Як організувати інтер’єр і дизайн кухні в світлих тонах

Зміст статті:

  • Робоча зона великої і світлої кухні
  • Робоча зона
  • Оригінальний квітковий декор

Кухня завжди вважається ядром будь-якого житла, і її оформлення турботливий господар завжди приділяє пильну увагу. При здачі в експлуатацію сучасних новобудов найчастіше присутня тільки чорновий ремонт приміщень, і ця обставина, з одного боку засмучує, але з іншого – дає простір фантазії господині. І велика, світла кухня-студія в цьому плані є самим оптимальним рішенням.

Кухня у великій квартирі займає багато місця, а її дизайн і предмети меблів повинні оформлятися в світлих тонах. Чому саме світлі відтінки? Та тому, що господиня на кухні – жінка, а жіноча енергія – це завжди світлі, м’які кольори і відтінки. Відкрите планування кухні світлого кольору розрахована на те, щоб при підході до кухні-вітальні можна було побачити весь інтер’єр як одне ціле.

Як організувати інтерєр і дизайн кухні в світлих тонах

Робоча зона великої і світлої кухні

Планування відкритій кухні не передбачає закритих просторів, розділених перегородками або меблями. Всі кухонні зони повинні сприйматися як єдиний простір, чого не може завадити навіть неправильна геометрія кухні, наприклад, виступ стіни біля вікна.

Такий «вододіл» між вітальнею і кухнею-студією можна продовжити барним столом, заміняє звичайний обідній стіл. Відмінність такої заміни в тому, що відкриті конструкції барного столу (стільниця на опорах і консолях) зроблять перешкоду прозорою й легкою. Дзеркальний фриз над барною стійкою під стелею і торці стіни також буде до речі – він підтримає загальне враження свободи і відкритості.

Компактну меблі, яку бажано використовувати світлої кухні, слід розосередити в різних зонах їдальні так, щоб світло від вікна вільно проходив у глибину кімнати і рухався у всіх напрямках ергономічно і зручно.

Як організувати інтерєр і дизайн кухні в світлих тонах

Яскрава світла обробка стін, яку пропонують багато дизайнери, буде перегукуватися з різнокольоровою оббивкою м’якого кухонного куточка. До торця барного столу можна зробити примикає пристінну полку, і тоді загальна довжина обідньої простору може скласти більше 3 метрів.

Планування кухні світлого кольору фото і відео яких є на різних інтернет-ресурсах, можуть бути дуже різними, і пропонований дизайн – один з них.

Якщо уздовж стіни і вікна розташувати кухонні модулі під стільницею, яка складе єдине ціле з підвіконням, то в них можна потай розташувати і радіатори опалення.

Як організувати інтерєр і дизайн кухні в світлих тонах

У декоративної решітці робляться спеціальні вентиляційні щілини, щоб теплові потоки від укритого за фасадами опалювального радіатора потрапляли в приміщення. Всі стільниці можна виконати з полірованого кварциту теплого світлого кольору.

Робоча зона

А ось робочу стіну можна облицювати двома типами плитки: сірого і темно-коричневої, що імітує рельєфну фактуру дерева. Тут таке поєднання кольору в інтер’єрі кухні буде особливо доречним і практичним. Керамічне покриття підбирається в тон масивній дошці з брашированного дуба, яка укладається на більшій частині підлоги в кухні-студії. Якщо традиційний простінок між дверима ванної та господарської кімнати прикрасити вертикальним фризом з шпалер з чорно-білим візерунком, то таке рішення буде нагадувати візуально плетене мереживо.

Таким чином, прямо від входу в кухню погляду відвідувача починає розгортатися яскрава і захоплююча історія, продовження якої можна побачити у різних зонах кухні-студії. Наприклад, у вітальні зоні (їдальні) можна організувати інсоляцію, яка практично вже буде забезпечена, якщо вікно на кухні розширити і підвіконня зробити нижче (висота 40-50 см). Але при цьому основним джерелом освітлення кухні залишиться красива ковані многорожковая люстра.

