Як перемикатися між моніторами: як підключити другий монітор.

 

Як перемикатися між моніторами: як підключити другий монітор.Іноді виникає необхідність підключити до відеокарти, крім основного монітора, ще один, або проектор. Незалежно від поставлених перед людиною завдань – показати презентацію, пограти на великому екрані або подивитися відео, для цих цілей знадобиться виконати ряд дій – підключити до відеокарти пристрій, а потім налаштувати його роботу через операційну систему. Як це зробити – розповідається в статті.

Як підключити другий монітор

Зміст статті

 • Як підключити другий монітор
 • Як перемикатися між моніторами

На відеокарті є роз’єми для підключення кабелю від монітора. Як правило, на сучасних картах є два роз’єми, а на деяких, якщо вважати HDMI, то і три. Найбільш поширені наступні стандарти:

 • VGA.
 • DVI.
 • HDMI.
 • Якщо на відеокарті немає якогось з них, то можна скористатися перехідником. HDMI-роз’єм призначений для підключення до сучасних телевізорів, моніторів, як правило, використовується стандарт VGA або DVI.

  Як перемикатися між моніторами: як підключити другий монітор.

  При правильному підключенні пристроїв при включенні комп’ютера зображення з’являється на обох, після чого по закінченні декількох секунд картинка на додатковому пристрої зникає. Це пов’язано з тим, що відеодрайвер після завантаження бере керування на себе, відключаючи другий монітор.

  Як перемикатися між моніторами: як підключити другий монітор.

  ВАЖЛИВО! Здійснювати підключення і відключення роз’ємів до відеокарти можна тільки при вимкненому системному блоці. Недотримання цього правила загрожує виходом з ладу відеокарти.

  Як перемикатися між моніторами

  Після завантаження системи Windows необхідно провести налаштування зображення на обох пристроях. Операційна система розпізнає один монітор як основний, а другий як додатковий. Щоб налаштувати перемикання, необхідно перейти до налаштувань дозволу екрану в контекстному меню робочого столу.

  Дане меню дозволяє здійснити вибір зображення на обох пристроях, дозволу екрану на кожному з них, призначити який пристрій прийняти за основний, яке через додаткове, визначитися з орієнтацією зображення.

  Як перемикатися між моніторами: як підключити другий монітор.

  Існує чотири режими відображення при такому підключенні:

 • Дублювати ці екрани – ідентичне зображення на обох пристроях.
 • Розширити ці екрани – дана функція дозволяє вивести на перший монітор панель завдань, а другий служить для розширення першого. При відкритті програм картинка відображається на першому екрані, але є можливість за допомогою миші перетягнути зображення вікна з виконуваною програмою на другий.
 • Відобразити робочий стіл тільки на 1 – використовується тільки основний пристрій.
 • Відобразити робочий стіл тільки на 2 – використовується тільки додатковий пристрій.
 • Щоб швидко перейти, наприклад, під час гри, використовується комбінація клавіш Win+P. Можна здійснювати перемикання між чотирма вищеописаними режимами, для чого натискають цю комбінацію, далі, утримуючи клавішу Alt, за допомогою натискання P послідовно переключають режими.

  Як перемикатися між моніторами: як підключити другий монітор.

  Дана комбінація може стати в нагоді у випадку, якщо спочатку використовувалося обидва монітора, потім основний був вилучений із системи. В результаті після від’єднання додаткового пристрою, при включенні комп’ютера можна спостерігати темний екран після завантаження Windows. При натисканні комбінації Win+P, буде вибрано потрібний режим роботи, тобто «Відобразити робочий стіл тільки на 1».