Як організувати одночасно красивий і зручний дизайн кухні з балконом

Зміст статті:

 • Об’єднання кухні з балконом — розробка плану дій
 • Що важливо врахувати при будь-якому об’єднанні кухні і балкона
 • Поєднуємо кухню та балкон — вибираємо стиль інтер’єру

Не кожен день на кухні створюються кулінарні шедеври, але чи можете ви пригадати день, в який ви жодного разу не заходили в кухню? Крім відпустки та відряджень, звичайно. По суті, з чого починається день, так це з поставленого на вогонь чайника на кухні, а вже потім — все інше, чи не так? От і хочемо зробити кухню трохи більше, трохи красивішим і максимально зручною.

Не завжди є можливість об’єднання кухні з коридором або залою, але маленька кухня прекрасно і гармонійно зливається з балконом (у разі його тісного прилягання до кухні) і перетворюється на затишне місце для відпочинку, не кажучи вже про комфортне приготування і вживання їжі та різноманітних напоїв.

Планування кухні з виходом на балкон — прекрасна можливість втілити мрії про дизайн кухні з балконом і використовувати кілька безцінних квадратних метрів балкона краще, ніж під пару ящичків та шафок, а також паркування зимових санок, ковзанів, лиж і старого телевізора.

Об’єднання кухні з балконом — розробка плану дій

Перепланування будь-якого приміщення пов’язана з важливим етапом — підготовкою, в яку входить два етапи:

 • Планування, ескіз та проект.
 • Отримання дозволів на перепланування «де слід».
 • Неминуча реальність — поліпшення планування, створення нового інтер’єру, більш зручне розташування комунікацій і додавання нових пристроїв: котла або каміна.

  Варіантів об’єднання кухні з балконом і реалізації творчих ідей по дизайну кухні, об’єднаної з балконом багато, що ясно видно на численних фото такого дизайну, але всі вони зводяться до двох основних категорій суміщення:

  • Об’єднання часткове, передбачає використання балкона, як окремої зони, при якому демонтуються двері, вікна та частина стіни, на балкон переносяться комунікації, а простінок перетворюється в зонирующий елемент: стільницю, барну стійку, відкидний або обідній стіл тощо.Як організувати одночасно красивий і зручний дизайн кухні з балконом
  • Об’єднання повне, з видаленням розділяє стіни і все, що на ній, з подальшим об’єднанням двох приміщень і створенням загального стильного дизайну кухні з балконом, як однієї зони.Як організувати одночасно красивий і зручний дизайн кухні з балконом Варто відзначити, що саме цей варіант найменш затратний, але надає менше можливостей для реалізації самих креативних ідей, наприклад, побудови кухні-студії.

  Що важливо врахувати при будь-якому об’єднанні кухні і балкона

  1. Утеплення балкона при його злиття з кухнею — дійсно перша справа. Що це означає?

  • Утеплення зовнішньої стіни балкона або її повне зведення. Пам’ятаємо, що слід використовувати матеріали невеликої ваги, але з хорошими теплоізоляційними характеристиками. Це може бути поліуретан, піноізол, пінопласт і інші матеріали (технології не стоять на місці). Така теплоізоляція не лише згодом заощадить кошти на обігрів, а й допоможе створити теплу і затишну обстановку на кухні. Не кажучи вже про збереження меблів, техніки та оздоблення. Ніяких щілин, недоробок та інших «містків холоду».Як організувати одночасно красивий і зручний дизайн кухні з балконом
  • Замість старих рам — тільки хороші вікна зі склопакетами. Сьогодні це не примха, а доступна життєва необхідність, реальна економія тепла і нервів, а також шумоізоляція і відсутність необхідності щось підфарбовувати або ремонтувати.
  • Крім традиційних радіаторів (до речі, зараз для дизайну кухні з балконом можна купити хоч стилізовані під старі чугунки, хоч економні плоскі, хоч радіатори Сваровські), можна використовувати різноманітні системи «тепла підлога» або інфрачервоні випромінювачі останнього покоління.