Як організувати інтерєр і дизайн кухні в світлих тонах

Як і в інших зонах кухні, меблі прямокутних обрисів може сусідити з округлими і плавними предметами, вписуються в округлі лінії на стелі і на підлозі. Яскравий декор вимагає використання стриманих кольорів для деякої частини меблів: диван м’якого куточка повинен бути оббитий світло-сірим текстилем, робочий куточок поруч (стіл, навісні полиці) виконаний в білому кольорі (тільки фасад невеликого ящика можна зробити рожевим або бежевим).

В кухні-їдальні основну роль в обідній зоні повинен грати великий стіл. Над столом у стилі сучасних дизайнерських інновацій можна зробити круглу нішу і виділити її кольоровим натяжним або гіпсокартонних стелею. Бічні стінки ніші слід обробити шпоном, наприклад, з тонованого бука. Таким же шпоном можна задекорувати всі стельові конструкції в інших зонах кухні.

Велика робоча зона зазвичай розташовується уздовж двох стін. Правильне поєднання кольору в інтер’єрі кухні – це запорука гармонійного дизайну з інтер’єром їдальні. Гладкі фасади нижніх модулів можна пофарбувати в той самий світлий, наприклад, рожевий тон, що буде використовуватися в обробці інших зон, саме до нього необхідно підібрати фарбу для стін і меблів.

Як організувати інтерєр і дизайн кухні в світлих тонах

Кухонна стільниця з боку вітальні-їдальні може послужити в якості полубарной стійки. Навісні модулі в кухні краще заздалегідь забезпечити полицями відкритого типу для зберігання спецій і продуктів, які завжди під рукою.

Поруч з вікном дизайнери пропонують розмістити з варильної поверхнею меблевий острів і обідню частина, яка розрахована на чотирьох чоловік. Так як кухня-їдальня і вітальня, ймовірно, будуть перебувати в одному просторовому обсязі, приміщення необхідно обладнати припливно-витяжною вентиляцією, а прямо над газовою або електроплитою встановити витяжку. Для цього оптимальним варіантом представляється острівна модель.

Як організувати інтерєр і дизайн кухні в світлих тонах

Поряд з півостровом можна розташувати системи зберігання продуктів і кухонного начиння. Її можна скомпонувати з високих кухонних шаф світлих відтінків, і доповнити вбудовуваної побутової технікою, наприклад, духовою шафою і мікрохвильовою піччю.

Оригінальний квітковий декор

Традиційно зображення квітів, відтіняють жіночність інтер’єру, намагаються виділити, але королевою квітів кухні світлого кольору повинна стати ахроматичность, яка не привертає зайвої уваги навіть на масштабних зображеннях.

У великій і світлій кухні краще не використовувати реалістичних квіткових або натюрмортных зображень, але можна застосувати пишні стилізовані візерунки на шпалерах, нагадують (тільки нагадують, але не повторюють) троянди або тюльпани.

Люстру теж можна підібрати таку, щоб вона за формою нагадувала квітку.

Більш явно квіткову тему можна розвинути в кухні-студії на чорно-білих фотопанно-шпалерах (про них читайте окремо) за м’яким куточком і в просторі поруч з робочою зоною кухні. Тут розкриті квіти будуть виглядати більш виразно навіть в приглушених півтонах.

З тієї ж причини оббивка м’яких меблів (їх м’які форми і численні подушки додадуть сидінь схожість з розпустилися бутонами) повинна бути виконана з сіро-коричневого текстилю, а бронзові або мідні ручки кухонного комода, який буде стояти окремо від кухонних меблів, можна зробити чорними, як і він сам.

Таке колірне рішення кухні фото колір дизайн дозволить перенести акцент на барвисте оформлення стелі і стін в районі м’якого куточка, класичне крісло у вигляді медальйона, масивну тумбу, а в самій кухні — кухонні фасади і стельову нішу, звернути увагу на інші, не менш цікаві деталі декору, наприклад, на мереживні візерунки шпалер.

На кухонний фартух можна методом фотодруку нанести сюжети з особистих фотоальбомів з зображеннями на природі – адже велика та світла кухня буде використовуватися не тільки як кімната для прийому і приготування їжі, але і як приміщення для сімейних вечорів. Така матеріалізація спогадів додасть інтер’єру кухні своєрідну унікальність і підтримає флористичну спрямованість дизайну.