Як оновити лінолеум: як в домашніх умовах оновлення, реставрація

Як оновити лінолеум: як в домашніх умовах оновлення, реставраціяЛінолеум є найбільш поширеним і затребуваним матеріалом серед підлогового покриття. При тривалому терміні служби покриття втрачає свою привабливість і товарний вигляд. Щоб уникнути непередбачених фінансових витрат, можна скористатися реставрациею і декількома способами. Вони допоможуть перетворити лінолеум і повернути йому привабливий зовнішній вигляд.

Як в домашніх умовах оновити старий лінолеум не змінюючи його

Зміст статті

 • Як в домашніх умовах оновити старий лінолеум не змінюючи його
 • Реставрація лінолеуму
 • Висновок

Будь матеріал з часом потребує оновлення. Зовнішня поверхню підлогового покриття регулярно піддається агресивному впливу. Це призводить до того, що лінолеум зношується і стає неохайним в короткі терміни. Для того щоб легко модернізувати і перетворити підлогове покриття, підійде кілька способів.

Варіанти:

 • Регулярне очищення поверхні від плям і забруднень допоможе зберегти первісний блиск.
 • Усунення незначних дефектів (подряпини, відколи, тріщини).
 • Повернення природного блиску і кольору з використанням професійних засобів і народних методів.
 • Використовуючи декілька простих способів, провести оновлення лінолеуму досить просто. Це допоможе не тільки повернути підлоговому покриттю естетичний вигляд, але і підтримувати природний блиск і привабливість.

   Додаток: до переваг цих методів також відноситься збільшення терміну служби матеріалів.

  Реставрація лінолеуму

  Після вибору відповідного варіанту можна приступати до роботи. Початковим етапом є підготовка. Для того щоб повернути матеріалу первинний блиск, необхідно підготувати необхідні інструменти.

  Засоби для роботи:

  • тепла вода;
  • м’яка губка;
  • суха м’яка ганчір’я;
  • склад для очищення пилу і старої поліролі;
  • моп — щітка з короткою, але м’яким ворсом;
  • поліроль.

  Як оновити лінолеум: як в домашніх умовах оновлення, реставрація Після підготовки можна приступати до процесу оновлення. В першу чергу лінолеум необхідно ретельно очистити від забруднень і залишків старого покриття. Для цього підійде спеціальний засіб — стрипер. Він проникає глибоко в структуру верхнього шару, виштовхуючи залишки в’ївся бруду. Для роботи підійде швабра або м’яка губка, якою очисний склад розподіляється по поверхні лінолеуму.

  По закінченні засіб потрібно змити. Для цього використовується чиста тепла вода і м’яка губка. Рекомендується протерти підлоги м’якою ганчіркою, щоб ввібрати залишки вологи і уникнути появи розлучень. Для ретельного очищення слід помити підлогу кілька разів.

   Довідка: при митті не рекомендується використовувати губки або ганчірки з твердою металевою або структурою. Вони значно зашкодять поверхню, стануть причиною появи подряпин і тріщин.

  Для ретельного і якісного розподілу поліролі потрібно щітка з короткою і м’яким ворсом. Склад розподіляється по поверхні лінолеуму на відстані близько двох метрів від кожної доріжки. Щоб грунтовно і рівномірно розподілити поліроль, швабру рекомендується направляти вісімкою.

   Порада: при купівлі поліролі слід звернути окрему увагу на показники сухого залишку. Фахівці рекомендують вибирати засіб з найбільшими значеннями.

   Як оновити лінолеум: як в домашніх умовах оновлення, реставраціяПісля нанесення засіб повинен вбратися. Точний час вбирання вказано на упаковці або в інструкції. В процесі підсихання заборонено ходити по лінолеуму, щоб не допустити утворення розлучень, а також дозволити засобу ретельно вбратися. Наносити повторний шар необхідно перпендикулярно. Це допоможе скорегувати недоліки і приховати можливі патьоки, які могли утворитися при утворенні першого шару.

  Кількість шарів підбирається самостійно. Тут слід орієнтуватися на вибраний засіб і те, в яких цілях використовується приміщення. Наприклад, при роботі в передпокою рекомендується вибрати більшу кількість нанесення. Лінолеум в передпокої піддається більшій кількості агресивного впливу і швидко втрачає привабливий вигляд. Після повного нанесення матеріал повинен ретельно просохнути протягом кількох годин.

  Лінолеум — досить крихкий матеріал, тому на його поверхні часто утворюються пошкодження у вигляді тріщин або дірок. Міняти підлогове покриття в цьому випадку не обов’язково, так як дефекти можна скорегувати.

  Тріщини або подряпини є найбільш поширеною проблемою. З ними стикається кожен власник лінолеуму. Для видалення подряпин на поверхні нагоді шпаклівка, яка підбирається в тон. На місце пошкодження наноситься засіб. Після повного висихання поверхня обробляється наждачним папером з дрібним зерном.

   Увага: подібні роботи необхідно проводити перед обробкою поліроллю.

  Надірвані ділянки можуть з’явитися в результаті ударів чи переміщення меблів по підлозі. Якщо місце ремонту відрізняється невеликим розміром, його можна приклеїти. Для цього підлогу під матеріалом ретельно очищається від пилу і бруду. Аналогічно оброблюється надірваний ділянку. По краях лінолеуму наноситься спеціальний клей, ретельно притискається до основної поверхні. На оброблену ділянку рекомендується поставити невеликий вантаж, щоб клей міцно схопився.

  Висновок

  Правильно підібраний лінолеум допоможе доповнити і підкреслити загальний інтер’єр кімнати. Тривале використання і негативні фактори стають причиною того, що покриття починає стиратися і втрачає колишню привабливість. При використанні декількох методів і мінімальних тимчасових витрат оновити лінолеум і продовжити термін його служби можна самостійно.