  У будь-якому випадку, який би опалення ви не вибрали, від його ефективність буде залежати, чи стане ваша кухня затишній у холодну пору.

  2. Організація простору балкона, кухні

  Перепланування простору несе з собою бажаний результат — нарешті всьому знайдеться своє місце. Продумайте, де і що буде знаходитися найбільш зручним для вас способом. Приділіть цьому кілька годин — будете радіти результату багато років. Кілька варіантів такого раціонального розміщення ми наведемо нижче, і ви зможете побачити, як може виглядати кухня з балконом дизайн-фото.

  • Балкон — обідня зона

  Один з найпопулярніших способів оновити та вдосконалити дизайн кухні з балконом. Всього лише перенести на балкон стіл і стільці (або куточок, або табурети, або…), і робоча зона на кухні стало набагато просторіше, готувати зручніше, а стіл отримав нове, природне освітлення.Як організувати одночасно красивий і зручний дизайн кухні з балконом

  • Балкон — зона відпочинку

  Кухня залишилася повноцінною кухнею, а пообідній або телевізійне час можна буде провести на балконі, заповнивши його канапкою, м’яким куточком, журнальним столиком, підставкою для телевізора і т. д.

  • Балкон з кухонним гарнітуром

  Ідеальний вибір для просторого балкона площею 5-6 і більше метрів. Облаштування на ньому кухонної зони для готування, а в кухні — їдальні і вітальні зони додасть затишку. Практично, навіть однокімнатна гостинка від такого дизайну тільки виграє.Як організувати одночасно красивий і зручний дизайн кухні з балконом

  Поєднуємо кухню та балкон — вибираємо стиль інтер’єру

  Перспективи величезні і манящи, і мова йде не тільки про дорогою екзотики або класиці, стилізацію кухні, поєднаної з балконом, як і інших приміщень, можна реалізувати набагато простіше і дешевше. До того ж, важливою частиною стильного дизайну стає будь-який залишений при демонтажі елемент, особливо стіна з батареєю і підвіконня, з яких можна приготувати на кухні:

  • Робочу зону з чарівною та зручною стільницею, стаціонарної або відкидний.
  • Місце розташування необхідної побутової техніки: скороварки, мікрохвильовки або чайника.
  • І нарешті, мрію всього життя — шикарну барну стійку!

  А сам вхід на балкон стане загадкової аркою або полуаркой, збагаченої підсвічуваннями або місцем, що спирається на дві або більше колони, або…

  А перепади висоти між балконом і кухнею теж можна цікаво обіграти. Наприклад, як подіум, на якому стоїть крісло або диван. А хочете, поставте на подіум ультрасучасний холодильник і створити зону в стилі хай-тек.
  Роль меблів в дизайні кухні з балконом

  Меблі може сприяти візуального об’єднання простору, якщо підібрати великий однотипний стіна, частина з якого розміститься на кухні, а частина — на балконі.

  Як організувати одночасно красивий і зручний дизайн кухні з балконом

  Цікаві такі варіації на тему з плетених меблів або оформленні під який-небудь стиль із роду етно.

  Для невеликих, навіть маленьких кухонь роль меблів особливо велика, вибір зручної і функціональної малогабаритної меблів вирішує безліч проблем, займаючи мінімум простору. Іноді, в кухнях-хрущовках, один місткий шафа на балконі — і все на своїх місцях (на зразок мінімалізму, але більш раціонально). А решта — на невеликі полички.

  Про те, як використовувати фінішну обробку і інші «хитрощі» професійного дизайну, ми писали в іншій статті, але нагадаємо, що в маленьких кухнях переважно світлі м’які тони і глянсова поверхня меблів з дзеркалами.
  Креатив — шлях до успіху

  Модно це чи ні, а дизайн кухні з балконом — винагороджує справу. Особливо якщо не розтягувати задоволення і не виходити за межі можливостей. Тоді всього за пару тижнів можна матеріалізувати мрію і зробити поєднану з балконом кухню-цукерочку, кухню-персик, кухню-радість!