Як освіжити килим в домашніх умовах: натуральний, штучний

Як освіжити килим в домашніх умовах: натуральний, штучнийСамостійна чистка килима допоможе заощадити гроші і послужить гарантією, що робота виконана якісно і сумлінно. На жаль, будь служби побуту – це завжди лотерея. У вас немає гарантії, що улюблений килимок не повернеться потьмянілий, або з парочкою нових плям. Або що з вас не візьмуть велику плату нібито за супер-хімію, а за фактом очистять килим дешевим засобом.

Способи освіжити килим в домашніх умовах

Зміст статті

  • Способи освіжити килим в домашніх умовах
    • З довгим ворсом
    • З коротким ворсом
    • З натуральних матеріалів
  • Що застосувати в залежності від кольору килима

Існує чимало способів, з допомогою яких можна освіжити килимове покриття будинку. Однак потрібно дотримуватися певних правили рекомендацій, так як можна зіпсувати виріб.

З довгим ворсом

Почистити цей килим буде складніше всього. Між довгими жорсткими ворсинками легко застряє дрібне сміття, що накопичується пил. Це призводить до того, що на вигляд пристойний килим перетворюється на розсадник мікробів.

Довідка! Відмовтеся від використання жорсткої щітки. Краще купити спеціальне пінообразне засіб для чищення килимів, нанести і видалити, в точності дотримуючись рекомендацій виробника.

Як освіжити килим в домашніх умовах: натуральний, штучний

З коротким ворсом

Видалити плями і ліквідувати неприємний запах несвіжої синтетики тут допоможе не тільки спеціальний хімічний засіб, але і дешеві підручні: сода, лимонний сік, нашатир, крохмаль, сніг. Але і з цими «безневинними» помічниками потрібно поводитися обережно.

Як освіжити килим в домашніх умовах: натуральний, штучний

З натуральних матеріалів

Вовняні та шовкові вироби – це модно і, на жаль, дорого. Чистка їх верхніх шарів чим попало може призвести до погіршення зовнішнього вигляду виробу. Завжди дотримуйтесь рекомендації продавця. Наприклад, шовковий килимок може не витримувати вологого чищення, його залишається тільки обробляти щадним сухим засобом. Покриття з вовни і овчини добре отчистятся слабким розчином соди.

Увага! У догляді за виробами з вовни є важливий аспект: слідкуйте, щоб в товщі килима не заводилися шкідники, тобто грибки, кліщі та блохи.

Як освіжити килим в домашніх умовах: натуральний, штучний

Що застосувати в залежності від кольору килима

Популярним засобом природного походження залишається чистий сухий сніг. Він не впорається зі старим, въевшимся плямою, але освіжить палас, зніме пил. Ще одне копійчане засіб, яке знайдеться на будь-якій кухні, це звичайна харчова сода або крохмаль. Можна посипати килим насухую цими білими порошками, так і протерти плями слабким содовим розчином. Але цей спосіб не підійде для темного підлогового покриття. Краще застосувати для його очищення нашатирний спирт.

Сода підійде світлого килиму. А ось кислотою, тобто лимонним соком і розчином оцту, його обробляти не можна: можуть вийти неохайні жовтуваті плями.