Як перевірити час відгуку монітора: що таке час відгуку і на що воно впливає, як перевірити час відгуку монітора, який час відгуку краще.

Як перевірити час відгуку монітора: що таке час відгуку і на що воно впливає, як перевірити час відгуку монітора, який час відгуку краще.У сучасному світі комп’ютери, планшети, ноутбуки стали для людини необхідні для роботи, навчання чи дозвілля. Дисплей — один з головних елементів цих корисних гаджетів, багато параметри роботи якого впливають як на якість, так і на комфорт їх експлуатації.

Що таке час відгуку монітора

Зміст статті

 • Що таке час відгуку монітора
 • Як перевірити час відгуку монітора
 • Який час відгуку монітора краще
 • Як змінити час відгуку монітора

Відгук дисплея — це найменший відрізок часу, за який піксель має змінити яскравість свого світіння. Вимірюється цей період в мілісекундах. Нові технології удосконалюються, на зміну ЕПТ прийшли рідкокристалічні дисплеї, такі як TFT і LCD. Дані дисплеї розроблені так, що клітинки матриці міняють свою яскравість тільки при отриманні певного сигналу, який керує ними. І цей період відкликання визначає найвищу швидкість, з якої зображення змінюється на моніторі.

Як перевірити час відгуку монітора: що таке час відгуку і на що воно впливає, як перевірити час відгуку монітора, який час відгуку краще.

Як перевірити час відгуку монітора

Для перевірки строку відкликання, можна скористатися трьома способами:

 • BWB (BtB). Визначає період, за який елемент зображення змінює свій колір з чорного на білий і знову на чорний.
 • BtW. Показує дію з вимкненого стану до світіння, включеного на максимум.
 • GtG. Визначає кількість часу, за який точка змінить яскравість сірого з 90% до 10%. Зазвичай це займає 1-2 мс.
 • Роблячи висновок по всім способам перевірки, можна сказати, що тільки перший з них покаже максимально правильний робочий цикл. Перевірити перемикання можна за допомогою програми ТФТ Монітор Тест. При запуску в меню вибираєте символ тіста і вказуєте наявне дозвіл дисплея. Внаслідок чого буде виданий результат, тобто запитувана час. Але не слід повністю довіряти отриманим результатам, так як насправді повна робота пікселів перевіряється тільки фотодатчиком. І выплывшие результати програми можуть зрозуміти тільки виробники даного монітора.

  Як перевірити час відгуку монітора: що таке час відгуку і на що воно впливає, як перевірити час відгуку монітора, який час відгуку краще.

  Також рекомендують провести ТФТ Монітор Тест з режимом «білий квадрат». За екраном, по якому рухається постать білого кольору, стежить спостерігач. І залежно від сліду квадрата обчислюється відгук. Чим довший хвіст даної фігури, тим більше часу відводиться на перемикання матриці, що свідчить про її поганих властивості.

  УВАГА! Повну і правильну перевірку можуть провести лише фахівці з відповідними знаннями даної техніки.

  Що стосується періоду відгуку дисплея під час гри, то воно повинно досягати мінімальних показників, так як в даному випадку навіть найменша частка секунди може все вирішити. Тому оптимальний термін складає до 8 мілісекунд. Цей проміжок часу забезпечує гарну швидкість, з якою змінюються зображення, для завантаження будь-якої комп’ютерної гри. Якщо ж значення буде перевищувати даний показник часу, то це загрожує розмиванням зображень.

  Ґрунтуючись на дані показники, термін відгуку дисплея для ігор повинен бути від двох мілісекунд так, як за GtG даний період відповідає 16 мілісекундам BWB.

  Який час відгуку монітора краще

  Чим менше період відгуку дисплея, тим краще, так як картинки тоді стають чіткіше і не впливають негативно на зір людини. При великому періоді відгуку виникають артефакти — наприклад, там, де вже повинна бути чорна картинка, монітор передає білий колір або відображається об’єкт, вже зник з поля зору камери. Якщо людина постійно буде концентрувати зір на нечітких картинках, то це може згубно позначитися на здоров’ї очей, з’являться головні болі, постійне відчуття втоми.

  Як перевірити час відгуку монітора: що таке час відгуку і на що воно впливає, як перевірити час відгуку монітора, який час відгуку краще.

  УВАГА! Виходить, що, чим менше час відгуку, тим краще. Особливо якщо за ноутбуком або комп’ютером доводиться проводити багато часу.

  Як змінити час відгуку монітора

  Модифікувати період відгуку дисплея ніяк не вийде, так як властивості матриці та її контролера не дають це зробити з допомогою різноманітних програм або заміни відеокарти. Лише заміна дисплея може змінити дані властивості, так як його шари відповідають за створення зображення.

  Виробники, що випускають екрани називають цю характеристику відшкодуванням терміну відгуку — для пікселя дається кілька мілісекунд, за які подається імпульс з високим показником напруги, і він переключається швидше. Якщо ж на дисплеї висвітилася рядок – Gaming Mode, значить її можна відкоригувати.