими температурними перепадами.

Монтаж гіпсокартонної покриття полягає в кріпленні своїми руками до каркаса спеціальними саморезами.

Перед тим, як кріпити гіпсокартон, необхідно обробити всі стельовий простір фунгіцидними і водовідштовхувальними рідинами кілька разів!

Стеля в брусовом будинку може бути з успіхом оброблений гіпсокартоном. Як правило, дерев’яні стелі самі по собі нерівні, тому необхідно або стесати лати так, щоб гіпсокартонні листи лягли ідеально рівно, або зробити монтаж спеціального дерев’яного каркаса, до якого кріпиться гіпсокартон. Необхідно подбати, щоб у такому будинку не було різких перепадів вологості або температури.

Як обшити зруб гіпсокартоном (відео)

Галерея: стелю гіпсокартоном в дерев’яному будинку (20 фото)